כשביבי פגש את ביבי


כשביבי פגש את ביבי

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (שני) בטקס נטיעות לרגל חג ט״ו בשבט, ביישוב "מבואות יריחו" שבבקעת הירדן. ראש הממשלה נתניהו אמר בטקס נטיעת העץ: "אנחנו ב״מבואות יריחו״ שהכרנו בו לפני כמה חודשים, והנה עכשיו היישוב הזה יהיה לא רק חלק מארץ ישראל, הוא כבר חלק מארץ ישראל, הוא יהיה חלק ממדינת ישראל בהכרה בינלאומית, זה דבר עצום. אנחנו מביאים בשורה עצומה למדינת ישראל, זהו מהפך היסטורי. סוף סוף אחרי 52 שנה מאז מלחמת ששת הימים, בעצם מאז הקמת מדינת ישראל – שלב המולדת שלה זה ביו"ש, בבקעת הירדן ובצפון ים המלח, אלה יהיו חלק ממדינת ישראל."

במהלך טקס הנטיעות ביישוב "מבואות יריחו", נפגש ראש הממשלה נתניהו עם ענבר שטרית ובנה הפעוט בנימין (ביבי) אריאל, שנקרא על שמו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. ענבר תושבת היישוב ״מבואות יריחו״ סיפרה לרה״מ נתניהו כי הבטיחה לפני כמה חודשים שאם תאשר הממשלה את היישוב "מבואות יריחו" היא תקרא לבנה שצפוי להיוולד על שם ראש הממשלה, וכך עשתה.

כשביבי פגש את ביבי. צילום: חיים צח, לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס: "אנחנו הבאנו שני דברים שמשנים את פני הארץ ואת פני המדינה. הדבר הראשון זה ההכרה ביישוב, אני גאה על כך שהממשלה בראשותי החליטה להעניק מעמד יישוב למבואות יריחו. אני אומר את זה גם על הילד שהחזקתי בידיי ואני אומר את זה גם על היישוב הזה – זה הקטן – גדול יהיה. ויהיו עוד הרבה. אז זו החלטה אחת."

צילום: חיים צח, לע״מ

"ההחלטה שנייה, אמרתי לכם בכמה הזדמנויות שאנחנו נוגעים בהיסטוריה והולכים לשנות את ההיסטוריה." אמר נתניהו והוסיף, "אני חייב להגיד לכם שאני ידעתי כבר אז, אחרי שלוש שנות עבודה מאומצת, בין הצוות שלי והצוות של הנשיא טראמפ, וביני ובין הנשיא טראמפ, שאנחנו הולכים להביא הצהרה שלא הייתה כדוגמתה. אחרי שהבאנו את ההכרה בירושלים כבירת ישראל, ואחר כך את העברת השגרירות האמריקנית לירושלים, ואחר כך הכרה בריבונותו ברמת הגולן, ואחר כך הכרה בחוקיות ההתיישבות ביהודה ושומרון – אנחנו הבאנו הכרזה של הנשיא טראמפ, שאומר חד-משמעית שהוא יכיר בהחלת הריבונות, החלת החוק הישראלי בבקעת הירדן, בצפון ים המלח ובכל היישובים שלנו ביהודה ושומרון, בכולם, בלי יוצא מן הכלל ובשטח נרחב שעוטף אותם."

צילום: חיים צח, לע״מ

נתניהו הדגיש כי "זה לא תלוי בהסכמת הפלסטינים למה שקרוי תוכנית טראמפ, תוכנית המאה. זה עומד להיות עם השלמת המיפוי – אנחנו עוסקים כרגע במיפוי, רונן פרץ, הוא האיש שעושה את זה יחד עם צוות. אנחנו נעשה את זה בהסכמה עם האמריקנים, משום שמה שאנחנו רוצים זה לא דבר חד-צדדי, אנחנו רוצים את ההסכמה האמריקנית ויש לנו אותה."

הוא ציין כי "כשם שהנשיא טראמפ עמד בהבטחתו לגבי ירושלים, לגבי הגולן, לגבי השגרירות, לגבי החוקיות, לגבי היציאה מהסכם הגרעין מאיראן – עזרתי קצת בזה ששלחתי גם את המוסד לטהרן להביא את המסמכים, הבאתי אותם לבית הלבן, מסמכי הגרעין של הארכיון הסודי האיראני והנשיא טראמפ אמר: 'זהו, אני יוצא' – הוא יצא. הוא אמר: 'אני אכיר בירושלים' – הוא הכיר. הוא אמר: 'אני אעביר את השגרירות' – הוא העביר. הוא אמר: 'אני אכיר ברמת הגולן, בריבונות' – עשה. אמר: 'אני אכיר בחוקיות של ההתיישבות' – עשה. עכשיו הוא אומר: 'אני אכיר בהחלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן, בצפון ים המלח ועל כל היישובים ושטחים נוספים' – וגם את זה הוא יעשה, ברגע שתושלם המלאכה שאנו בעיצומה."

צילום: חיים צח, לע״מ

הוא אמר כי "זו בשורה ענקית, משום שהמשמעות היא לא רק לגבי היישוב הזה והמקום הזה והמקומות האחרים, המשמעות היא לגבי היכולת שלנו להתיישב בלב ארצנו ללא מגבלות בהסרת הממשל הצבאי, הפיכת המקום הזה לחלק אזרחי, חלק ממדינת ישראל לעד."

עוד הוסיף רה״מ נתניהו: "אנחנו נאבקים על המקום הזה 3,300 שנה, מהזמן שיהושע ושבטי ישראל עברו כאן והמשכנו להיאבק על המקום הזה, זה השער המזרחי, בעצם ההגנה גם כלפי המזרח. לא במקרה אלכסנדר ינאי בנה פה את הסרטבה לא רחוק מאיתנו, לא במקרה, ולא במקרה כעבור כ-2,000 שנה, קצת יותר, אנחנו היינו פה ונאלצנו להיאבק פה. עוזי דיין, חברי לנשק מהיחידה, אתה זוכר מה עשינו כאן בארץ המרדפים, כיצד הלכנו למארבים בלילות וחצינו את הירדן ונאבקנו באויבים שניסו לעקור אותנו מכאן, מהצד השני של נהר הירדן. יש לנו כאן מאמץ ומאבק מתמשך, אבל לעולם לא ויתרנו, אף פעם, ולעולם גם לא נוותר. אנחנו פה וכאן נישאר כחלק ממדינת ישראל.״

צילום: חיים צח, לע״מ

לסיכום אמר רה״מ: "אני מודה לכם מקרב לב, אני נרגש מאוד ברגע הזה, אני נזכר בחברים שלנו עוזי, שנפלו כאן על הגנת המקום הזה. אני זוכר אותם היום ואני הולך מאוד גאה, אני גאה בכם, אני גאה במאמץ המשותף שלנו ואני בטוח בעתיד שלנו."

ראש הממשלה נתניהו נטע עץ בשטח היישוב ״מבואות יריחו״ יחד עם שרת התרבות מירי רגב, שר המשפטים אמיר אוחנה, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן ויו״ר מועצת יש״ע דוד אלחייני ומזכיר היישוב ״מבואות יריחו״ אליהו עטייה.

צילום: חיים צח, לע״מ


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה





מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה








0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


כרטיס ביקור דיגיטלי
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
צילום: pixabay

כשהחברים שלכם יספרו לכם על ההטבה שהם קיבלו מאיתנו, אל תהיו מופתעים

הצטרפו עכשיו לרשימת המנויים שלנו

בחינם

אל תפספסו את ההזדמנות

* בלחיצה על "הצטרפות" אני מאשר/ת קבלת הודעות מחדשות מבזק לייב

דילוג לתוכן