ראש הממשלה ושר הבריאות סיירו במתחם הבידוד ב"שיבא"

רה"מ נתניהו: "יש טענות לגבי היערכות יתר, אני מעדיף ומורה על היערכות יתר מאשר היערכות חסר. אני מבקש משר האוצר לפצות את העסקים שנפגעים, למשל חברות תעופה וכל גוף אחר. אנחנו פה באירוע של כוח חיצוני ואנחנו חייבים כמדינה לטפל במי שנפגע בעניין הזה, גם באזרחים שנדבקים ודורשים טיפול מיוחד וגם כמובן בעסקים."

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (רביעי) דיון נוסף רב-משתתפים להיערכות לאומית והתמודדות עם נגיף הקורונה. ראש הממשלה ושר הבריאות סיירו במתחם הבידוד הייחודי שהוקם ביחידה המיוחדת לרפואה במצבי חירום, במרכז הרפואי ״שיבא״ תל השומר.

רה"מ נתניהו אמר בפתח הדיון "אני סיירתי עכשיו במתקן הבידוד הזה, הוא מרשים מאוד. הוא משתמש בטכנולוגיות ושיטות חדשניות כדי להגיע לבידוד מקסימלי, כמובן שאנחנו מקווים שאף אחד מהישראלים שחולצו מהספינה הנגועה – לא נגוע. הם מחולצים לאחר מאמצים גדולים של משרד הבריאות, משרד החוץ וממשלת ישראל."

צילום: חיים צח, לע"מ

נתניהו הוסיף, "המדיניות שלנו היא למנוע ככל האפשר או לדחות ככל האפשר את כניסת הנגיף לישראל. עד עכשיו ככל הנראה הצלחנו. יש טענות לגבי היערכות יתר, אני מעדיף ומורה על היערכות יתר מאשר היערכות חסר. זה הדבר המרכזי שאנחנו עושים כאן. זה המפגש הגדול השני, אבל אנחנו נפגשים כל הזמן ומתעדכנים. אני מדגיש שוב – היערכות יתר עדיפה על היערכות חסר.

בנוסף לזה, אני מבקש משר האוצר לפצות את העסקים שנפגעים, למשל חברות תעופה וכל גוף אחר. אנחנו פה באירוע של כוח חיצוני ואנחנו חייבים כמדינה לטפל במי שנפגע בעניין הזה, גם באזרחים שנדבקים ודורשים טיפול מיוחד וגם כמובן בעסקים. אנחנו נעשה כל מה שצריך, עם יד בטוחה על ההגה, ואני חושב שאזרחי ישראל צריכים לדעת שיש כאן מערכת רצינית, לדעתי מן הטובות אם לא הטובה בעולם שמטפלת בתופעה הזאת.

אנחנו עדיין לא יודעים לאן פני המחלה, אנחנו לא יודעים אם יש פה מגפה רחבה, מה שנקרא Pandemic או שיש פה משהו יותר מוגבל, כמו שאנחנו מכירים בשפעת או בסארס. אנחנו איננו יודעים ולכן אנחנו נמשיך בהיערכות היתר הזאת עד שהדברים יתבהרו, ואולי גם לאחר מכן."

צילום: חיים צח, לע"מ

ראש הממשלה שיבח את ההיערכות הלאומית ואת משרד הבריאות, וכן הנחה להמשיך ולהיערך להגעת הנגיף לישראל מתוך גישה מחמירה. ראש הממשלה הטיל על ראש המל״ל להמשיך ולקיים הערכות מצב יומיות בהשתתפות כלל הגורמים, שיבחן גם את מדיניות התנועה לישראל וממנה. כמו כן, הנחה רה"מ על הקמת צוות שיבחן את המשמעויות הכלכליות, לרבות אפשרות פיצוי לחברות ועסקים שנפגעים בעקבות המגפה העולמית.

ראש הממשלה הנחה לבצע מהלכים להידוק התיאום והבקרה עם המדינות השכנות והרשות הפלסטינית כדי למנוע את כניסת הנגיף לישראל. ראש הממשלה הנחה את שר הכלכלה להקים לאלתר חמ"ל לגיבוש חלופות לחומרי גלם לתעשייה, בעדיפות ראשונה למוצרי תברואה.

ראש הממשלה הנחה על קיום דיון נוסף בשבוע הבא.

צילום: חיים צח, לע"מ

לפני הדיון, רה"מ נתניהו, שר הבריאות ליצמן ומנהל המרכז הרפואי "שיבא" פרופ' קרייס סיירו במתחם הבידוד ביחידה המיוחדת לרפואה במצבי חירום, במרכז הרפואי ״שיבא״ תל השומר. המתחם שהוקם בימים האחרונים, עומד בקריטריונים מוקפדים של בידוד המבטיחים שמירה מקסימלית על בריאות השוהים במתחם, הצוותים הרפואיים והציבור בישראל. בסיור, ניתנה סקירה על חדר המומחים בו יוענק הטיפול מרחוק באמצעות טכנולוגיות מתקדמות לשוהים בבידוד, מתקני המתחם וחדרי הבידוד.

ד״ר ברקאי מנהלת שירותי הטלה-רפואה של שיבא סקרה על המכשור הרפואי המיוחד בו צפוי להשתמש הצוות הרפואי במרכז הבקרה ובחדרי המטופלים. לאחר מכן, סייר רה״מ בחדרי הבידוד במתחם בו מוטמעות הטכנולוגיות המיוחדות.

צילום: חיים צח, לע"מ

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר בפתח הדיון: "אני מודע לביקורת שיש עלינו שאנחנו מחמירים מדי. גם ההנחיות וגם אנחנו אמרנו שצריך לעמוד על זה שיש להחמיר כדי שהנגיף לא ייכנס, ובעזרת ה' הצלחנו עד לרגע זה שלא נכנס כאן. אנחנו עומדים לפני פאזה חדשה. אנחנו נכנסים כרגע לשלב שהוא חדש, מחזירים את האנשים משם. אנחנו ערוכים. אנחנו בודקים את עצמנו כל יום מחדש, ואיפה שצריך להחמיר אנחנו מחמירים.

בקשר לבחירות: הייתה לי ישיבה עם מנכ"לית ועדת הבחירות. אלה שבבידוד, אנחנו רוצים לתת להם זכות הצבעה. יהיו להם קלפיות ייעודיות, איפה שהם יכולים להגיע".

צילום: חיים צח, לע"מ

ראש המל״ל מאיר בן שבת פתח את הדיון ואמר: "אנחנו ניגשים לדיון מספר שתיים בראשות רה"מ להיערכות הלאומית לנוכח התפרצות נגיף הקורונה. שלוש מטרות לדיון הזה: אחת – הצגת תמונת המצב, המגמות והערכת הסיכונים. שתיים – דיווח על סטטוס ביצוע ההנחיות הקודמות שניתנו על ידי רה"מ. שלוש – תיקוף או עדכון המדיניות והתייחסות להשלכותיה, ככל שישנם.

אני מבקש להזכיר את היעדים של המדינות, כפי שנקבעו על ידי רה"מ בדיון הקודם, בראש ובראשונה דחייה ככל שניתן של הגעתו של הנגיף לישראל. שנית, לכשיגיע, ומתוך הנחה שכנראה יגיע, איתורו במהירות ומניעת התפשטותו. תמיכה רפואית מיטבית בחולים, ופיתוח חיסון ונוגדנים לטיפול, כפי שניתנה הנחייה בדיון הקודם לגופים הרלוונטיים.

הדגשים שנתן רה"מ לפניכם – לעשות הכל למניעת הגעתו ולהיות במקביל ערוכים לכך שיגיע ויגרום לתחלואה. להתייחס למצב כאירוע חירום לאומי. המשמעות היא לפעול במהירות ולהסיר בירוקרטיה וחסמים. כדי להקל בכך הוטל על המל"ל לרכז ולהכריע במקום שישנן מחלוקות."

צילום: חיים צח, לע"מ

בדיון השתתפו גם שר הבריאות, שר התחבורה, שר הפנים, שר הכלכלה, השר לשיתוף פעולה אזורי, ר' המל"ל, מ"מ מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ראש המועצה הלאומית לכלכלה, מנכ"ל משרד החוץ, מנכ"ל משרד הבט"פ, מנכ״ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד החקלאות, מנכ״ל משרד האוצר, מנכ״ל משרד התיירות, מנכ״ל רשות ההגירה והאוכלוסין, ראש המכון הביולוגי, קצין רפואה ראשי, החשכ״ל, המשנה ליועמ״ש, מנהלי בתי החולים שיבא תל השומר, רמב"ם, אסף הרופא, וולפסון, ברזילאי ואיכילוב, מנכ"ל מד"א, מנכ"ל קופת החולים כללית וגורמי מקצוע נוספים.

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

לחצו כאן להוספת תגובה לכתבה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
אורח
אורח
1 year ago

כל הכבוד לראש הממשלה מר ביבי נתניהו שר הבריאות לבית החולים שיבא לצוות מרגש1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.

המייל האדום - שליחת הודעה מידית


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפהמייל האדום

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד