חדשות הארץמבזקים

3 מיליון מסיכות כירורגיות נתרמו והועברו למוסדות חיוניים בישראל

3 מיליון מסיכות כירורגיות נחתו בישראל והועברו בתיאום משרד החוץ למד"א ולשורה של מוסדות חיוניים בישראל • המסכות, אשר נתרמו לישראל על ידי קרן מילנר, מיסודו של משקיע ההייטק האגדי יורי מילנר ורעייתו ג'וליה, יחולקו לשורה של בתי חולים וארגונים לאומיים חיוניים שעובדיהם נדרשים להתייצב לעבודה בימים אלה • בחודש שעבר תרמה קרן מילנר 3 מיליון דולר למד"א, איכילוב ואוניברסיטת ת"א.

שלוש מיליון מסכות כירורגיות בתרומת קרן מילנר, אשר נוסדה על ידי אחד ממשקיעי ההייטק המוערכים בעולם ופילנתרופ המדע, יורי מילנר ורעייתו ג'וליה, נחתו הלילה בישראל בטיסת מטען מיוחדת של אל-על שיצאה משדה התעופה הבינלאומי בשנגחאי, בתיאום חברת Israel Cargo Logistics, אשר הייתה אמונה על חכירת המטוס ותיאום הגעת המשלוח לישראל. מחר יועברו המסכות למגן דוד אדום אשר יהיה אחראי על חלוקתן לצוותי החירום בארגון, כמו גם לשורה של בתי חולים, משרדי ממשלה ומוסדות לאומיים המספקים שירותים חיוניים לציבור ואשר עובדיהם נדרשים להמשיך בעבודתם במהלך ימים אלה. התרומה נעשתה בתיאום עם הקונסול הכללי של ישראל בסן-פרנסיסקו, מר שלומי קופמן, והגעתה לארץ תואמה ע"י נציגויות ישראל בסין ומשרד החוץ.

יורי מילנר, מהמשקיעים הראשונים בענקיות הטכנולוגיה פייסבוק, טוויטר, וואטסאפ, Airbnb וספוטיפיי, הינו ישראלי המתגורר בעמק הסיליקון. בין השנים 2005 -2010 אף התגורר בישראל. לדבריו, "אם אנחנו רוצים לשמר את דרך החיים שלנו, אני קורא למנהיגים עסקיים לשקול לאמץ את ההרגל הזה גם אחרי שהמשבר יחלוף, ולספק לעובדיהם מסכות לשימוש יומיומי במשרד". מילנר הוסיף כי "חבישת מסכה המכסה את הפה והאף צריכה להיות הנורמה החדשה של כולנו כאשר אנחנו מחוץ לבית. בשילוב עם רחיצת ידיים, שמירת מרחק ואמצעי הגנה נוספים – זו תהיה האסטרטגיה שלנו לצליחת המשבר הנוכחי עד שהמדענים ייחלצו לעזרתנו ויפתחו חיסון או טיפול אמינים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

שר החוץ ישראל כ"ץ הודה למילנר על תרומתו, ציין כי הוא רואה בו "ידיד אמת של ישראל" ואמר כי, "בימים אלה משמש משרד החוץ כגורם מסייע מרכזי בהבאת ציוד הכרחי למאבק בקורונה – בין אם מדובר ברכש של ציוד רפואי, ובין אם מדובר בתרומות שמסייעות לישראל להתמודד עם המשבר".

מנכ"ל מד"א, אלי בין הדגיש כי "המסכות הן כלי חשוב לשמירה על בטיחות החובשים, הפראמדיקים והרופאים, ולא פחות מכך, לשמירה על המטופלים, הנבדקים והחולים, אשר באים במגע עם הצוותים הרפואיים. אני רוצה להודות ליורי מילנר ורעייתו ג'וליה ולקרן מילנר, על תרומה גדולה ומשמעותית למגן דוד אדום ולאנשי רפואה נוספים במדינת ישראל, תרומה המסייעת למאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה".

הקונסול הכללי של ישראל בסן פרנסיסקו, מר שלומי קופמן מסר כי "מרגש לראות שישראלים מעבר לים תומכים בארצם בתקופה קשה כזו וגם נדיר לראות קרנות פרטיות הפעילות בהיקף כזה. בזכות התרומה של קרן מילנר, אלפי ישראלים, עובדי ציבור, המשרתים בימים אלה את הציבור הרחב, יזכו לחבוש מסיכות – פריט חיוני ונחוץ הנמצא בימים אלה במחסור עולמי".

בין המוסדות הממשלתיים שצפויים לקבל את המסיכות: משרד החוץ וצוותיו העוסקים בהשגת סיוע וציוד בינלאומי; משרדי התחבורה, האוצר, הכלכלה, העלייה והמשרד לשירותי דת. הצוותים במשרדים שיקבלו את המסכות הם אלה שבימים אלה ממשיכים בעבודתם חרף הסגר ועוסקים בפעולות לאומיות חיוניות.

ארגונים לאומיים שיקבלו את המסכות: מגן דוד אדום, זק"א, רכבת ישראל; דואר ישראל; נתיבי ישראל; רשות שדות התעופה ונתב"ג, וכן עובדים חיוניים בביטוח לאומי. הצוותים שיקבלו את המסיכות בגופים אלה הם אלו הממשיכים באספקת שירותים חיוניים לציבור הרחב גם בימים אלה.

בתי החולים שיקבלו את המסכות: ביה"ח שניידר לילדים בפתח תקווה; מעייני הישועה בבני ברק; כרמל בחיפה; הילל יפה בחדרה; העמק בעפולה, וברזילי באשקלון. במתן התרומה הושם דגש על העברת המסיכות לבתי חולים מרוחקים מהמרכז.

בחודש שעבר הודיעה קרן הפילנתרופיה של מילנר ורעייתו ג'ולי על תרומה בסך שלושה מיליון דולר לשלושה מוסדות ישראליים, המנהלים בימים אלה 'מירוץ נגד השעון' כנגד התפשטות נגיף הקורונה: מגן דוד אדום שיפעיל פרויקט חדשני לצמצום הגעת אנשים למרפאות; הפקולטות לרפואה ולמדעי החיים באוניברסיטת תל-אביב, שם תתמוך התרומה במאמצי המחקר לפיתוח תרופה לנגיף; והמרכז הרפואי תל-אביב על שם סוראסקי, בו תיועד התרומה ליחידה לטיפול נמרץ המטפלת בימים אלה בחולי קורונה.

צילום: קרן מילנר
צילום: קרן מילנר
צילום: קרן מילנר
צילום: קרן מילנר

Back to top button