מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: החלת הריבונות, נורמליזציה עם מדינות ערב ונגיף הקורונה

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה כי הוקם צוות ישראלי שיעבוד מול ארה"ב בנוגע לעבודות המיפוי לקראת החלת הריבונות בבקעת הירדן, בצפון יום המלח וביישובים ביהודה ושומרון, "בשבועות האחרונים הבאנו בשורה ענקית למדינת ישראל ולארץ ישראל. ידידי הנשיא טראמפ הצהיר באופן ברור שהוא יכיר בריבונות הישראלית בבקעת הירדן, בצפון ים המלח, בכל היישובים ביהודה ושומרון ובשטח נרחב שמקיף אותם. אנחנו הקמנו צוות ישראלי שיעבוד מול הצוות האמריקני בעבודת המיפוי שכבר החלה – היא בעיצומה.

אני מיניתי לצוות הזה את השר יריב לוין, את ראש המל"ל מאיר בן שבת, את מנכ"ל משרדי רונן פרץ והם יסתייעו גם בשגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. הצוות הזה יעבוד בצמידות לגורמי ההתיישבות וכמובן הביטחון, כדי להשלים את המלאכה במהרה. האמריקנים מצידם יעבדו איתנו. נשלים את המלאכה במהירות האפשרית. אנחנו הופכים את חבלי המולדת ביו"ש לחלק ממדינת ישראל לעד."

"דבר היסטורי נוסף" הוסיף נתניהו, "בהמשך לפגישה ההיסטורית שקיימתי עם יו"ר מועצת הריבונות של סודן, יתכנס השבוע צוות ישראלי שיגבש תוכנית להרחבת תחומי שיתוף הפעולה. זה מה שסיכמתי עם נשיא סודן, כשהמטרה היא להגיע בסוף לכינון נורמליזציה ויחסים מדיניים בין ישראל לסודן. אני הנחיתי את המל"ל להוביל את התהליך ההיסטורי הזה יחד עם כל הגופים הביטחוניים והאזרחיים בישראל.

קראו גם:  נתניהו: "לפיד כבר סגר עם רע״מ והמשותפת את הממשלה הבאה''

אנחנו בעיצומו של תהליך נורמליזציה עם מספר גדול מאוד של מדינות ערב ומדינות מוסלמיות. אתם רואים רק חלק מזה, זה קצה הקרחון שהוא מעל פני המים. מתחת לפני המים יש עוד תהליכים רבים שמשנים את פני המזרח התיכון וממקמים את ישראל גם כמעצמה אזורית וגם כמעצמה עולמית. זה פירות של המדיניות שלנו. אנחנו מטפחים את העוצמה של ישראל, ואנשים עושים בריתות ומכוננים יחסים עם מדינות חזקות, ישראל היא מדינה חזקה."

נתניהו הדגיש כי "זה לא אומר שאין לנו אתגרים, אחד מהם זה בית הדין הבינלאומי בהאג. בית הדין הבינלאומי בהאג הפך זה מכבר למכשיר פוליטי במלחמה נגד ישראל. כרגע הוא מנסה להפוך את עובדת היותנו במולדתנו לפשע מלחמה. אנחנו נאבקים בכך ולצידנו, אני חייב להגיד, גם ידידות רבות בעולם. אני רוצה לברך את גרמניה, אוסטרליה, אוסטריה, ברזיל, צ'כיה, הונגריה ואוגנדה שחברו לארה"ב בעמידה האיתנה לצד ישראל."

קראו גם:  המשטרה חוקרת אירוע ירי מאופנוע חולף לעבר עסק בשפרעם

נתניהו התייחס גם לעניין הסכסוך הפלסטיני מול בית הדין הבינלאומי בהאג ואמר: "אני שוחחתי עם כמה מהמנהיגים של המדינות הללו, ויחד עם ארגונים בינלאומיים ומומחים בעלי שיעור קומה בעולם, הם הביעו עמדה ברורה שלבית הדין הבינלאומי אין שום סמכות לדון בסכסוך בין מדינת ישראל לפלסטינים. זו אמירה שניתנה אחרי מאמץ דיפלומטי גדול שנעשה מצידי, מצד המל"ל ומצד משרד החוץ. ביום חמישי שעבר הם הגישו איגרת לבית הדין הבינלאומי שבהן המדינות הללו קבלו על כך שבית הדין דן בענייננו. הם מנסים למנוע פוליטיזציה מכוערת של בית הדין הבינלאומי, אבל לצערי זה כבר התקיים. העובדה שמדינות רבות התייצבו לצידנו, ולצידה של ארה"ב – היא עובדה שצריכה בהחלט לעודד את כל ידידיי ישראל ברחבי העולם ואת כל אזרחי ישראל."

קראו גם:  שני ילדים נפצעו קשה ובינוני לאחר שנפלו מטרקטורון ברהט

ראש הממשלה התייחס גם להמשך התפשטות נגיף הקורונה בעולם ןאמר: "הממשלה ממשיכה את ההיערכות שלה להתמודדות עם נגיף הקורונה. בניגוד לציפיות, עד לרגע זה לא ידוע לנו על הידבקות בארץ. יש כמובן אפשרות כזאת, אבל זה עדיין לא קרה, אף על פי שכבר הגיע מקרה ראשון למצרים לפי הדיווחים בתקשורת.

במקביל אני רוצה להודות לשר הבריאות שפועל יחד עם צוותו כדי להביא את הישראלים על האונייה שנמצאת ביפן. אלה שלא נדבקו – יבואו לארץ ויכנסו לבידוד. אלה שנדבקו נשארים לפי החלטת ממשלת יפן שם, ואנחנו שלחנו להם רופא כדי שיעזור להם. אנחנו כולנו כמובן מתפללים לשלומם. אנחנו נמשיך לעשות מה שצריך ברמה המדינתית כדי לעכב כמיטב יכולתנו, ולמנוע התפשטות של המחלה בישראל. עד עכשיו כמו שאומרים – ברוך ה'."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן