בריאותמבזקים

נחשפו לחולה קורונה: צוות מחלקת ניתוחי לב ברמב"ם הוכנס לבידוד

אנשי צוות מחלקת ניתוחי לב בבית החולים רמב"ם ביפה הוכנסו היום (שישי) לבידוד למשך מספר ימים עקב חשיפה אפשרית לחולה מאומת ששהה במחלקה עד ה- 10 לאפריל.

האיש, תושב נהריה, ליווה את בנו שעבר ניתוח במחלקה. בדיקה שעבר האיש, שנדבק ככל הנראה מחשיפה לקרוב משפחה בבידוד בית, מצאה בוודאות שהוא חולה והוא אושפז היום בבוקר בבית החולים בנהריה.

מבית החולים רמב"ם נמסר כי הבידוד של מחלקת ניתוחי לב יהיה מדורג לפי החקירה האפידימיולוגית ולפי תאריכי החשיפה של הצוות הרפואי, הסיעודי והלוגיסטי לחולה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
אילוסטרציה. צילום: פיוטר פליטר

רופא מומחה אחד שלא נחשף לחולה ישמש כרופא התורן במחלקה בימים הקרובים. במחלקה שוהים כעת 8 חולים שגם הם יהיו מעתה בתנאי בידוד. הניתוחים שצפויים לחלקם יידחו ובמקרה חירום תספק מחלקת ניתוחי לב בבית החולים "כרמל" בחיפה גיבוי למחלקה ברמב"ם.

כמו כן, עקב הבידוד יידחו במספר ימים גם פעולות משותפות של מחלקת ניתוחי לב ומחלקת צנתורי לב. את משימות הסיעוד יספקו אחיות ממחלקות אחרות ברמב"ם שהועברו למחלקה.

ד"ר מיקי הלברטל מנהל רמב"ם קיים היום אחה"צ תחקיר מקיף של האירוע ודיווח הועבר למשרד הבריאות. לפי שעה איש מהצוות שנכנס לבידוד לא דיווח על סימפטומים כלשהם.

ד"ר מיקי הלברטל מנהל רמב"ם

Back to top button