חדשות הארץמבזקים

תיקון עוול היסטורי: "פגישות ודיבורים זה נחמד, אנחנו מחכים למעשים"

נציגי ארגון "נכה לא חצי בן אדם" הופיעו היום (שני) מול הצוות הבין משרדי שאמון על הגשת ההמלצות בנושא העלאת קצבאות הנכות.

הארגון הציג מתווה שהוכן בשיתוף ובתמיכת 16 ארגונים חברתיים מובילים בתחום קידום זכויות אנשים עם מוגבלות. עמדת הארגונים היא יישום החוק להעלאת קצבאות הנכות במועדו, במלואו וכלשונו, תוך שמירה על עקרונות ההסכם כפי שהתקבל בין ארגוני הנכים והממשלה בתיווך ההסתדרות.

בתוך כך, המתווה מבקש להעלות את הקצבה באופן שווה בכ-500 ש"ח לכלל הנכים, העלאת קצבאות שירותים מיוחדים בכ-400 ש"ח, העלאת הדיסריגרד של חוק לרון עד 5,300 ש"ח, העלאת קצבאות הילדים הנכים. בנוסף, המתווה מבקש להקצות תקציבים נוספים להעלאת קצבת הנכות לנכים הקשישים באופן שווה והעלאת הסיוע בשכר דירה.

קראו גם:  בן 38 טבע סמוך לחוף אמנון בכנרת והובהל לבית החולים פוריה לאחר החייאה
צילום: ארגון "נכה לא חצי בן אדם"

הארגונים החתומים על המתווה: נכה לא חצי בן אדם, אגודת החירשים בישראל – אח"א, קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, משפחות בריאות הנפש, העמותה לקדום המודעות לתסמונות ומחלות שלפוחית השתן, לשמ"ה (לשילוב מתמודדים והעצמה בבריאות הנפש), בקהילה, המרכז הישראלי ללימודי חירשות, נקודת מפנה, העמותה הישראלית להארכת חיים, ותק – התנועה לאיכות ואריכות חיים, צעדים קטנים, אופק לילדינו – ארגון ארצי של הורים לילדים עם לקות ראייה או עיוורון, בקול – ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, חץ – הארגון הישראלי לבריאות הכבד, עמותת שווים – למען אנשים עם מוגבלויות, קול הזכויות.

אלכס פרידמן, יוזם מאבק הנכים, מייסד ויו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אמר כי "פגישות ודיבורים זה נחמד, הנכים מחכים למעשים. כולנו צריכים להירתם במלוא הכוח להבטיח שהפעימה הבא תצא לפועל במועדה ובמלואה, החל מהצוות הבין משרדי שאמון על הגשת ההמלצות, דרך ראש הממשלה ושר הרווחה המיועד, ועד היועץ המשפטי לממשלה שצריך לאשר את המהלך בממשלת מעבר. המהלך הזה הוא בגדר הצלת חיים."

קראו גם:  9 צוותי כיבוי פועלים בשריפת קוצים גדולה בגליל העליון, כביש 886 נחסם לתנועה
צילום: ארגון "נכה לא חצי בן אדם"

חנן טל, מייסד ומנכ"ל ארגון "נכה לא חצי בן אדם" ציין כי "לאורך השנים ציבור הנכים נדחק עמוק אל מתחת לקו העוני. חוק הנכים שבא לתקן עוול היסטורי זה, נמצא כעת בהקפאת הליכים בעקבות הפלונטר הפוליטי וחוסר האחריות. מתווה נכה לא חצי בן אדם הנתמך על ידי 16 ארגונים מכל קשת המוגבלויות, הוצג על ידנו היום בפני גורמי הממשל והוא הקו האדום התחתון, מכאן יש רק לאן לעלות. הציבור בכלל וציבור הנכים בפרט לא מעוניין בחידוש המחאה, יחד עם זאת, אם דרישתנו לא יענו אנו צפויים להתגלגל לעוד גל של מחאה חריפה. זה הזמן לפעול ולחלץ את ציבור הנכים מבוץ העוני ואת החברה הישראלית מהכתם הכל כך לא מוסרי ביחסה לאוכלוסיה מוחלשת זו. הזמן לדיבורים עבר, הזמן למעשים הוא עכשיו."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

4 תגובות

  1. נשמח אם תדאגו להעלות סכום קצבת נכים שהפכו לאזרח וותיק עד 1.3.2019 שלא זכו לההעלת הקצבה
    אלא קופחו ואיש לא דואג
    בדקו בבקשה את הסוגיה הזו…בתודה

  2. חובה לעזור לנכים זה בושה אם המדינה לא תעלה להם את הקיצבה וגם סיוע בשכר הדירה לא פחות חשוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן