פורר: אנחנו משלמים היום על ההזנחה הפושעת במערכת הבריאות

"הסיבה שאזרחי ישראל יושבים היום בבית, שהעסקים שלהם קורסים ושמקום העבודה שלהם בסכנה היא שראשי המערכת, ראש הממשלה ושר הבריאות נרדמו בשמירה", כך אומר הבוקר (רביעי) ח"כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב ח"כ פורר כי "כבר שנה שאנחנו מסתובבים ברחבי הארץ, בחוגי בית, בכנסים ובראיונות בתקשורת ומסבירים שמערכת הבריאות נמצאת על סף קריסה. דורשים שינוי בסדרי עדיפויות, תוספת תקציב והיערכות רכש חדשה. לפני יותר משלושה חודשים דרשתי מיו"ר הכנסת לאפשר הקמת וועדות שייפקחו על הממשלה ובהן וועדת הבריאות."

לדבריו, "יו"ר הכנסת טרפד זאת בכל החודשים האחרונים, ואתמול נחצו גבולות כאשר הליכוד לא אפשר הקמת וועדה מסדרת שתאפשר את הקמת ועדות חוץ וביטחון, כספים וועדות נוספות ככל שיידרשו." הוא הדגיש כי "מעולם לא טורפדה עבודת הכנסת כפי שהליכוד והגוש החרדי מטרפדים את עבודתה כעת. כנראה שהם יודעים למה הם רוצים למנוע כל דיון וכל פיקוח על עבודת הממשלה."

ח"כ פורר צירף לפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו שלושה שקפים וכתב, "שימו לב לשקפים המצורפים. הם מתארים את מצב המערכת בשגרה, לפני התפרצות הקורונה ותבינו את המחיר שאנחנו משלמים היום על ההזנחה הפושעת במערכת הבריאות בעשור האחרון."

ח"כ פורר ציין כי "תפוסת המיטות בבתי החולים בישראל היא חסרת תקדים לעומת מדינות אחרות. אני מזכיר – מדובר על מצב שבשגרה. הממשלה סחטה את מערכת הבריאות עד דק בעשור האחרון והביאה את מדינת ישראל למצב בו אין רזרבה של מיטות כפי שהיו במדינות אחרות. כעת, תבינו מה המשמעות של עומס כפי שצופים מהקורונה, במדינה בה עוד לפני ההתפרצות תפוסת המיטות היא כמעט 100%. תראו מדינות אחרות, שלא עמדו בעומס, תראו מה היתה התפוסה שם לפני התפרצות המגיפה ותבינו איך הוזנחה המערכת לאורך שנים."

השקף השני, מראה את עקומת התמותה ממחלות זיהומיות בבתי החולים בישראל לעומת המצב במדינות ה OECD.

"המסקנה ברורה", מוסיף ח"כ פורר, "ראש הממשלה ושר הבריאות שתפקידם להכין את המערכת, לדאוג שהיא תהיה יעילה וזמינה בימים כתיקונם וערוכה לימי קרב רפואיים כפי שאנו חווים היום, מעלו בתפקידם. אז אפשר להתרשם מהופעות מצויינות בתקשורת, מקול בריטון ומבט חודר. אבל צריך להתייחס לעובדות. לא לספקולציות, לא להשערות ולא לפרשנויות רק לעובדות. העובדות מספרות סיפור עצוב. העובדות מספרות שמי שעומד בראש הפרמידה נרדם בשמירה. העובדות מספרות שהסיבה שאתם יושבים היום בבית, שאיבדתם את העסק שלכם או את העבודה שלכם, שמצבה הכלכלי של מדינת ישראל הולך להיות קטסטרופלי, היא בגלל שנרדמו בשמירה. היא בגלל סדרי העדיפויות הלקויים שעליהם אנחנו מצביעים כבר זמן רב."

ח"כ פורר מדגיש כי "יש לנו רופאות ורופאים מדהימים, אחים ואחיות מסורים יותר מכל מקום אחר בעולם, יש לנו צוותים תומכי מערך הרפואה שמוכנים לסכן את חייהם ובריאות משפחתם לעיתים כדי לבצע את עבודתם. אבל שר הבריאות וראש הממשלה שלחו אותם לשדה הקרב בלי תחמושת, בלי קסדות ואפודי מגן והותירו את הטנקים שלהם בלי פגזים.

"לכן", סיכם ח"כ פורר, "בכוונתנו לעשות הכל כדי שנוכל להתחיל בפיקוח ובבקרה על הממשלה. לכן נפעל בימים הקרובים לממש את החובה הציבורית שלנו ולפעול כדי לשנות את סדרי העדיפויות ולעבור במדינת ישראל ממצב של ממשלה מתנהלת לממשלה מנהלת."

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
9 תגובות
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
1 year ago

אבא שלך לא היה יותר טוב.

אורח
אורח
1 year ago

באובססיביות שלך לרק ביבי גרמה לך במשך עשור לעיוורון חושים מערכת הבריאות טובה בגלל איכות הרופאים שיש לנו לא בגלל המערכת אלא למרות המערכת
אשמח אם תענה לי מדוע רופאים עושים 36 שעות משמרת
מדוע רופאים מסורבי תקנים כי המערכת רקוווובה
ומיטב הרופאים ברחו לחו"ל כי שם יכלו למצוא תקן
מדוע המשכורות של הרופאים והרופאות מביייישוווות
מדוע רופאים ורופאות צריכים להתמודד עם חולים במסדרון
ומדוע חדרי המיון קורסים
אבל אתה בשלך רק ביבי
עד מתי עם ישראל יסבול מכהות חושים

אורח
אורח
1 year ago

ח"כ פורר הנכבד!
טענותיך מוטעות ומטעות! מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם. ישראל מתמודדת עד כה טוב יותר ממדינות oecd אחרות עם משבר הקורונה (ראה למשל איטליה ארהב). נראה שהקנאה שלכם והשנאה שלכם לביבי סימאה עיניכם. הציבור לא מטומטם. בבחירות הרביעיות ישראל ביתנו וכחול לבן יקבלו את הראוי להן. לשבת באופזיציה עם ידידיהן אחמד טיבי עודה ויזבא. הקנאה והשנאה יהלמו אתכם יפה לצד חבריכם החדשים השונאים אתכם (ואותי) מטעמים אוויליים אחרים!

אורח
אורח
1 year ago

אתה וחבריך עלובים נוכלים ושקרנים אם חשובה לכם טובת הציבור מדוע לא נכנסתם והקמת ממשלה כמה פעמים ? נוכל עלוב .

אורח
אורח
1 year ago

הגיע הזמן לסדר מדיני חדש. עם הערבים, עם הפלסטינים. שותפות אזרחית עם כבוד לרגשות הלאומיים והדתיים אבל בלי להפוך את הלאום והדת לחזות הכל. יהודים מוסלמים נוצרים חייבים לעבוד יחד. תחשבו יצירתי פוליטיקאים, בשביל זה אנחנו משלמים לכם משכורות עתק, לא כדי ללבות שנאה ורעל.

אורח
אורח
1 year ago

אנחנו שמים לב שאלו הן שנות שילטון נתניהו.
אנחנו גם שמים לב, שהוא מלך ה"אלוקים".
והכתר היחיד שאנחנו רואים כרגע זה כתר חיידקי קורונה.

כוכבי רוק מביכים.

אורח
אורח
1 year ago

חמוד. הרעל האמיתי שנתניהו מוריש לנו זו השינאה שהוא שתל בך ובקהל מאמיניו.
.
זו הבעיה האמיתית.
לחיות עם עצמינו,
ולחיות עם הערבים. אני טתן לך רמז. אתה כבר חי איתם. עם רובם. מגישים לך, מנקים לך,מרפאים אותך, הופכים את סבא בבית אבות.
הם המציאו את החומוס. ואת הפלאפל.
וכן. יש איתם בעיה. וזה עם חלק קטן ואלים.
ואנחנו מנסים למצוא פיתרון.
כן. אמיתי. הליכוד עשה אבל נתקע.
עכשיו… צריך להמשיך הלאה.

Nonconcept
Nonconcept
1 year ago

הוא משחזר טענות שהוכחו כחסרות שחר
יש לשים לב לשנים שהשקפים מייצגים

במצב של חירום והיסטריה הוא מנסה לגזור קופון פוליטי

אורח
אורח
1 year ago

מה אנחנו שונים מכל העולם מר פורר הבוגד ומעשיכם עם המשתפים עוכרי ישראל מסוכנת לך ידידי אתה וחברייך החדשים לבור שחפרתם לעצמכם בהקדם ואל תאכלו את העם בשטויות ובמלים חלוליים ושקריים מצב הבריאות בארץ מהטובים בעולם תבדוק לפני שאתה יורה תמיד יש מקום לשיפור

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.

המייל האדום - שליחת הודעה מידית


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפהמייל האדום

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x