מבזקיםפוליטי / מדיני

גנץ: "פטריוט אמיתי לא היה מחזיק את אזרחי ישראל כבני ערובה"

יו"ר כחול לבן, רא״ל (במיל׳) ח״כ בני גנץ, מסר הערב (שבת) הצהרה לתקשורת והתייחס בנאומו גם לדברים שאמר ביום חמישי האחרון ראש הממשלה נתניהו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש נגדו כתב אישום בתיקי 1000, 2000 ו-4,000.

את דבריו פתח גנץ בדבריו של מנחם בגין מנהיג הליכוד, ופטריוט לאומי "במדינתנו פנימה יהיה הצדק השליט העליון, השליט גם על שליטיה".

גנץ אמר כי "מדינת ישראל היא מדינה חזקה. אף אחד ממנהיגי המדינה, מימין ומשמאל, לא העז לחשוב שהמדינה היא שלו, ובלעדיו אין למדינה זכות קיום. אף אחד מהם לא העלה בדעתו לשסות איש באחיו, להסית איש באחיו, ולקרוא במפורש או ברמז לפגיעה של איש באחיו. הקשבתי כאוב וגאה לדבריו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט." גנץ הוסיף כי "בנימין נתניהו הוא פטריוט ישראלי שהקדיש פרק משמעותי בחייו לשירות המדינה, לחיזוקה ולביצור ביטחונה, והוא ראוי לתודה והערכה על כך. אבל פטריוט אמיתי לא היה מחזיק את אזרחי ישראל כבני ערובה למאבקו המשפטי. מדינת ישראל ואזרחי ישראל אינם בבעלותו האישית של אף מנהיג."

לדבריו, "מי שמעך ודרך על יריביו הפוליטיים לאורך כל חייו הפוליטיים, לא חמל ולא ריחם עליהם גם בשעותיהם הקשות ביותר – הוא האחרון שיכול כעת לגייס את תמיכת הציבור ולהסית נגד חוקרים, להסית נגד שופטים ולהסית נגד פרקליטים. נתניהו הוא זה שעבר מאולפן לאולפן, שמח לאידו של אהוד אולמרט וקרא לו להתפטר. הוא זה שאמר, כי "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות קיים חשש, שיכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא על בסיס האינטרס הלאומי". מי שהוביל מסע הסתה קשה וכואב כנגד ראש הממשלה, יצחק רבין ז"ל, מסע שנגמר באסון לאומי כבד, צריך לדעת היטב את מחירן המסוכן של מילים העלולות להפוך חלילה לכדורי מוות."

קראו גם:  המונים בהלווייתו של בכיר משמרות המהפכה שחוסל: "בהחלט ננקום באויבינו"
צילום: אלעד מלכה

גנץ פנה באופן ישיר למנהיגי הליכוד וקרא להם לשתף עמו פעולה על מנת להקים בהקדם ממשלת אחדות, "אני פונה למנהיגי הליכוד: אני מכבד אתכם ואני קורא לשותפות איתכם. גם אם איננו מסכימים על הכל, אתם, כמו חבריי וכמוני, שותפים לערכים הציוניים של שותפות ואחדות, של בטחון ללא פשרות, כלכלה חזקה וחברה מאוחדת. זה הזמן שלכם להניח את הפחדים ואיומי העבר בצד, ולהצעיד את החברה הישראלית כולה לעידן חדש של ריפוי והחלמה. לאור הנסיבות, אני קורא להקים ממשלת אחדות רחבה ככל הניתן בראשותי." גנץ הוסיף, "אני אכהן כראש הממשלה בשנתיים הראשונות, בזמן שנתניהו יוכל להתמודד עם ענייניו המשפטים." והדגיש, "אם יזוכה – הוא יוכל לחזור ולכהן כראש ממשלה." לדבריו, "זו האלטרנטיבה היחידה למנוע בחירות מיותרות, שרק אדם אחד רוצה בהן בניגוד לרצון העם ולצרכיו.
מנהיגי הליכוד, זה הזמן להשמיע את קולכם!"

קראו גם:  גנץ: חיילים שלי, זה הכל בשבילכם ...

"הימים והשבועות האחרונים אינם מותירים מקום לספק – נתניהו מסתכן בהצתת מלחמת אחים ביננו. מול קריאות ההסתה והשנאה שלו אני עומד כאן מולכם, בשמם של אחים רבים מימין ומשמאל, ואומר לכם: הגיעה העת לרפא את החברה הישראלית ממגפת השנאה." אמר גנץ והוסיף, "את הקיצוניים נניח מאחור כי הם קורעים אותנו.
את המסיתים נניח מאחור כי הם דואגים רק לעצמם. את הקוראים לאלימות נרחיק מאיתנו כי הם מאיימים על כולנו. הגיעה העת לרפא את החברה הישראלית ממחלת הפילוג הפנימי. הגיעה העת לשקם את החברה הישראלית משנים של שיסוי וגזענות שהפכו לאיום קיומי פנימי. הגיע הזמן למנהיגות אחרת. תם עידן השנאה ונפתח עידן הריפוי הפנימי. תם עידן המנהיגות המפלגת, ונפתח עידן המנהיגות המאחדת. תם עידן הפילוג, ונפתח עידן האחדות. הרוח הישראלית תנצח כל רוח רעה."

צילום: אלעד מלכה

גנץ פנה לציבור בקריאה לשמור על גבולות המחאה הלגיטימית ולא להשתמש באלימות, "אני קורא גם לתומכי נתניהו וגם למפגינים נגדו – בדמוקרטיה שלנו מותר לכל אזרח למחות ולהביע את דעתו. אבל אני פונה אליכם ומבקש – שימרו על גבולות המחאה הלגיטימית. אל תרימו יד על אדם, אל תאבדו אמונה במוסדות שלטון החוק, שהם הם, הבסיס לתפקודה החוקי של המדינה. ימים אלו, אחיי היקרים, אינם ימי שמחה. אלו אינם ימי שלום. אלו אינם ימים של התרוממות הרוח. ועדיין – אחים אנחנו. הרוח הישראלית היא רוח של כבוד וחמלה האחד לשני, רוח של פשרות, רוח של אחדות. הרוח הישראלית היא רוח של עמידה משותפת מול כל אויב ונוכח כל אתגר, רוח שהוכיחה באינספור מלחמות ומאבקים שאין חזקה ממנה. כמו רשת של קורי פלדה עמדנו יחד תמיד, שלובים זה בזה, מחזקים זה את זה ותומכים האחד בשני עד הרחקת האיום המבקש לפגוע בנו ובילדינו, עד התגברותנו המשותפת על כל אתגר. לא נתנו לאף אויב חיצוני ולאף יריב פנימי להחליש את הרוח הישראלית. כך היה בעבר, כך בהווה וכך יהיה בעתיד. ישראל חזקה מכל אויב. ישראל חזקה מכל יריב. ישראל חזקה וגדולה מכל מנהיג."

קראו גם:  פעולות החייאה בבת 60 שנפגעה מרכב סמוך לשריגים, אישה נוספת נפצעה בינוני

לסיכום אמר, "בשם רוב אזרחי ישראל מכל קצות הקשת הפוליטית, מהצפון לדרום, דתיים וחילונים, יהודים וערבים, אני מאחל לבנימין נתניהו לצאת חף וזכאי ממשפטו. אני באמת יכול להבין את כאבו. אבל בשם אותו הרוב אזרחי ישראל אני דורש ממנו לכבד את ההפסד בבחירות, לכבד את החלטות המערכת המשפטית שבראשה עומדים האנשים שהוא מינה לתפקיד, לכבד את רצונו של רוב העם, לפרוש מתפקידו ולהיאבק על חפותו. אזרחי ישראל לא יהיו בני ערובה של אף אדם, של אף מנהיג!" הדגיש יו"ר כחול לבן.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

3 תגובות

  1. לא יעזור לך גנץ. רק ביבי, יהיה ראש ממשלה. אל אפכם וחמתכם. של כל השמאל, החתרן, ואנטי דמוקרט, ועוכר ישראל. על שלוחיו, אגפיו,ושליטתו בפרקליטות, ובתיקשורת.זה יפסק בקרוב מאוד. יהיה לזה סוף. העם לא טיפש. אנחנו לא נימצאים, במדינות העולם השלישי. כאן, לא יתפרו תיקים לדמויות ציבוריות שלא מתאימות לדעותיהם של היושבים בעמדות כוח חוקים וציבורים. ומי חוקר ושופט ומבקר אותם? הפקר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן