מבזקיםמשפטי/פלילי

למעלה מ-900 עבירות מס: 3 שנות מאסר לסיטונאי בענף הטקסטיל

3 שנות מאסר בפועל נגזרו על אמיר יום-טוב, עוסק בענף המסחר הסיטונאי והטקסטיל, על ידי בית משפט השלום בתל אביב-יפו, בגין הפצה וקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות שהמחדל בגינן עומד על 5,771,793 ש"ח.

עו"ד עילית פאלוך ועו"ד אסתר דויט הגישו את כתב האישום בתיק וניהלו הוכחות עד לשלב בו הגיעו הצדדים להסדר פתוח, ומשלב הטיעונים לעונש ועד מתן גזר הדין המשיך את הטיפול עו"ד דור חדד, מהמחלקה המשפטית מע"מ תל-אביב, בעקבות חקירה שנפתחה ביחידת החקירות של מכס ומע"מ בחיפה ובהמשך נוספו עבירות נוספות מתיק חקירות שנפתח ביחידת החקירות של מכס ומע"מ בתל-אביב.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

על פי המפורט בגזר הדין, הנאשם הורשע והודה במסגרת הסדר טיעון, בלמעלה מ-900 עבירות מס שהמחדל בגינן עומד, כאמור, על 5,771,793 ש"ח. הנאשם פעל בשתי תקופות שונות בשנים 2012-2008 ובשנים 2016-2015, במהלכן, היה למעשה מפיץ מרכזי של חשבוניות מס פיקטיביות, וכן קיזז בעצמו חשבוניות פיקטיביות ואף גייס שני אנשי קש, שפתחו עבורו עסקים פיקטיביים, במטרה להרחיב את "רשת ההפצה" אותה הפעיל.

קראו גם:  חיסול נוסף: חבר משמרות המהפכה נורה למוות בדרום מזרח איראן

עוד נכתב בגזר הדין, שהנאשם הפיץ בעצמו ובעזרת אחרים, חשבוניות מס פיקטיביות, שסכום המס הנובע מהן עמד על 2,165,374 ₪ש"ח, ניכה מס תשומות בסכום כולל של 2,366,824 ש"ח באמצעות חשבוניות מס פיקטיביות וניכה מס תשומות בסכום של 1,239,595 ש"ח מבלי שהיו בידיו חשבוניות כלל.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן