מבזקים

עבירות מחשב, קבלת דבר במרמה – כתב אישום חמור נגד תושבי מגדל העמק

עבירות המבוצעות דרך מחשבים הפכו להיות בסיס להגשת כתבי אישום רבים ומגוונים אשר מתפרשים על פני מגוון רחב של עבירות.

הקושי שבפענוח טמון במקרים רבים בעובדה שהמשטרה מתקשה לפענח את מקור המחשב וכן את האדם שעומד מאחורי ביצוע הפעולה עצמה.

עו"ד אורי קינן – סניגור פלילי

לעיתים רבות גם אם מצליחה המשטרה להגיע למקור המחשב הספציפי, עדיין עומדת שאלה של מי האדם שביצע את הפעולה והאם זה אכן המחשב הנכון.

רק לאחרונה, פרקליטות מחוז צפון- פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בנצרת  כתב אישום נגד  שני אחים – אשר(30) ונועם (25) אורן וחברם תומר חמוי (20),  תושבי מגדל העמק בגין קשירת קשר לביצוע פשע, חדירה למחשב לביצוע עבירה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, עבירות על חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים, עבירות על חוק הגנת הפרטיות.

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 20 נפצע בינוני-קשה בתאונת דרכים בנתיבי איילון

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עוה"ד ג'וזף מאיו  עולה כי בין החודשים דצמבר 2018 ועד למעצרם בחודש ינואר 2020 קשר הנאשמים קשר  לביצוע עבירות של הונאת בנקים ולקוחותיהם, במספר שיטות עברייניות, תוך ביצוע פעולות מתוחכמות להסוואת זהותם, ושיטות העבודה שלהם, ותוך הסוואת מקור הכספים שהתקבלו במרמה, וזהות בעליהם, וקיבלו  במרמה, סכומים בשווי של מאות אלפי שקלים.

הנאשמים  הצטיידו במידע אישי של קורבנות, יצרו קשר עם קורבנות פוטנציאליים, תוך התחזות לעובדי הבנקים, וקיבלו, במרמה ושלא כדין, גישה מרחוק לחשבונות הקורבנות. משקיבלו גישה לחשבון, וחזקה מלאה בכלל כספי הלקוחות, חסכונותיהם, התחייבויותיהם וכו',

כמו כן  פעלו  הנאשמים להלבנת הכספים באמצעות משיכתם מכספומטים על ידי קוד אישי ומרחוק, תוך הסתרת זהויות הצדדים בכספים והסתרת תנועותיהם. לשם כך הגדילו הנאשמים   לעשות ושינו את פרטי הזיהוי של הקורבנות על מנת שיוכלו לפעול בחשבונותיהם ביתר קלות ובלא מפריע.

קראו גם:  רוחצים נסחפו לעומק הכנרת עם מזרון ים וחולצו בשלום ע"י השיטור הימי

במקרים אחרים העבירו הנאשמים  את הכספים מקורבן לקורבן, וזאת לשם הסתרת והסוואת התנועות בכספים, ורק לבסוף משכו את הכספים באמצעות כספומט מרחוק וללא צורך בכרטיס.

עוד  עולה כי קיבלו הנאשמים  במרמה גישה אל פרטי חשבונות וכרטיסי אשראי של קורבנות ונהגו להטעין כרטיסי מתנה (גיפט קארד) של חברת "באי מי" וחברות נוספות, ובאמצעות כרטיסי המתנה ונהגו לרכוש לעצמם דברי יוקרה, זאת תוך הסוואת מקור הכספים.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים במשפטיים נגדם

התיק נחקר ע"י יחידת ההונאה של ימ"ר מחוז צפון – משטרת ישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן