חדשות הארץמבזקים

נרות של כבוד

יניב זרביב מתנדב כחובש באיחוד הצלה סניף אשדוד, בנוסף לפעילות השגרתית של הצלת חיים במקרי חירום רפואיים אליו הוא מוזעק, יניב גם מתנדב בפרוייקט "תן כבוד" של איחוד הצלה.

יניב הגיע השבוע כמידי שבוע אל ביתה של ל' תושבת אשדוד ותיקה כבת 93 מתגוררת עם מסייעת וביחד שניהם האירו את הבית באור של שמחה והדלקת נרות חנוכה יחד.

תוחלת החיים בעולם הולכת וגדלה, הרפואה המודרנית והטיפולים הרפואיים הקיימים כיום מעניקים לכולנו חיים ארוכים יותר.

פרויקט "תן כבוד" מנסה להעניק לאותם אנשים בחברה הישראלית חיים איכותיים ובריאים יותר, חלק מהקשישים החיים לבדם הינם עריריים, חולים כרוניים, בעלי נכויות ו/או קושי תפקודי כזה או אחר, אשר הטיפול בהם הינו מורכב ומצריך מעקב, בקרה והדרכה של הרופא המטפל. הפרוייקט נותן מענה רפואי רציף במטרה לשמר ולשפר את מצב בריאותם של קשישים אלה.

קראו גם:  פועל נפל ממשאית סמוך ליישוב הזורע, מצבו בינוני
פרויקט "תן כבוד"

"תן כבוד" מופעל ע"י מתנדבים בעלי הכשרה רפואית המבקרים בבתי הקשישים אחת לשבוע ובודקים להם מדדים רפואיים בסיסיים, מדדים אלו מועברים למאגר נתונים ונמצאים תחת מעקב יום יומי ע"י גורם רפואי, אשר במידת הצורך דואג להפנות את הקשיש להמשך טיפול במרפאה או לחילופין יוצר קשר עם רופא המשפחה של הקשיש. במקרי חירום ובהתאם לשיקול דעתו של הרופא האחראי על הפרויקט, מפונה הקשיש לחדר מיון.

טל מור רכז פרוייקט "תן כבוד" של איחוד הצלה באשדוד מסר: "אין ספק כי לעיתים עצם הביקור התכוף אצל הקשיש משפר את מצב רוחו, התחושה של הבדידות יוצרת מועקה בפני עצמה, אך המעקב המתמיד אחר מצב בריאותו של הקשיש מאפשרת להיות עם האצבע על הדופק ובקרה הנוכחי המשמעות של "אצבע על הדופק" מקבלת משנה חשיבות. ההידרדרות במצב בריאותו של הקשיש איננה מגיעה בדרך כלל בבת אחת, הזיהוי המוקדם והטיפול המוקדם יכולים לשנות את מצב בריאותו ולאפשר לו לקבל את הטיפול עוד בטרם מצבו הבריאותי של הקשיש מידרדר".

קראו גם:  משרד הבריאות: תמונת מצב 6,267 מאומתים חדשים אתמול (25.6).15,0...

לפרטים נוספים והרשמה לפרוייקט ניתן לפנות למתנדב טל מור רכז "תן כבוד" איחוד הצלה אשדוד- 0507821269.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן