חדשות הארץמבזקים

שתי נשים נפגעו בינוני מהרעלת CO בבית באום אל פחם

הלילה (חמישי) הוזעקו צוותי מד"א לבית באום אל פחם בעקבות דיווח שהתקבל במוקד 101 על שתי נשים שסובלות מהרעלת CO לאחר ששהו זמן ממושך בחדר סגור שהודלקו בו גחלים לחימום. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשתי נשים בשנות ה-50 ופינו אותן לבית החולים רמב"ם במצב בינוני עם קשיי נשימה וסימני הרעלה.

פראמדיק מד"א פאדי מחאמיד סיפר: "עוד בקבלת הקריאה במוקד 101 של מד"א החובש הבין את המצב הרפואי המסוכן שנבע משאיפת אדי הבערה המסוכנים והנחה את בני הבית לאוורר את המקום ולהעביר את הנפגעות לחדר אחר. הן סבלו מכאבי ראש ובעיות בראיה לאחר ששהו זמן ממושך בחדר שהדליקו בו גחלים על מנת להתחמם. הענקנו להן טיפול רפואי מציל חיים שכלל מתן חמצן ופינינו אותן במהירות לבית החולים רמב"ם להמשך טיפול ייעודי בתא לחץ."

קראו גם:  המשטרה עכבה 8 חשודים במעורבות בקטטה סמוך לצומת שילת

במד"א שבים ומזכירים את הסכנות הנובעות משימוש בחימום ע"י מכשירי הסקה:

הרעלת חד תחמוצת הפחמן (co), היא קטלנית. הגז עשוי להיפלט כתוצאה משימוש בתנור גז או קמינים הפועלים על גחלים. זהו גז חסר צבע או ריח ולא ניתן להבחין בקיומו עד שמתחילים להופיע סימני ההרעלה, לכן חשוב לנקוט בכללי בטיחות:

• אוורור – בזמן הפעלת ההסקה יש להקפיד על אוורור נאות של הבית לשם תחלופת אוויר.

• תחזוקה – יש להקפיד על בדיקה תקופתית של מערכת ההסקה באופן שוטף ע"י טכנאי מורשה.

סימני הרעלה – סחרחורת, בחילה והקאה, עייפות, חולשה והרגשה כללית רעה. במקרים קשים – גם אבדן הכרה. זהו מצב חירום רפואי מסוכן, ויש לנהוג מיד על פי ההנחיות הבאות.

קראו גם:  כבאות והצלה: בית שאן- שריפה באולפן צילום בבית שאן, בשעו...

ערנות מצילה חיים! במקרה של הופעת הסימנים לעיל בבית שמופעלת בו מערכת הסקה, סגור מיד את המערכת, אוורר את הבית והזעק את מד"א באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' או בטלפון חירום 101.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן