חדשות הארץמבזקים

הצהרות משותפות בקרייה: ראש הממשלה, הרמטכ"ל וראש השב"כ

ראש הממשלה בנימין נתניהו, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי וראש השב"כ נדב ארגמן נשאו היום (שלישי) הצהרות משותפות בקריה בתל אביב בעקבות חיסול בהאא' אבו-אלעטא, בכיר הג'יהאד האסלאמי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אזרחי ישראל, צה"ל סיכל את המפקד הבכיר של הג'יהאד האיסלמי ברצועת עזה, בהאא׳ אבו-אלעטא. בשנה האחרונה רב המחבלים הזה היה מחולל הטרור הראשי מן הרצועה. הוא יזם, תכנן וביצע פיגועים רבים. הוא ירה מאות רקטות לעבר יישובי העוטף שסבלם לא נעלם מעינינו. הוא היה בעיצומו של תכנון פיגועים נוספים גם בימים אלה. הוא היה פצצה מתקתקת.

הפעולה לסיכולו, הומלצה על ידי הרמטכ"ל, ראש השב"כ וראשי גופי הביטחון. היא נדונה בקבינט בשורה של דיונים מעמיקים במשך החודשים האחרונים. ההחלטה הסופית לפעול בדרך הזו, אושרה בקבינט פה אחד לפני עשרה ימים, והקבינט הסמיך אותי להורות על ביצועה במועד שיוצע על ידי צה"ל והשב"כ. צה"ל והשב"כ אכן זיהו מועד, הם זיהו חלון הזדמנויות ייחודי לבצע את הפעולה, בתנאים מיטביים, עם מקסימום סיכויי הצלחה ומינימום פגיעה בבלתי מעורבים. לאור זאת, החלטתי לקבל את המלצתם המשותפת ואישרתי את ביצוע הפעולה.

אני מברך את צה"ל והשב"כ. אני מבקש גם לברך במיוחד ובנוסף את חיל האוויר ואת אמ"ן על הפעולה המוצלחת והמדויקת.

הנחת היסוד של כל הטרוריסטים זהה. הם חושבים שהם יכולים לפגוע באזרחים, ובאותה העת להסתתר מאחורי אזרחים. אבל הוכחנו שניתן לפגוע במרצחים במינימום נזק לחפים מפשע.

קראו גם:  מבוקש ששרד שתי ניסיונות חיסול סוכל בידי כוחות צה"ל בשכם, עשרות מחבלים השיבו אש כבדה

כל מי שחושב שאפשר לפגוע באזרחינו ולחמוק מידנו הארוכה – טועה. הוכחנו שאנחנו יכולים לפגוע בדיוק כירורגי בכל מקום שבו יסתתרו המחבלים. מי שיפגע בנו – אנחנו נפגע בו.

אזרחי ישראל, אני מבקש להישמע בקפדנות להוראות פיקוד העורף, ההוראות הללו מצילות חיים. אל תקחו סיכונים מיותרים. כל מה שצריך לעשות זה פשוט למלא אחר ההוראות הללו. יש לנו כבר ניסיון עשיר בעניין, והדבר הזה חשוב לביטחון של כל אחד ואחת מכם ושל בני משפחותיכם.

אני מבקש גם להבהיר: ישראל אינה מעוניינת בהסלמה, אבל נעשה כל מה שיידרש כדי להגן על עצמנו.

ואני אומר מראש – זה יכול לקחת זמן. דרוש אורך רוח, דרוש קור רוח. צריך לאפשר לצה"ל לעשות את העבודה."

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הרמטכ"ל רא״ל אביב כוכבי: "באמצעות פעולה משותפת של פיקוד הדרום, שירות הביטחון הכללי, אגף המודיעין וחיל האוויר, פעולה משותפת ומקצועית מאוד – סוכל בהאא׳ אבו-אלעטא.

אבו-אלעטא היה בפועל המפקד הבכיר של הג׳יאהד האיסלמי ברצועת עזה. הוא האיש שאחראי למרבית הפיגועים שיצאו מהרצועה במהלך השנה האחרונה וגם לפני כן. הוא אחראי לאירועי צליפה וירי, הוא אחראי לעשרות רבות של אירועי ירי רקטי. אבו- אלעטא אחראי לירי הרקטי לפני עשרה ימים, הוא אחראי לירי הרקטי במשך יומיים ערב יום הזיכרון, ועוד סדרה ארוכה של פיגועים.

הוא האיש שבמידה רבה ערער את הביטחון והיציבות בדרום הארץ ובמיוחד בעוטף עזה. הוא האיש שפעל בכל דרך לחבל בניסיונות להרגעה מול החמאס – הרגעה שהוא לא הסכים ולא קיבל אותה. האיש הזה היה ׳פצצה מתקתקת חיה׳ וגם בימים האלו ממש, האחרונים, עבד, עמל ותכנן פיגועים והתכוון להוציא אותם לפועל. ניסינו למנוע את הפעולה שלו בדרכים מגוונות, אך ללא הצלחה, ובנסיבות שנוצרו המלצנו לדרג המדיני לסכל אותו.

קראו גם:  נתניהו: מחר יוצאים להצביע בפריימריז!!! רשימת הקלפיות בהם...

היה חלון הזדמנויות שנוצל, למיטב הבנתי היטב, וכך פעלנו. הפעולה הייתה ממוקדת, מדויקת, ולצד זאת אין לנו עניין בהסלמה, אבל אנחנו נערכים להסלמה. אנחנו נערכים מבחינת הגנה אווירית, ימית וקרקעית להמשך ההתקפה שכבר יצאה לדרך, ואם נצטרך נעבור גם לסיכולים.

אני חוזר ואומר, אין לנו עניין להגיע להסלמה, אך אנחנו נערכים להסלמה ולכל תרחיש. אני מבקש לנצל את ההזדמנות וקורא לכל האזרחים לנהוג בדיוק, אבל בדיוק, על פי הוראות פיקוד העורף. ביצוע ההנחיות מציל חיים. עניינו להגן עליכם ולהציל חיים, אבל בידיכם העניין הזה, וכפי שאני רואה ומקבל דיווחים אכן ההתנהגות נכונה ברוב המכריע של המקומות, ואני מעריך את זה ומקווה שזה יימשך. בשעות האחרונות אנחנו מקבלים תגובות וגיבוי מהעם והגיבוי הזה, פשוטו כמשמעו חשוב לנו מאוד לביצוע המשימה."

ראש השב״כ נדב ארגמן: "בהאא׳ אבו-אלעטא הוא באמת מחולל הטרור המרכזי בשנה האחרונה, מפקד הכוח הצבאי של הג'יהאד האיסלמי בכל הרצועה כולה.

הוא האיש שעמל על פיגועים עתידיים, הוא האיש שעומד מאחורי כל הפיגועים או מרבית הפיגועים בשנה האחרונה. הוא לא מקבל את ההסדרה עם חמאס, הוא היה עם מוטיבציות גדולות מאוד, היה – לשמחתנו.

קראו גם:  נתניהו הורה לעתור לבית המשפט לביטול מועמדותו של דוד לניאדו בליכוד

המבצע הזה יצא אל הפועל והצליח כתוצאה מעבודה מאוד מאומצת של הרבה מאוד אנשים בשירות, באמ"ן, בחיל האוויר ובצה"ל בכלל, בפיקוד הדרום. אפשר להגיע לרמה של המיטה שבה הוא ישן, החדר שבו הוא מתגורר ובו הוא הסתתר, צריך לומר, מדובר באדם שהתנהג כמבוקש מאז ירי הרקטות האחרון ועד הלילה. הוא הסתתר, עבר בין דירות מסתור, ובסופו של דבר הגיע לדירה שבה הוא סוכל הלילה.

הסיכול הזה התאפשר כתוצאה מעבודת מודיעין מאוד מאומצת, מיכולות מבצעיות מאוד מאוד גבוהות, מדיוק מאוד מאוד גבוה במטרה לפגוע בו ורק בו. במינימום פגיעה בחפים מפשע ובאפקטיביות מקסימלית. הודות למודיעין מצויין ולפעילות מצויינת של חיל האוויר הסיכול הזה צלח היטב. הוכחנו פעם נוספת שאנחנו יודעים להגיע אל כל גורם שינסה לערער את הביטחון של אזרחי ישראל, אני רוצה לברך כמובן את עובדי השירות, את חיילי ולוחמי צה"ל ואת כל מערכת הביטחון על ההצלחה הגדולה.

אני מקווה שהדבר הזה יאפשר לנו להמשיך ולייצר ביטחון לאורך זמן ברצועת עזה ובכל אזור הדרום. צריך לומר, הסיכול הלילה היה בעיתוי הנכון מבחינה מקצועית – מבצעית, אחרי שהכוכבים הסתדרו ואפשר היה לפגוע בו במקום הנכון ובזמן הנכון."

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

2 תגובות

  1. קודם כל היישר כח כל הכבוד לצהל ולמהרכת הביטחון לא להרפות לחסל את כל החבלנים למיניהם גיאד איסלאמי וגם החמאס ברצועת עזה כולם בשבילי חבלנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן