קיינה חקלאות אורגנית


קיינה חקלאות אורגנית

בשנים האחרונות אנו רואים שנעשה שימוש מוגבר יותר בחומרי הדברה כימיים בצמחייה. חומרי הדברה אלה פוגעים בירקות ובפירות ואף לעיתים לנו כבני אדם אשר חשופים להדברה בלא מעט ירקות ופירות שאנו אוכלים. על מנת להוריד את כמות ההדברה בצמחים, בפירות ובירקות יש צורך  לעבור לחקלאות אורגנית עם חקלאות אורגנית אשר עושה שימו ש  בדשן אורגני ניתן לקבל תוצאות טובות יותר ופחות ריסוס כימי. באמצעות חקלאות אורגנית  ניתן לקבל לזהם פחות את הסביבה, להזין את הקרקע שלנו עם חומרים טובים, להקטין את רעילות החומרים ולקבל נוזלים בצורה הטובה ובכך לחסוך בהוצאות ההשקיה.

מהו דשן אורגני?

דשן אורגני הוא חומר אשר חשוב שמשתמשים בו בחקלאות אורגנית ואינו כולל חומרים כימיים מסוכנים לאדמה ולבני האדם.
הדשן עוזר להעשיר את הקרקע או גידולים שונים במינרלים ותרכובות יסוד אשר נחשבים חיוניים לצמחים. המינרלים כוללים: חנקן, זרחן ואשלגן, גופרית ומגנזיום. הדשן האורגני מכיל חומרים אשר מצויים בטבע והוא אינו פוגע בסביבה. הדשן האורגני מומלץ ביותר מאשר הדשן הכימי בגלל יתרונותיו הרבים על פני יתרונות הדשן הכימי.

חשיבות דשן אורגני

הודות לדשן האורגני ניתן לספק לצמחיה ולקרקע חומרים מזינים מאוד וידידותיים לסביבה. חומרים אשר אינם מזיקים לסביבה ואינה מהווה סכנה לצמחייה עצמה ולבני האדם. מעבר לכך, הודות לדשן עצמו ניתן להזין את הקרקע לתקופה ארוכה  ולשפר את המבנה ויכולת האחיזה של הקרקע. הדשן אף מאפשר קבלת נוזלים בצורה הטובה ביותר ובאמצעות כך מקטין לנו את מספר ההשקיות שיש להשקות את הקרקע. כך שלא רק שהשימוש בדש עוזר לנו לחסוך בהוצאות ההשקיה אלא גם עוזר לנו לחסוך בהוצאות המים.

היתרונות של דשן אורגני

לדשן אורגני יתרונות רבים על פני שימוש בדשן כימי. ראשית, דשן אורגני אינו גורם לזיהום הסביבה כמו דשן כימי ואינו מזיק לקרקע. שנית, דשן אורגני עשוי מחומרים טבעיים שטובים לצמחייה ולקרקע עצמה. שלישית, דשן אורגני אינו גורם לתלות של האדמה והצמחים אין צורך לשמר את התוצאות כמו בדשן כימי. רביעית, הדשן תורם לשיפור מרקם ופוריות האדמה לטווח הרחוק. חמישית, השימוש בדשן אינו מזיק לצמחים ואף מועיל להם מאשר דשן כימי. שישית, אין צורך במשאבים מזהמים כמו גזים שונים כמו שנהוג בדשן הכימי.

יתרונות השימוש בדשן אורגני – הומוס

הומוס הינו הדשן הטוב ביותר מכמה סיבות:

– דשן הומוס אינו עשוי מפסולת כלשהי שעלולה לכלול זרעים מזיקים כמו חיידקים שונים שעשויים לעשות מחלות

-הומוס הוא דשן יבש מה שמפחית את הסיכון לזיהום של הקרקע והפצת מחלות

-זמינות חומרים מידית

– אינו מדיף ריח לא נעים ואינו מהווה סכנה אקולוגית כמו שאר הדשנים


התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

עובדים מול לקוחות

אתם חייבים שיהיה לכם כרטיס ביקור דיגיטלי

כרטיס ביקור דיגיטלי הוא הפתרון הנוח, המקצועי והמהיר בכדי לאפשר ללקוחות שלכם להיות אתכם בקשר.

לצפייה בדוגמה סרקו את הקוד מהטלפון או לחצו על התמונה

דילוג לתוכן