מבזקיםתאונות עבודה

הסתיימה ביחידת "פלס" חקירת תאונת העבודה הקטלנית בגליל ים

במפלג לחקירות תאונות עבודה "פלס" בלהב 433 המשותפת למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקמת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) הסתיימה חקירה בעניין נסיבות מות הפועל הסיני (xu yong) באתר הבנייה בגליל ים, בתאונה שאירעה ביום 4.9.19 בסמוך לשעה 06:45.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בחקירה נבחנו חשדות לעבירת גרם מוות ברשלנות ועבירות לפי פקודת הבטיחות וחוק ארגון הפיקוח בעבודה ותקנותיה.

ממצאי החקירה העלו כי התאונה אירעה לאחר שמשטח ברזל בקומה 9, התנתק ממקומו מאחר שלא הותקן כנדרש על פי הוראות היצרן, קרס, פגע במנוח וגרם למותו.

עוד עלה מחומר החקירה כי גורמי האחריות הרלוונטיים היו מודעים לפגמי בטיחות, כמו אף לנוהג שהיה קיים באתר הבנייה ולפיו הפועלים הסינים נהגו להתחיל את יום העבודה, לפני שעות העבודה המקובלות באתר, בניגוד להנחיות.

עמדת המשטרה היא כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה לעבירת גרם מוות ברשלנות ועבירות בטיחות נוספות נגד מנהל העבודה, מנהל האתר והמהנדס האחראי מטעם הקבלן הסיני וכן תשתית ראייתית לביצוע עבירות בטיחות כנגד החברה הקבלנית המבצעת.

מפלג פלס ימשיך לעסוק בגיבוש ראייה כוללת לטיפול בתופעת תאונות העבודה, בחקירת אירועי תאונות העבודה החמורים ובחשיפת עבירות פליליות המשיקות לתחום ובגילוי עבירות המשפיעות באופן ישיר על תחום הבטיחות בבנייה.

אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!