צרכנות

משתמש? משתמשת? הקול שלך חשוב

מרכז גולד לטיפול בהתמכרות לקנאביס גאה לשלב את ישראל ב-GDS, סקר הסמים הגדול בעולם, מטעם מכון המחקר של פרופסור אדם ווינשטוק מאוניברסיטת UCL לונדון. הסקר הוא אינטרנטי ואנונימי ועם סיום המענה עליו, יקבל כל משתתף משוב אישי על מצבי הסיכון אליהם הוא חשוף וכלים מעשיים להפחתת נזקי שימוש עתידיים.

הסקר מהווה חלק ממחקר שיחשוף את הרשויות ואת גורמי הטיפול בישראל לשיטות אבחון וטיפול שהוכחו כיעילות במצבי שימוש לרעה והתמכרות, מניסיונן של מדינות מובילות בעולם. המחקר יסייע במיפוי קבוצות סיכון, בחינת ההשפעה של יישום גישות מערכתיות על יעילות הטיפול בצרכני סמים והנגשה של כלים המפחיתים את החשיפה למצבי סיכון.

צוות החוקרים העולמי של (GDS (Global Drug Survey  מאמין שחשוב להפיץ מידע מקצועי, אותנטי ולא משוחד המשלב קולות מהשטח של צרכני הסמים, עם ידע מחקרי עדכני. מרכז גולד הצטרף לצוות החוקרים מתוך אמונה שהשיח הפתוח והלא שיפוטי שהם מקדמים יסייע רבות בהפצת מידע מדויק ורלוונטי, בהעלאת המודעות לגורמי הסיכון ובהפחתת הנזקים הנלווים לשימוש בסמים, עבור היחיד, כמו גם עבור החברה בישראל. בשנים האחרונות מעל 750,000 משתמשים ברחבי העולם נטלו חלק במחקר. בסקר הנוכחי ישתתפו למעלה מ-30 מדינות.

תמצית המסקנות תפורסם לציבור, בהמשך יתכנו  פרסומים נרחבים יותר של התוצאות במחקרים ובכתבי עת, תוך הגנה על האנונימיות של משתתפי הסקר ע”פ כללי האתיקה של אוניברסיטאות UCL (לונדון), UNSW (סידני) ו-Queensland  (בריזבן).

יחידים, מוסדות וארגונים אשר מעוניינים להשתתף בסקר מוזמנים לפנות למרכז גולד לטיפול וגמילה מהתמכרות לקנאביס:

דודי גולד [email protected] | 054-6880377  

אתר: goldcenter.org.il

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן