מבזקיםתאונות דרכים

אסון קשה ובלתי נתפס: תמר נמחצה למוות מתחת לרכבת הקלה

הלילה (רביעי) מעט לאחר חצות הוזעקו צוותי ההצלה ממרחב ירושלים בעקבות דיווח על הולכת רגל שנפגעה מהרכבת הקלה ברחוב יפו, סמוך לתחנה המרכזית בעיר.

תמר פניגשטיין בת 19 תושבת שכונת הדר גנים בפתח תקווה נפלה בין הקרונות של הרכבת הקלה בזמן שהייתה בנסיעה ונמחצה למוות מתחת לגחון הרכבת. חמישה צוותי כיבוי, חילוץ והצלה מתחנות ירושלים פעלו במקום באמצעות כלי הרמה הידראוליים ופנאומטיים על מנת להרים את קרון הרכבת ולחלץ אותה.

לאחר שחולצה מתחת לגחון הרכבת חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו כי היא ללא סימני חיים וקבעו את מותה במקום. בנוסף העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים שערי צדק 4 מחברותיה, כבנות 19 שהיו עדות לתאונה הקטלנית ולקו בהתקף חרדה.

פאראמדיק מד"א עוז פולק סיפר: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת, כשהגענו למקום המראה היה קשה, ראינו צעירה כבת 19 לכודה מתחת לרכבת, היא הייתה ללא נשימה וללא דופק ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה, 4 מחברותיה שהיו עדות לתאונה לקו בהתקף חרדה ולאחר טיפול רפואי, פינינו אותן להמשך טיפול בבית חולים."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

משה חמד מתנדב זק״א רכוב על אופנוע שהגיע מהראשונים לזירה, סיפר: "מדובר בתאונה קשה ומזעזעת. כשהגעתי לזירה ראיתי מראות קשים, נערה צעירה בת 19 הייתה לכודה מתחת לגחון הרכבת כשהיא ללא הכרה וסובלת מפגיעה רב מערכתית, אזרחים שהיו במקום סיפרו לי שהנערה ככה״נ רצתה להעלות לרכבת ומסיבה שאינה ברורה החליקה נפלה ונלכדה מתחת לרכבת, לוחמי האש חילצו אותה כשהיא ללא רוח חיים ופראמדיק מד״א נאלץ לקבוע את מותה במקום.״

קראו גם:  המשטרה: בחקירה משותפת של ימ"ר ירושלים ושב"כ נחשפה בתחילת החודש שעבר ...

בנצי אורינג מפקד זק״א ירושלים אמר כי "אי אפשר לתאר במילים את גודל הצער והכאב באירוע הנורא והקשה הזה. מתנדבי זק״א טיפלו במסירות משך מספר שעות בכבוד המת בטיפול בגופה ובאיסוף הממצאים הרבים בזירה הקשה. נסיבות התאונה נחקרת ע״י המשטרה."

צילום: דוברות זק״א
צילום: דוברות זק״א
צילום: דוברות זק״א

תמר פניגשטיין ז"ל הייתה מתנדבת במסגרת שירות לאומי בבית החולים שערי צדק בירושלים והתגוררה בפנימייה של בנות השירות בבית החולים. אמש היא יצאה עם חברותיה לסרט והטרגדיה האיומה אירעה בחזרה לפנימייה.

בראיון מצמרר הבוקר לאיילה חסון ברדיו 103FM, סיפרה אחינועם, חברתה הצעירה של תמר ז"ל, שהייתה איתה ברגעיה האחרונים כי תמר עברה ככל הנראה התקף אפילפסיה שבעקבותיו היא נפלה ולא הצליחה למנוע את האסון הנורא. "חזרנו מסרט. הכול היה סבבה, צחקנו ביחד ממש. היא הייתה בסדר גמור. יש לה התקפים של אפילספיה, כאילו, לא לפעמים מזמן לא היה לה, לפני כמה שנים לא היה לה. הרכבת בדיוק הגיעה לרציף והיא התחילה להשתולל כזה, ואני חשבתי שהיא לרגע רוקדת כי היו שם שירים, היא פשוט הסתובבה כזה מוזר, העיניים שלה התחילו לזוז מצד לצד והראש שלה זז ואז הרגשתי שהיא לא בסדר. בהתחלה אמרתי לה 'תמר את צוחקת עליי?' ואז ראיתי שהיא לא בסדר. ניסתי לתפוס אותה והיא פשוט החליקה מהיד, היא החליקה מתחת לרציף. חברות שלי אמרו שאפילו ניסיתי למשוך אותה ולא הצלחתי" סיפרה.

מהחברה שמפעילה את הרכבת הקלה נמסר כי "מסיבה לא ברורה היא נפלה בין שני הקרונות המחוברים של הרכבת הקלה בזמן שהייתה בנסיעה".

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-05-24 04:10:00
תמר פניגשטיין ז"ל

שר החינוך, הרב רפי פרץ חבר המשפחה של תמר ז"ל אמר הבוקר כי "הלב כואב ודואב. התבשרנו הבוקר על תאונה ראשונה מסוגה בה נהרגה הולכת רגל ברכבת הקלה בירושלים. הנערה ההרוגה, תמר פניגשטיין עשתה את השירות הלאומי שלה בבית חולים שערי צדק בהמון חמלה ועדינות. אני מכיר באופן אישי את המשפחה היקרה. שוחחתי עם ירון לוץ מנכ"ל האגודה להתנדבות וחיזקתי את ידיו בשעה קשה זו. אין מילים שינחמו על האבדה הזו. שולח את תנחומי להורים משה ונועה ולמשפחה כולה."

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג התייחס לתאונה הקטלנית : "ברוך דיין האמת. עיריית פתח תקוה וראש העיר רמי גרינברג, משתתפים בצער משפחת פניגשטיין, אשר ביתם תמר ע"ה היא ההרוגה הלילה מהרכבת הקלה בירושלים. תמר היא תושבת שכונת הדר-גנים בעיר ואביה הוא מנכ"ל ישיבה התיכונית בגבעת שמואל ויו"ר בית הכנסת פנינת גנים. שלא תדעו עוד צער."

מהאגודה להתנדבות נמסר: "האגודה להתנדבות אבלה וכואבת את מותה של מתנדבת השירות הלאומי, תמר פניגשטיין ז"ל בתאונה הקשה הלילה ברכבת הקלה בירושלים. תמר התחילה את שנת השירות שלה לפני כשלושה חודשים בבית החולים שערי צדק, ובעזרת החיוך הגדול והלבביות שאפיינה אותה האירה את המקום. בתקופה קצרה הספיקה תמר לבלוט ולתרום רבות. האגודה שולחת תנחומים למשפחה, תלווה אותה ותתמוך במתנדבות השירות נפגעות החרדה שצפו בתאונה המחרידה."

מישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל נמסר: "ברוך דיין האמת. עלה המוות בחלוננו. ישיבת בנ"ע גבעת שמואל המומה ודואבת לשמע הבשורה הנוראה על מותה הטרגי של תמר פניגשטיין ז"ל, בתם של מנכ"ל הישיבה היקר משה פניגשטיין ורעייתו נועה. בית ישיבת בנ"ע גבעת שמואל שולח את תנחומיו העמוקים למשפחה. "בִּלַּ֤ע הַמָּ֙וֶת֙ לָנֶ֔צַח וּמָחָ֨ה ה' אלוקים דִּמְעָ֖ה מֵעַ֣ל כׇּל־פָּנִ֑ים".

קראו גם:  בן 25 נפצע בינוני ופונה עם פציעות חודרות לבי"ח סורוקה

במרכז הרפואי שערי צדק אמרו הבוקר כי הם כואבים את מותה של תמר פניגשטיין בת ה-19, שהתנדבה לשירות הלאומי במחלקת נשים בשערי צדק. "תמר ראתה שליחות בהתנדבות ובסיוע למטופלות וסייעה להן רבות, בתמיכה ובנתינה גדולה ותמיד בחיוך גדול."

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין "בשם משפחת עובדי ומתנדבי שערי צדק אנו שולחים תנחומים למשפחת פניגשטיין. תמר האירה באישיותה את כל מי שפגשה וטיפלה והיא תחסר מאוד לצוות ולמטופלות במחלקת הנשים. עם היודע האסון צוותים מקצועיים וטיפולים משערי צדק מעניקים תמיכה וטיפול לכל בנות השירות הלאומי ואנו נמשיך ונלווה אותן ככל שיידרש".

איילת כהן, מנהל שירות המתנדבים והשירות הלאומי בשערי צדק מספרת על תמר: "תמר הייתה בחורה חייכנית ושמחה, שכבר בפגישה הראשונה איתה מתחברים אליה בקלות. תמר הייתה נכונה לכל משימה ואהבה מאוד את השירות ואת הקשר האישי למטופלות. זוהי אבידה גדולה עבורנו וטרגדיה בלתי נתפסת. כינסנו את כל בנות השירות ונעניק להן את כל התמיכה והליווי כדי להתגבר יחד על מותה של תמר".

צילום: דוברות שערי צדק

מנהלת יחידת המתנדבים והשירות הלאומי במרכז הרפואי שערי צדק, על תמר פינגשטיין ז"ל

בת עמי ישראל, אחות אחראית במחלקת נשים בה שירתה תמר פניגשטיין ז"ל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

תגובה אחת

 1. חובה לשמור, להגן ולכבד את הסובלים מאפילפסיה (מחלת הנפילה).
  ארור האיש הפוגע בהם במזיד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  מכירים כמה חלאות אדם שגזלו קורת גג של חולה אפילפסיה,
  הוא נכנס למצב מסכן חיים והנבלות אמרו שהוא עושה "הצגות".
  הבן אדם בלי הכרה במשך שעות – והחלאות ימח שמם ושם זכרם – טוענים ל"הצגות".

  יהי זכרה של תמר – ברוך. תנצב'ה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן