אלקטרה מגיעה לאשקלון עם עוד 14 מפעלים חדשים!

הוסיפו תגובה

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (שני) בטקס הנחת אבן פינה באשקלון ל-12 מפעלים חדשים שייפתחו באזור התעשייה שבעיר, יחד עם שר הכלכלה אלי כהן, ראש העיר אשקלון תומר גלאם ובעלי המפעלים. עם פתיחת המפעלים יתווספו כ-1,000 מקומות עבודה בעיר.

משרד הכלכלה והתעשייה אישר הקמה, העתקה והרחבה של 12 מפעלים חדשים באשקלון שישתרעו על פני שטח של 126 דונם, ביניהם מפעל העוגן אלקטרה. מפעלים אלו מתווספים ל-3 מפעלים שאושרו באזור התעשייה באשקלון זה מכבר.

טקס הנחת אבן פינה התקיים היום באזור התעשייה אשקלון במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן וראש העיר אשקלון, תומר גלאם, מנכ"ל משרד הכלכלה שי רינסקי ומנהליו הבכירים, ובהשתתפות תעשיינים ויזמים אשר הצטרפו לתוכנית משרד הכלכלה והחליטו להשקיע באזור אשקלון.

צילום: אלדד עובדיה

מינהל אזורי תעשייה המליץ לרשות מקרקעי ישראל להעניק פטור ממכרז למפעלים אלה על בסיס החלטה של הנהלת הרשות לאפשר למפעלים לקבל פטור ממכרז על בסיס תקנה 3 (28) לתקנות חוק חובת המכרזים. השימוש בתקנה למתן פטור ממכרז לתעשייה נעשה "בנסיבות מיוחדות ונדירות" , וזאת על אף שאשקלון איננה נכללת במפת אזור פיתוח א' על פי החוק לעידוד השקעות הון. משרד הכלכלה והתעשייה ורשות מקרקעי ישראל סברו כי בשל המצב הביטחוני באשקלון והצורך הדחוף שלה ביצירת מקומות עבודה איכותיים לאור הסכם הגג ותנופת הבנייה והפיתוח בעיר, ישנן נסיבות המצדיקות הענקת פטור ממכרז על בסיס תקנה זו ובכפוף לאישור ועדת הפטור של רשות מקרקעי ישראל ושר האוצר.

צילום: אלדד עובדיה

משמעות המונח "שיווק" היא המלצת המינהל לרשות מקרקעי ישראל על הקצאת קרקע בפטור ממכרז וכן גביית עלויות הפיתוח מהיזמים. עלויות הפיתוח בחלק מהאזורים מסובסדות על ידי משרד הכלכלה והתעשייה.

12 מפעלים הם רק חלק מתנופת התעשייה בעיר אשקלון ומרשימה ארוכה של מפעלים נוספים שהוקמו בעת האחרונה כאשר הבולטים שבהם הם רב בריח וקרלסברג שייצרו יחדיו למעלה מאלף מקומות עבודה בעיר, עשרות מהן משרות מהנדסים. 3 מפעלים נוספים אשר אושרו לאחרונה באזור התעשייה הדרומי באשקלון בהם המפעלים א.ס להבה בע"מ, ר.ט.י.מ עוצמה בע"מ, אלמור נכסים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בטקס כי "לתושבי אשקלון, העוטף והדרום מגיע בדיוק את אותו השקט שמגיע גם לתושבי יתר המדינה. אנחנו פועלים להביא לשקט מוחלט, וזה רק בכוח ההרתעה והעוצמה של צה"ל ושירותי הביטחון שלנו שאנחנו כל הזמן שוקדים על שיפור התוכניות שלנו. כנראה שהיזמים והיזמות, האזרחים והאזרחיות, והקבלנים וכל מי שבונה כאן מבינים וחשים את זה, ואני מעריך שגם האויבים שלנו מפנימים הרבה ממה שאני אומר עכשיו, ואם צריך יפנימו עוד".

צילום: אלדד עובדיה

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "זהו המשך ישיר לתנופת פיתוח התעשייה באשקלון ויצירת מקומות עבודה חדשים פתיחת מפעלים וחברות לצד קידום התעשייה והתעסוקה בכל רחבי המדינה, ובפריפריה הדרומית בפרט, הינה משימה הנמצאת בראש סדר העדיפויות של משרד הכלכלה והתעשייה. לצד פיתוח הקרקע, המשרד דואג למתן מענקים ופועל ליצירת תעסוקה איכותית ולהעלאת הפריון, בייצור משרות באיכות גבוהה. נמשיך לסייע, לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים, להשקיע בתעשייה שהיא מכפיל כח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו".

צילום: אלדד עובדיה

ראש העיר אשקלון תומר גלאם: "שניים עשר המפעלים שיגיעו לאשקלון ישנו את פני התעשייה בעיר לבלי היכר, שניים עשר המפעלים החדשים יהוו מנוע צמיחה משמעותי לכלכלה המקומית, שניים עשר המפעלים יביאו איתם בשורה משמעותית בתעסוקה לסוגיה – היי-טק ולואו-טק וישימו את אשקלון על מפת התעשייה הארצית והבינלאומית. אני רוצה להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו שרואה יחד איתנו את החשיבות בקידום העיר אשקלון ופועל למטרה זאת, לשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שיזם את הבשורה החשובה והמשמעותית ולכל הגורמים המקצועיים בממשלה העוסקים במלאכה, ולכם, בעלי מפעלים יקרים, תודה שבחרתם בעיר אשקלון, תודה שבחרתם בכוח העבודה שלנו, אני מבטיח לכם שנעשה את הכל כדי לסייע, לקדם ולפתח יחד איתכם את התעשייה באשקלון למחוזות טובים וגדולים יותר".

צילום: אלדד עובדיה

מנכ"ל משרד הכלכלה, שי רינסקי: "פיתוח הכלכלה והתעסוקה בפריפריה, תוך צמצום פערים ויצירת תעסוקה איכותית, הנם חובתנו הכלכלית והחברתית ואנו עוסקים בה לאורך כל השנה. אנו מביאים היום בשורה חשובה לתושבי אשקלון והאזור ואנו מאמינים כי בעקבות יזמים ומשקיעים אלו, יגיעו השקעות נוספות בעתיד הקרוב לאזור".

צילום: אלדד עובדיה

בין המפעלים שאושרו והועברו לאישור רשות מקרקעי ישראל:

אלקטרה:

חברת אלקטרה מוצרי צריכה (1970) בע"מ מעתיקה את מפעלה הממוקם במרכז הארץ – מראשון לציון לאזור התעשייה הדרומי באשקלון ומרחיבה את ייצור והרכבת מערכות מיזוג אוויר, חימום אקלים וטכנולוגיות משאבות חום (Heat Pumps). האתר החדש תואם את התוכנית האסטרטגית של החברה בשנים הבאות.
המפעל החדש מיועד להיות מותאם יותר לפעילות, יעיל יותר, ובעל יכולת להגדיל כושר הייצור כאשר בכוונת אלקטרה תעשיות להגדיל את פלח הייצוא ל 30%. החברה תעסיק 300 עובדים.

השקעת החברה: 113,202 אלף ש"ח.

שדה חקלאות סלקטיבי:

החברה (שדה חקלאות מדויקת) התאגדה בשנת 2018 והיא עוסקת במחקר פיתוח וייצור קנאביס, בבעלות חלקית (50%) של היזם ולהם מפעל לגידול קנאביס במקדוניה.

את החברה הקים עמית שדה, יזם בן 36 שעבד שנים רבות באמ"ן ולו השכלה כמהנדס מים מהאוניברסיטה העברית.

החברה מעוניינת בהקמת מפעל לייצור ולביצוע תהליכי מחקר ופיתוח בתחום הקנאביס בא.ת אשקלון. היזם מעוניין בהקמת המפעל בארץ עקב מספר סיבות, כאשר הראשית הינה הרגולציה הנחשבת למתקדמת בעולם ואנשי מחקר ופיתוח מהטובים בעולם.
החברה תעסיק 35 עובדים חדשים

השקעת החברה: 13,500 אלף ש"ח

הגבעה י.ח בע"מ:

החברה עוסקת בייצור והרכבת קונסטרוקציות, מייצרת מבני פלדה אזרחיים ותעשייתית, גשרים, מכלים, מכלי לחץ, מגדלי תהליך וציוד שינוע לסוגיו (מסועים). החברה תעסיק 68 עובדות ועובדים חדשים.

השקעת החברה: 64,900 אלף ש"ח

מפעלים נוספים שאושרו: מתכת אשקלון ייצור מערכות שינוע מתקדמות לתעשייה, שפיר תעשיות, ש.י.א מיטב השקעות, ריקוטק בע"מ, ד.ד שגיא מערכות אלומיניום, טבקול דני ובניו, גוליה מעדני בשר, ענבי ציון משקעות קלים, לנדמארק גמא ישראל בע"מ, א.ס להבה בע"מ, ר.ט.י.מ עוצמה בע"מ, אלמור נכסים.

הוסיפו תגובה
אתם מוזמנים לשלוח לנו מידע חדשותי וליצור איתנו קשר בכל נושא ועניין.


* יש לציין כי אמינות הדיווח תיבדק ותפורסם באתר ע"פ שיקול דעתו של עורך אתר החדשות.
* נדגיש כי בצירוף תמונה אנו מסירים כל אחריות בגין הפרת זכויות יוצרים ואחריות זו תהיה מוטלת על השולח. שליחת תמונה ללא קרדיט צילום לא תפורסם באתר. אם אין ברצונכם לציין קרדיט אנא כתבו "ללא קרדיט".

לשליחת תמונות נוספות בוואטסאפ

תודה רבה וגלישה נעימה
צוות חדשות MivzakLive

להוספת נגן תחנות הרדיו לאתרך הדבק קוד זה


למעבר לערוץ החירום -לחצו כאן