אינטרנט

מחפשים אהבה? עשרת הדיברות לדייטינג בתקופת הקורונה

מעולם לא היה פשוט למצוא אהבה.
בעידן המודרני האתגר נעשה מורכב עוד יותר.
ואם לא די בזה, באה הקורונה והפכה את המשימה לכמעט בלתי אפשרית.
כי איך תצא לדייט כשכל בתי הקפה סגורים?

איך תשבי לשיחת נפש עם בחיר לבך כששני מטרים לפחות צריכים להפריד ביניכם?
ובכלל, מפחיד לצאת מהבית כשיש מצב שאתה הולך להיפגש עכשיו עם שתיים במקביל – בחורה חיננית ולצידה קורונה עצבנית?

אז מה עושים, חברים?
קבלו את עשרת הדיברות לדייטים בתקופת מגיפה עולמית :

א. שומרים על הכללים – בעזרת ה' עוד תזכו לעמוד מתחת החופה. אבל תנאי בסיסי בלהיות נשואים זה להיות חיים. "ונשמרתם לנפשותיכם" הוא מסגרת הברזל שרק בתוכה אנו פועלים ומתקדמים.

ב. אופטימיות ואמונה – עוד לפני שנרד לתכל'ס – חשוב להצטייד בכמויות של אמונה ובערימות של תקווה. כי כיהודים אנחנו עתירי ניסיון. עברנו צרות ומשברים ענקיים ומכולם יצאנו מנצחים. גם לקורונה תימצא בעז"ה תרופה והגל הנוכחי יעבור ויותיר אותנו גדולים מחוזקים יותר.

ג. דייט עם עצמי – מפלס הדייטים שלכם נע בכיוון הפוך ממפלס הכינרת? נצלו את ההזדמנות למפגש עמוק יותר עם עצמכם. זה הזמן לברר שוב מחדש: איך אני מתנהל במסע בדרך אל החופה, איזה מין בן/ת זוג אני באמת צריך ומה עוצר אותי מלהגיע אל היעד. גם אם עשיתי את חשבון הנפש הזה בעבר, החיים דינאמיים וכדאי לעשות מידי פעם 'חישוב מסלול מחדש'. תקופת הקורונה היא זמן נהדר לשם כך.

ד. היכרות דרך הרשת – מסתבר שמפגשי פנויים-פנויות ושבתות היכרות לא הולכים להתקיים בזמן הקרוב. מה נשאר? אתרי היכרויות ורשתות חברתיות . הבמה המרכזית והאפקטיבית ביותר כיום למציאת אהבת חייכם. גם אם ייקח עוד זמן עד שאפשר יהיה להיפגש פנים אל פנים, אל תבזבזו את הזמן ובינתיים חפשו התאמות והתחילו קשרים חדשים. בשלב ראשון אפשר להתנהל בצורה טלפונית ואינטרנטית (דרך ווטסאפ-וידאו, סקייפ, שליש גן עדן, פייסבוק וכדו') שיובילו בע"ה למפגש פנים אל פנים ביום שאחרי הקורונה.

ה. לתחזק את הקיים – אתם כבר בקשר עם מישהו/י אבל קשה יותר להיפגש עכשיו? אל תתנו לקשר לגווע. המשיכו לתדלק את האש שבוערת ביניכם וקדמו את הקשר דרך שיחות טלפון יומיומיות ומפגשי וידאו ווירטואליים. אדרבה, בזמן של התמודדות שכזו יש ערך מיוחד לביחד הזוגי והקושי והגעגוע עשויים לחבר ביניכם.

ו. שמירת נגיעה – אחד הדברים הטובים שבכל זאת יצאו מהקורונה הוא שהעולם למד להעריך את כוחו של המגע האנושי. איזו יכולת אדירה יש למגע קצר להותיר חותם ואפילו לשנות חיים. ההלכה היהודית חשבה על זה מזמן ומכוונת את כולנו להתאזר בסבלנות ולשמור על האנרגיה המדבקת של המגע לאדם הנכון ולזמן הנכון.
ולכן, גם מי שבדרך כלל קשה לו לשמור נגיעה – יתאמץ עכשיו במיוחד לשמור על המרחק הנדרש. להעצים את הקשר הנפשי ולהמתין עם הביטוי הפיזי שלו עד שישמעו מילות הקסם: "הרי את מקודשת לי…כדת משה וישראל".

ז. התחזקות רוחנית – המאבק בקורונה מתנהל בשני מישורים מקבילים: למטה על הארץ ולמעלה בשמים. כאן, עלי אדמות, באמצעים רפואיים ומעשיים, ולמעלה בשמים – באופן רוחני. כל צעד שלנו להיות טובים יותר: להוסיף בלימוד וחיזוק פנימי, בחסד, בצניעות, בשמירת הלשון – נותן כוח רוחני למאבק העולמי למיגור הנגיף. כך הרי מספרת התורה: יעקב אבינו חשש מאוד מהמפגש עם עשיו. אך לאחר שגבר באופן רוחני על אותו מלאך מסתורי בלילה – שרו של עשיו, כשפגש למחרת בבוקר את אחיו – מה שהלך שם הייתה חגיגת נשיקות וחיבוקים. הניצחון למעלה הכריע את הקרב למטה.

ח. מייצרים אווירה – אף אחד לא יודע לומר מתי התקופה הזו תסתיים. לא תקופות הקורונה וגם לא תקופת הרווקות. השאלה החשובה היא איך נרגיש בינתיים. האם נעבור את התקופה הזו מתוסכלים ומרוטי עצבים, או שנבחר להביט בעין טובה, נשמח במה שיש ונפיק את המרב מהמצב שריבונו של עולם שם אותנו בו.

ט. תפילה – אנו מאמינים בכוח העצום של תפילה ואמונה מעומק הלב. כשיהושע יצא להילחם בעמלק, נותר משה רבינו בראש הגבעה ונשא ידיו השמימה בתפילה. העולם זקוק עכשיו לתפילה שלכם יותר מתמיד. על החולים, על הבודדים, על העצובים. עם סידור או בלעדיו, בבית כנסת או בחדר הפרטי שלכם. ריבונו של עולם שם אתכם והוא שומע.

י. ולסיום – אחרי שמשתוללת שריפה ביער – בחורף שלאחר מכן מתרחשת התחדשות אדירה וצמיחה מהירה.
נאחל לכולנו שאחרי שנעבור את הגל הנוכחי – נצא כולנו מהבידוד והבדידות ותשתולל בו מגיפה של אהבה, זוגיות והמון חתונות שמחות.

נכתב ע"י הרב יוני לביא

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן