חדשות הארץמבזקים

מנדלבליט: "אני שומע הכפשות חסרות ביסוס. זה פשוט מזעזע"

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט נשא לפני זמן קצר (שלישי) דברים באירוע הפתיחה של ההשתלמות השנתית של פרקליטות המדינה באילת.

"אני שמח להיות פה הערב" פתח היועמ"ש את דבריו, "קודם כל כי זו הזדמנות שיש לי פעם בשנה לפגוש את כולכם – הפרקליטים המצוינים של פרקליטות המדינה, שעושים יומם וליל להגן על שלטון החוק ולשמור על האינטרס הציבורי, למען אזרחיה של מדינת ישראל. זו הזדמנות לומר לכם מכל הלב – תודה. תודה על האחריות שאתם לוקחים על עצמכם מדי יום לייצג את המדינה באופן הטוב והמקצועי ביותר. תודה על המקצועיות והיסודיות שבה אתם ניגשים לכל תיק, קטן כגדול, מתוך הבנה שאנו עוסקים בדיני נפשות ובשמירה על אזרחי המדינה ונכסיה. תודה על היושרה ועל ההוגנות, על האכפתיות, על היכולת ללמוד ולהשתפר כל העת. תודה על הערבות ההדדית, על עבודת הצוות, על החתירה המתמדת למצוינות. תודה לכם."

מנדלבליט ציין כי "ביום חמישי האחרון נפל דבר בישראל. קיבלתי החלטה על הגשת כתב אישום בעבירות חמורות של שחיתות שלטונית – שוחד ומרמה והפרת אמונים, כנגד ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו. זה לא דבר של מה בכך. כפי שאמרתי ביום חמישי בערב – קיבלתי את ההחלטה הזו בלב כבד, אך בלב שלם. עוד אמרתי ביום חמישי את המובן מאליו – כי עד להכרעה בעניינו של ראש הממשלה ע"י בית המשפט, הוא מוחזק חף מפשע. אתמול קיימתי דיון בשאלת ההשלכות של כתב האישום במישור המנהלי, ולפי חוות דעתי המשפטית שאת תוכנה פרסמתי, לא קמה עילה משפטית לכך שנתניהו יסיים את כהונתו כראש הממשלה כתוצאה מכך. בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה של כולנו. הוא עומד בראש הדרג המדיני, שאותו אנחנו משרתים, אותו אנו מייצגים בערכאות, ולו אנו מספקים ייעוץ משפטי לשם הגשמת מדיניותו בגבולות הדין. אלה הן מושכלות יסוד, ולא חל בכך כל שינוי. פרקליטות המדינה לא נמצאת חס וחלילה בעימות עם ראש הממשלה או עם מי משרי הממשלה. כך גם היועץ המשפטי לממשלה. אנחנו גוף ממלכתי של המדינה, פועלים מטעמה ובשמה, ומייצגים אותה בערכאות."

קראו גם:  אושר לקריאה שניה ושלישית: יותלה רישיונו של רופא שהורשע בעבירות מין

"למרבה הצער" אמר היועמ"ש מנדלבליט, "הגישה הממלכתית והאחראית שבה אנו נוקטים ושעליה נקפיד לשמור, לא תמיד מאפיינת גורמים אחרים. אני שומע ביטויים שאין להם מקום בשיח הציבורי – שמכוונים כלפי מערכת אכיפת החוק, וכלפי בכירים מסוימים בתוכה. אני שומע איומים. אני שומע שקרים. אני שומע הכפשות חסרות ביסוס. זה פשוט מזעזע. פרקליט המדינה, שי ניצן, הוא משרת ציבור בכל רמ"ח אבריו. הוא משפטן מעולה. הוא אדם ישר והגון. ליאת בן ארי, כשמה כן היא – בת למשפחת האריות. היא לוחמת אמיתית. רואה נגד עיניה את שלטון החוק, ואותו בלבד. העובדה ששי וליאת מסתובבים עם מאבטחים רק בגלל שמילאו את תפקידם – היא בלתי מתקבלת על הדעת. פרקליטות המדינה היא חומת המגן של מדינת ישראל מפני הפשיעה והשחיתות השלטונית, מפני פגיעה בזכויות אדם, מפני ניצול לרעה של כוח השררה, ומפני מצב בו "לית דין ולית דיין". מובן כי אין בכך כדי ללמד שפרקליטות המדינה חפה מטעויות, או שהיא חסינה מביקורת."

קראו גם:  נהגי האוטובוסים מוחים: "מיכאלי - צאי מהטיקטוק, התחבורה הציבורית קורסת"

לדבריו, "פרקליטות המדינה היא אחד הגופים שנתונים תחת הכי הרבה גופי בקרה במדינת ישראל – מעבר לבקרה הפנימית של מנהלי היחידות ופרקליט המדינה, קיימת גם ביקורת של מבקר המדינה, ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, ונציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות."

לסיכום אמר, "אנחנו לא מפחדים מביקורת. ובלבד שמדובר בביקורת עניינית, ובשיח מכבד ובונה. חבריי היקרים אנשי פרקליטות המדינה, אני חש זכות גדולה על העבודה המשותפת אתכם. אתם יכולים להיות גאים על היותכם חלק ממערכת חשובה, מפוארת, אחראית, ממלכתית, מערכת שלא יודעת מורא, אלא את מוראו של הדין, מערכת ששמה לנגד עיניה את שלטון החוק, את האינטרס הציבורי, ואת טובתם של אזרחי המדינה. אני גאה בכם על כך."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

6 תגובות

 1. אולי כדאי להתחיל לפרסם את כל הטינופת שהיה מסביב לפרשת הרפז והמעורבות של מנדלבליט ואשכנזי בכל הפרשה הזאת
  ואז נראה כמה הם נקיים וצחים מכל עברה פלילית

 2. אני מחכה בקוצר רוח לפרסום של הקלטות מנדל בליט בפרשת אשכנזי ( הרפז) .
  מהקצת שפורסם נראה שהולכת להיות רעידת אדמה בעוצמה 8 .

  1. אין רעידות אדמה משפטיות בישראל..
   הכל או "בטעות" או "על מה כל המהומה"..
   זה שמנדלבליט מזכיר את הפרקליט הראשי בתור ביקורת על הפרקליטות וזה נשמע נורמלי, זי כבר אמורה להיות רעידת אדמה..
   לא יכול לקרות כלום אם לבג"ץ יש כוח לפסול חוקים, אם לא חוקרים פרקליטים על הטרדת עדים ועל שיבוש מהלכי משפט.
   לא ברור מי המבוגר האחראי בכל המצב של המדינה הזו, ולמה בנימין נתניהו כל כך שומר על מערכץ המשפט ולא נכנס באבי אביהם?!?!
   אם מערכת המשפט מהלכת אימים על כל הפוליטיקאים שלנו, מה נשאר לנו לעשות?!
   תאמינו לי.. תסכול..

 3. חז"ל אמרו שאין הנחתום מעיד על עיסתו.
  אתה מלקק בצק מעופש שהחמיץ ולא ראוי למאכל כלבים.

 4. אתה זאב בעור של כבש. אם היית מחשבן לאלוקים שלך היה לך אסור מצד הכרת הטוב לדון בכלל בתיק של נתניהו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן