מבזקיםצבא וביטחון

היערכות ביטחונית: מ"מ נציב שב"ס ביקר במעצר שקמה באשקלון

היום (רביעי) ביקר גונדר אשר וקנין, מ"מ נציב בתי הסוהר בבית המעצר ׳שקמה׳ הנמצא בעיר אשקלון ובחן את היערכות היחידה והסגל בהתאם למתיחות הביטחונית ואירועי הירי על אשקלון.

174 אסירים ועצורים פונו אמש מבית המעצר ׳שקמה׳ למתחם באר שבע בכפוף להערכת מצב מבצעית שהתקיימה לאור המצב הביטחוני. לביקור התלוותה מפקדת מחוז דרום, גונדר קטי פרי. במהלך סיור באגפי הכליאה ובמרחבים המוגנים בבית המעצר ׳שקמה׳, שיבח גונדר וקנין את סוהרי הבימ״ר ואת לוחמי גדודי דרום ומרכז של יחידת ׳נחשון׳ על ביצוע משימה ביטחונית ללא דופי בליווי עשרות האסירים והעצורים בסיוע מ״י למתחם הכליאה בבאר שבע. מ״מ הנציב בחן את מוכנות היחידה לאירוע קיצון ואת יישום פקודות הביטחון והנחיות פיקוד העורף.

מפקד בית המעצר, גונדר משנה איבגי משה הציג בפניו את ההיערכות המבצעית של יחידתו שנמצאת תחת מתקפת טילים לצד מוכנות הסגל שרובו מתגורר באזור הדרום ונאלץ להתמודד עם הפעילות המבצעית ביחידה לצד הדריכות התמידית וצרכי הבית ובני המשפחה.

בהמשך היום, ביקר גונדר וקנין בעיר שדרות, בביתו של גונדר משנה בדימוס אלברט אבוחצירא שביתו ובית שכנו, שוטר במשטרת שדרות, נפגע מרסיסי טיל בשבוע שעבר, כדי להביע תמיכה וסולידריות איתו, עם משפחתו ועם יתר תושבי העיר שנמצאים בתקופה לא קלה.

בתי הסוהר הביטחוניים מושפעים ישירות מהמצב הביטחוני במדינת ישראל ומהלחימה בארגוני הטרור. מ״מ הנציב גונדר אשר וקנין פגש במהלך היום את סגל פיקוד בית סוהר ׳עופר׳ לישיבה מקצועית יחד עם מפקד מחוז מרכז, ראש המטה, ראש אגף האסיר וקציני מטה נוספים ולבחינת הלכי הרוח בקרב האסירים הביטחוניים לאור המתיחות בימי הלחימה בדרום. בדבריו הדגיש את המסר כי יש לו אמון בעמידות ובמסירות הסגל בעת הזו, כמו בכל עת, למניעת טרור ולהגנה על ביטחון תושבי המדינה.

צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס
Back to top button