חדשות הארץמבזקים

מגן דוד אדום בכוננות גבוהה בדרום ובמרכז

בשל ההסלמה הביטחונית שהחלה אתמול (שלישי) בשעות הבוקר המוקדמות, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, מגן דוד אדום, עומד בכוננות גבוהה בדרום הארץ ובמרכזה. 508 אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א פועלים היום באזור הדרום ובמרכז, לעומת 291 ביום שגרה. גם בשאר מרחבי מד"א בארץ, עומדים הכוחות בהיערכות מיוחדת.

אלפי כונני מד"א ברחבי הארץ נמצאים בכוננות מוגברת, בין היתר באופנועים, בימבולנסים ואופניים חשמליים, וערוכים לסייע בכל צורך. בנוסף, גויסו כמה עשרות מאנשי יחידת המילואים של מגן דוד אדום, בהם חובשי רפואת חירום ופראמדיקים, ו-30 אמבולנסים יצאו מאחסנת חירום במרכז הארץ. עיבוי כוחות התבצע גם במוקד הארצי של מד"א בקרית אונו ובשאר המוקדים המרחביים, שאוישו על ידי חובשים ופראמדיקים נוספים, אשר ערוכים לקבל שיחות 101 מאזרחים, בכל תרחיש.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "כוחות מגן דוד אדום ברחבי הארץ, ובדרום ובמרכז בפרט, עומדים בכוננות גבוהה, ומוכנים לכל תרחיש. בנוסף, על מנת למנוע פאניקה מיותרת, הנחיתי לשנות את צליל סירנת האמבולנסים, כך שהציבור יידע להבדיל באופן ברור בין אזעקה המחייבת הגעה למרחב מוגן, לבין סירנת אמבולנס. אנו במד"א פועלים בשיתוף פעולה מלא עם צה"ל וכלל כוחות הביטחון, וקוראים לאזרחים להקשיב להוראות פיקוד העורף, וליישם אותן במלואן. אנו רואים בכל פעם מחדש כיצד ניצלים חיים בזכות האחריות של הציבור. בכל מקרה חירום רפואי, יש להזעיק את מד"א בטלפון החירום 101, או באמצעות 'יישומון מד"א שלי'".

Back to top button