זיהינו שאתם משתמשים בחוסם מודעות, ההודעה הזו בשבילכם

גילינו שאתם משתמשים ב- AdBlock Plus או בתוכנת חסימת מודעות אחרת שמונעת טעינה מלאה של העמוד.

השירות שלנו הוא בחינם לגמרי. על מנת להמשיך ולהפעיל את אתר החדשות כפי שעשינו בעשור האחרון אנו משתמשים בהצגת פרסומות.

אם אתם אוהבים את החדשות שלנו זה המעט שתוכלו לעשות בכדי להביע את הערכתם. נודה לשיתוף פעולה.

אנא הוסיפו את mivzaklive.co.il לרשימת ההיתרים בתוכנה החוסמת את המודעות שלנו או השביתו את תוכנת חסימת המודעות.

×

דרס למוות והפקיר: שחקן הכדורגל אספה יישלח ל-4 וחצי שנות מאסר

השופט צבי גורפינקל מבית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (חמישי) 4 וחצי שנות מאסר על שחקן הכדורגל מקבוצת מ.ס אשדוד, יצחק אספה, לאחר שהורשע בעבירה של הפקרה אחרי פגיעה, וכן בעבירה של שיבוש מהלכי משפט. זאת לאחר שפגע עם רכבו בארי נשר ז״ל ובחברו כשרכבו על אופניים בשדרות רוקח בתל אביב והפקיר אותם בשטח. נציין כי הנאשם זוכה מהעבירות של נהיגה בשכרות ושל נהיגה במהירות העולה על המותר.

על פי גזר הדין, ביום 24.9.18 לאחר חצות הגיע הנאשם למועדון לייט האוס בנמל תל אביב, כדי לחגוג יום הולדת לחברו אור דסה. במקום פגש הנאשם את אור, את חבריו עומר לקאו ונוספים.

בשעה 03:25 החליטו הנאשם, אור ועומר לעזוב את המועדון ולנסוע למסיבה נוספת שהתקיימה במועדון ברחוב בן אביגדור בתל אביב. הנאשם נהג ברכב קטן מסוג קאיה פיקנטו, ואור ועומר נסעו ברכב אחר.

בהגיעו לשד’ רוקח בתל אביב מכיוון מערב למזרח, נסע הנאשם כאשר לפניו רכב קטין על אופניים חשמליים עם מנוע עזר, כשהוא מרכיב על גבי החלק הקדמי של האופניים את חברו ארי נשר ז”ל.

הנאשם נהג ברכבו אחרי האופניים ובהיותו במרחק של כ-15 מ’ מאחוריהם, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה בחלקו הימני קדמי של הרכב ובמקום נשמע רעש חזק.

כתוצאה מהתאונה הועפו המנוח והקטין הנוסף מהאופניים, המנוח הוטל על מעבר חצייה שנמצא במרחק 23 מ’ ממקום התאונה, האופניים הועפו למרחק של 15 מ’ ונגרם להם נזק רב, כאשר הכידון והגלגל האחורי נתקו ממקומם. לרכב הקאיה נגרם נזק בחלק הקדמי ימני, המראה קדמית ימנית נותקה מגוף הרכב, נגרם שבר בפגוש ימני קדמי וכן שבר בפנס ימני קדמי ועיוות בכנף ימין.

לאחר התאונה המשיך הנאשם בנסיעתו, לאחר מספר שניות נעצר בחריקת בלמים וכעבור פרק זמן קצר המשיך בנסיעה איטית, עצר שוב, ואז נמלט מהמקום לכיוון רחוב בן אביגדור. הוא עזב את המקום בלא שעמד על תוצאות התאונה ובלא שהושיט עזרה למנוח ולקטין ששכבו על הארץ.

כעבור מספר דקות התקשר הנאשם לעומר ארבע פעמים, תחילה אמר לו שהוא חושב שיש לו תקר בגלגל, בהמשך אמר כי פגע במשהו והמשיך לנסוע והוסיף כי עיניו נעצמו והוא הרגיש שפגע בדבר מה, אך המשיך בנסיעה.

כאשר הגיע הנאשם לרחוב בן אביגדור הוא החנה את הרכב, יצא ובחן את הנזקים שנגרמו לרכב, והמתין לבואם של שני חבריו.

כאשר הגיעו החברים אמר אור לנאשם כי ידוע לו שניתן לפנות לחברת אלדן שהשכירה את הרכב, ולתאם את העברת הרכב שנפגע בתאונה למוסך.

אור התקשר ממכשיר הטלפון של הנאשם לחברת אלדן וביקש כי יגיע גרר כדי להסיע את הרכב מהמקום.

הנאשם טען בפני עומר ואור כי אינו יודע במה פגע והיכן אירעה התאונה, והשלושה החליטו לנסוע ברכבו של עומר כדי לנסות לאתר את מקום התאונה שבה היה מעורב הנאשם, ולהחזיר את אור לנמל תל אביב. כאשר הגיעו השלושה למקום התאונה, הבחינו שם בכוחות משטרה ובחלקים של רכב הקאיה שהיו מפוזרים על הכביש, והמשיכו בנסיעה כאשר אור ירד בחניון האוטובוסים בצומת, והנאשם ועומר חזרו לרחוב בן אביגדור.

בשעה 05:20, בעוד הנאשם ועומר ממתינים לגרר כדי שיקח את הרכב למוסך, הגיעו למקום שוטרים שביצעו סריקות כדי לאתר את הרכב שנראה נמלט ממקום התאונה. כאשר הבחינו ברכב פנו השוטרים לנאשם ושאלו אותו בקשר לנזקים שנראו על הרכב, והנאשם השיב כי הנזק נגרם בעת שהחנה את הרכב ברחוב בן אביגדור, הוא עצמו שהה בתוך המועדון, והרכב נפגע כאשר היה בחנייה בעוד הנאשם אינו לידו.

לאחר מכן טען הנאשם בפני השוטרים כי עומר הוא זה שנהג ברכב, ולא הוא.

כתוצאה מהתאונה נגרמו למנוח חבלת ראש קשה, דמם תת קשתי בהיקף נרחב, חבלה בריאה השמאלית, שברים בעצם השכם השמאלית ובזרוע, חבלה בטחול, דימום תוך בטני ופצעים רבים. הוא פונה לבית החולים איכילוב בתל אביב שהוא מחוסר הכרה וביום 27.9.18 נקבע כי הוא נמצא במצב של מוות מוחי. הקטין השני נפגע ונגרמו לו פצעי שפשוף וחתכים, אולם חשד לשבר במפרק ירך ימין או חשד לדמם מוחי תת קשתי, נשלל.

הנאשם כפר בעבירות שיוחסו לו בכתב האישום שכללו עבירות של הפקרה לאחר פגיעה ושיבוש מהלכי משפט, וכן עבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות העולה על המותר.

צילום: דוברות מד”א

לכתבה >> במותו הציל חיים: אבריו של ארי נשר הושתלו ב-5 אנשים

כבוד השופט צבי גורפינקל ציין בהחלטתו בגזר הדין: “כאן המקום להזכיר כי בעת גזירת העונש, על בית המשפט להתחשב גם במדיניות הענישה הנהוגה. לצערי, בעת האחרונה אנו עדים להסדרי טיעון הנעשים עם נאשמים, שבעקבותיהם מאשרים בתי המשפט עונשים קלים יחסית בעבירות הפקרה אחרי פגיעה, הגורמים לאובדן אמון הציבור במערכת המשפט. יש בכך כדי לקעקע את מדיניות הענישה הראויה בעבירות ההפקרה תוך רמיזה כאילו בתי המשפט אינם מתייחסים בכובד ראש ראוי לעבירות אלה.

יש להדגיש כי אישור הסדרי טיעון שבהם נקבעים עונשים קלים, פוגע ברמת הענישה הראויה והופך אותה לרמת ענישה נהוגה, ומרמז כאילו זו הענישה הראויה בעבירת ההפקרה.

לאחר שיקול כל הנסיבות כפי שפורטו, ומבלי להתעלם מגילו הצעיר של הנאשם, מהעדר עבר פלילי, מהשלכות העונש עליו ועל משפחתו, ומהמלצת שירות המבחן, ואף שסברתי שבנסיבות אלה ראוי היה לקבוע מתחם עונש שבין 3.5 שנים ל-6.5 שנים מאסר בפועל, ולגזור את עונשו של הנאשם ל-5.5 שנים מאסר בפועל, הרי לאור הוראת החוק כי בין היתר על בית המשפט להתחשב במדיניות הענישה הנהוגה, הרי ידיי כבולות לענישה זו ועל כן אני קובע את מתחם העונש בין שנתיים וחצי מאסר ל-5.5 שנות מאסר בפועל.”

השופט הטיל על אספה שנת מאסר על תנאי ורישיון הנהיגה שלו נשלל לתקופה של 6 שנים.

בנוסף לזאת, חייב את אספה לשלם להוריו של המנוח ארי נשר ז”ל פיצוי בסך 20,000 ש”ח ולקטין השני שנפגע בתאונה וננטש, פיצוי בסך 5,000 ש”ח.


מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

לחצו כאן להוספת תגובה לכתבה

מעוניינים לכתוב אצלנו או לנהל טור משלכם? לחצו כאן ושלחו לנו הודעה
0 0 votes
דרגו את הכתבה
Subscribe
Notify of
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments


0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

להוספת חלון המבזקים לאתרך הדבק קוד זה

למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת חלון המבזקים בחלון נפרד

להוספת חלון המבזקים לאתרך הדבק קוד זה

למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת חלון המבזקים בחלון נפרד

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן

פתיחת הנגן בחלון נפרד

אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive