מבזקים

קיבלתם כתב אישום בתיק תכנון ובניה – מה עושים ?

קיבלתם כתב אישום בתיק תכנון ובניה – מה עושים ?

כתב אישום בנושא תכנון ובניה דינו ככל כתב אישום ובמידה ובית המשפט מרשיע את הנאשם הרישום נכלל בטופס ההרשעות הקודמות של אדם המצוי במשטרת ישראל ומרגע זה בו נרשמת ההרשעה בפלילים עברו של המורשע אינו נקי והוא הופך להיות 'בעל עבר פלילי'.

מה עושים כאשר מקבלים כתב אישום ?

ראשית, ועל מנת לא להיתפס לכלל טעות בניהול ההליכים יש להיוועץ בעורך דין פלילי המכיר ושולט בתחום התכנון והבנייה.

הדבר האחרון שיש לעשות הוא להגיע לבית המשפט ללא ליווי משפטי או למסור תגובה לכתב האישום בבית המשפט וזאת טרם קבלת יעוץ מסודר מעו"ד.

עו"ד אורי קינן – סניגור פלילי

במידה וטרם נועצתם בעורך דין פלילי המומחה בתחום או שטרם הסדרתם את הייצוג, יש לבקש מבית המשפט לדחות את מועד הדיון על מנת לאפשר לכם לעשות כאמור וזאת זכותכם המלאה !

קראו גם:  ליברמן: ביבי, למרות שאף אחד כבר לא מאמין לך, אני רואה שאתה...

כעת, כאשר אתם יודעים כי הרשעה בתחום זה נכללת בתוך המרשם הפלילי הנכם יודעים להיזהר כפליים בטרם הנכם ממשיכים ומנהלים את ההליך בבית המשפט אל מול גורם התביעה.

אל לכם לשכוח לעולם, התובע שמופיע מולכם בתיק הינו מיומן ומכיר את ההליכים היטב הואיל וזאת עבודתו ואל לכם להתיימר ולצפות ממנו שיעזור לכם למצות את זכויותיכם המשפטיות בהליך כאשר אתם מגיעים לא מיוצגים לבית המשפט.

לעיתים, גם אם רוצים להגיע לבד לבית המשפט ללא עורך דין פלילי מיומן, עדיף לקבל קודם לכן יעוץ משפטי רציני על מנת שיהיה לכם מושג לגבי זכויותיכם בהליך וכיוב'.

הליכי מחיקת כתב אישום – כיצד אפשרי ?

ישנם הליכים אשר מטרתם להביא למחיקת כתב אישום והם מגוונים, החל מעריכת נימוקים משפטיים בנוגע לחומר הראיות אל מול הרשות התובעת, העלאת טענות מקדמיות בבית המשפט בנוגע לטיב האישומים ומועד ביצוע העבירות לכאורה, פניה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעיכוב הליכים בנסיבות מתאימות וכיוב'

קראו גם:  11 אלף חברי מפלגה, 35 קלפיות: הבחירות לוועידת מרצ יוצאות לדרך

הליכים של מחיקת כתב אישום, ביטולו או עיכובו הם הליכים אשר אנשים מן הישוב לא נוקטים בהם בדרך כלל וזאת בשל חוסר בהכרת הדין והזכות הרלבנטית אולם יש והם יכולים לעקר את ההליך מיסודו ולמנוע את ההרשעה הפלילית. לא זו אף זו, הליכים אלו יכולים לסייע גם להגיע להסדר טוב במידה ויש מקום לכך מול הרשות.

סדר הדין הפלילי

אמנם בהליכים עפ'י חוק התכנון והבנייה עסקינן אולם סדרי הדין הקובעים את ההליך הינם אלו הקבועים בחוק סדר הדין הפלילי.

חוק זה הינו מורכב ומכיל חיובים שונים לנאשם בפלילים אולם בצד החובות גם זכויות רבות המוענקות לנאשם בהליך פלילי ואי ידיעתן ו/או חוסר השימוש בהן בצורה הולמת עלול ליצור מצב בו נאשם נפגע מעצם אי ידיעת והכרת ההליך על בוריו.

קראו גם:  פעולות החייאה בתינוקת בת חצי שנה שנמצאה ברכב סגור באלעד

עדיף להיוועץ בעורך דין פלילי מיומן העוסק בתחום התכנון והבנייה ומכיר היטב הן את סדרי הדין הפלילי והן את חוק התכנון והבנייה הואיל והכרת האחד לא באה לעולם על חשבון השני בתחום ייחודי זה.

במשרד עורכי דין ושירותי נוטריון אורי קינן ושות' אנו עוסקים בתחום הפלילי תוך מתן ייצוג משולב בהליכי התכנון והבנייה.

המשרד מעניק זווית מקצועית ומטפל ביסודיות בהליכים תוך שימת דגש על כל פרט בהליך זאת על מנת להביא לתוצאות המיטביות בכל מקרה ומקרה עבור הלקוח.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן