מבזקיםצבא וביטחון

צה"ל השמיד מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות בדרום רצועת עזה

לפני זמן קצר (רביעי) הסתיימה תקיפה נוספת של יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברצועת עזה על-ידי כלי טיס של צה"ל. בגל תקיפות זה הגביר צה"ל את קצב תקיפותיו וסוג המטרות. במהלך התקיפה הותקף מפעל מרכזי לייצור ראשי קרב לרקטות בדרום רצועת עזה. מדובר באתר לייצור רקטות וחומרי גלם ייחודיים לייצור רקטות ארוכות טווח.

מערך ייצור הרקטות הוא מערך פנימי עליו ארגון הטרור מסתמך לחידוש ותחזוקת מלאי הרקטות שברשותו. המערך מורכב ממספר אתרים ברחבי הרצועה, כל אחד מהם אמון על אחד או יותר מהתהליכים הנדרשים לייצור רקטות: ייצור חומרי הגלם הרקטיים, חריטה על ברזל הרכיבים, מחשוב ואלקטרוניקה והרכבה סופית. הגא"פ משקיע בתשתיות ובמשאבים במערך הייצור, שנחשב מערך מכריע להתעצמות יכולות הארגון.

כמו כן, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור ומחסן אמל"ח בביתו של אדם אבו חדאיד, פעיל במערך הרקטות של הגא"פ המשמש גם לאחסון אמל"ח.

במקביל, כלי שיט של צה"ל תקף כלי שיט של הכוח הימי של גא"פ ששימש לאימונים לקראת פיגועים עתידיים בתווך הימי. כמו כן, מתחם צבאי לאימונים של הכוח הימי של גא"פ המשמש גם כמחסן אמצעי לחימה.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
מתקיפת צה"ל בשכונת זייתון. צילום: תקשורת ערבית
פצוע מתקיפת צה"ל. צילום: תקשורת ערבית

אתמול (שלישי) השתתף מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי בהערכת מצב בעיר אשקלון, עם מפקד מחוז דרום, אלוף-משנה יוסי כהן, מפקד חטיבת החילוץ וההדרכה, אלוף-משנה יוסי פינטו ומפקדי הגדודים של החטיבה הפרוסים במרחב האזרחי בדרום למתן מענה מיידי להצלת חיים.

בנוסף, מפקד הפיקוד סייר בגזרה הדרומית וחיזק את האזרחים והרשויות על חוסנם ומילוי אחר הנחיות פיקוד העורף המצילות חיים.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

תגובה אחת

Back to top button