מבזקיםפוליטי / מדיני

יו"ר העבודה-גשר-מרצ: נדרוש את תיקי החינוך והבריאות

במסיבת עיתונאים שהתקיימה הבוקר (ראשון) הכריז יו"ר העבודה-גשר-מרצ על דרישת תיקי החינוך והבריאות בממשלה הבאה.

ח"כ עמיר פרץ, יו"ר העבודה-גשר-מרצ: "אני אשרת את עם ישראל בתיק חברתי כלכלי בכיר שאת תוכנו נבנה לקראת הקמת הממשלה החדשה. אדרוש שותפות ומעורבות במו״מ המדיני שיפתח מיד לאחר הקמת הממשלה בראשות בני גנץ.

שמח שהמפלגות נטשו את העיסוק בשאלה "רק ביבי או רק לא ביבי", ולאחר שנה מעייפת של דיון אישי ופרסונלי כולם נהיו חברתיים. אני שמח על כך שאנחנו הפכנו לספינת הדגל החברתית של ישראל, אך לאלו המאמצים היום את האג׳נדה החברתית שלנו אני מזכיר: בשביל שינוי חברתי צריך תהליך שלום, ובשביל שלום צריך צדק חברתי. אנחנו נהיה המצפן המדיני והלב החברתי של הממשלה הבאה."

קראו גם:  בגין ניהול עסק ללא רישיון: כתב אישום הוגש נגד בעל עסק למכירת רכבים
צילום: דוברות

ח"כ אורלי לוי אבקסיס, יו״ר גשר: ״שנים שאני נלחמת עבור האוכלוסיות החלשות, רואה וכואבת את חוסר האונים. אני מכירה היטב את הצפיפות הנוראית והמחסור במיטות, אני שומעת את הבקשות הנואשות של הצוות הרפואי שכבר לא עומד בעומס ודוחף אותם לאבד את חייהם מתוך ייאוש. הגיע הזמן שנצטרף לשולחן הממשלה, כדי שנוכל לבסס בישראל סדר עדיפויות לאומי חדש, תוך מעבר להשקעה חברתית בבריאות, ברווחה ובחינוך״.

לוי אבקסיס הציגה את סדר העדיפויות הלאומי של העבודה גשר מרצ בבריאות: בניית שלשה בתי חולים אזוריים והקמת עשרה חדרי מיון קדמיים; ייבוא והטמעה של טכנולוגיות למניעת הדבקה בזיהומים; הגדלה משמעותית של מספר תקני הרופאים, הרופאים המתמחים ,האחים והאחיות; הוספת יחידות מכשור רפואי מציל חיים בכל מוסדות מערכת הבריאות; הנהגת רפורמה בתחום הקנאביס הרפואי ורישומו כתרופה מן המניין, וכמובן הגדלת תקציב סל התרופות.

קראו גם:  המשטרה עצרה תושבת הצפון בחשד שפגעה מינית בקטינה

ח״כ ניצן הורוביץ, יו״ר מרצ: "הקניית יידע ומקצוענות לא מספיקים, בלי חינוך לערכים אין משמעות אמיתית למילה חינוך. הגיע הזמן להחזיר את משרד החינוך לידיים ממלכתיות ואחראיות. אנחנו מתחייבים היום שהעבודה-גשר-מרצ תבקש את תיק החינוך והתרבות בממשלה הבאה. להחליף את ביבי זאת משימה אחת, אבל להוציא את רפי פרץ ממשרד החינוך ואת מירי רגב ממשרד התרבות זאת משימה חשובה לא פחות, ורק אנחנו, העבודה-גשר-מרצ יכולים לעשות זאת. רק אנחנו נוכל לתת כיוון חדש לממשלה החדשה".

צילום: דוברות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן