מבזקים

סנגור פלילי- שחרור בתנאים מגבילים

הבאת אדם בפני שופט למטרות שחרור בתנאים הפכה להיות נחלתם של גופי חקירה רבים. מטרתם היא להשית על האדם ערבויות כספיות בחסות בית המשפט, כולל צו עיכוב יציאה מן הארץ וכיוב'  לדעתי קיימים מקרים רבים בהם ניתן להגיע עם אדם להסכמות מבלי לבזותו ולהביאו בפני שופט כשהוא במעמד של עצור. אם נחקר מגיע להסכמות עם יחידת החקירות על תנאים לשחרור אזי פעמים רבות אין כל סיבה להבאה בפני שופט, במיוחד כאשר מדובר באנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי. בכל מקרה, אין לשכוח את חזקת החפות שעומדת לאדם ובמיוחד נכונים הדברים בשלב שעוד טרם הוגש אפילו כתב אישום.

עו"ד אורי קינן – סניגור פלילי

קראו גם:  פועל נפל ממשאית סמוך ליישוב הזורע, מצבו בינוני

לדוגמא תושב גן יבנה, סוכן ביטוח פנסיוני שחשוד בהעלמת הכנסות על סך 2.2 מיליון ש"ח', הובא בימים האחרונים בפני בית משפט השלום בתל אביב בחשד להעלמת הכנסות בסכום כולל הנאמד בכ-2.2 מיליון ₪. כבוד השופט אבי שליו, נעתר לבקשת פקיד שומה חקירות מרכז, ושחרר את החשוד בתנאים מגבילים.

במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות מרכז, עלה החשד כי קמחי, סוכן ביטוח המספק שירותי ביטוח פנסיוני, לא דיווח לרשויות המס על מלוא הכנסותיו. בשל החשדות, נפתחה חקירה במסגרתה נערכו חיפושים ונתפסו מסמכים שונים ומחשבו של החשוד.

מבקשת המעצר עולה, כי במהלך השנים 2015-2016, לא דיווח קמחי על הכנסות בסך של כ-2.2 מיליון ₪  שמקורן בעמלות מחברות הביטוח.  בחקירתו, הודה החשוד בעבירות המיוחסות לו.

קראו גם:  ד"ר נדב שורק: "אנחנו ללא ספק בעיצומו של גל תחלואה נוסף של קורונה''

כבוד השופט אבי שליו מבית משפט השלום בתל אביב-יפו, שחרר את החשוד בתנאים מקבילים ביניהם ערבות עצמית בסך 300,000 ₪, ערבות צד ג' בסך של 150,000 ₪, הפקדת מזומן או שיק בנקאי בסך של 30,000 ₪ ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן