מבזקיםפוליטי / מדיני

גנץ לנתניהו: בוא נדבר תכל'ס, על מה שמעניין את אזרחי ישראל

יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת כחול לבן למצב הפוליטי המורכב ואמר כי "אנחנו בכחול לבן נעשה הכל כדי שלא יהיו בחירות בפעם השלישית בתוך שנה. נעשה הכל כדי להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית. נעשה הכל כדי שנתחיל כבר לעסוק במערכת הבריאות הקורסת כמו בכל תחילתו של חורף, בכבישים הפקוקים, בפתרון לגירעון, ובהתמודדות עם אתגרי הביטחון שלפתחנו."

גנץ ציין כי "בשבוע האחרון התקדמנו במשא ומתן ענייני על הרכבת הממשלה הבאה. עם ישראל ביתנו סיכמנו על העלאת ההכנסה המינימלית לקשישים ל-70% משכר המינימום ועל עיגון של מתווה קצבת הנכות. זאת בנוסף לשורת התקדמויות בנושאי דת ומדינה. גם עם מפלגת העבודה-גשר אנו מתקדמים בהבנות בנושאים חברתיים חשובים שבקרוב תשמעו עליהן. וכך גם עם המחנה הדמוקרטי."

"אנו עוסקים בדיוק בדברים שאמרנו שנקדם במהלך מערכת הבחירות. נכונים לדבר על כל נושאי המהות עם כל שותף פוטנציאלי. נעשה הכל עבור אזרחי ישראל- זה מה שמעניין אותנו. כפי שידוע לכם, ח"כ אביגדור ליברמן פנה אלי וביקש להיפגש בכדי לדון במתווה שהוא מציע להקמת ממשלת אחדות. אני מברך אותו קודם כל על עצם היוזמה שמטרתה למנוע בחירות בפעם השלישית בתוך שנה. בחירות מיותרות, יקרות ומנוגדות לרצון העם. הדבר היחידי שיהיה בהם שננצח את ספרד בכמות הבחירות שיש אצלנו. לא משהו להתגאות בו." אמר גנץ והוסיף, "קבענו להיפגש מחר ולדון על הצעתו, מתוך מטרה להתקדם לעבר ממשלת אחדות, כפי שהציבור רוצה."

"אנחנו נשמע את ליברמן" אמר גנץ, "נהיה נכונים לשקול פשרות מסוימות כל עוד הן יהיו אפשריות מבחינת תפיסת עולמנו וישרתו את מדינת ישראל. אנו מעוניינים לפעול למען ממשלת רחבה שתבטא את רצון הרוב. ממשלה שגם תכבד ותשרת את המיעוטים. את כולם. אני הייתי הראשון להעלות את הצורך הזה. בנאום הראשון שלי עם כניסתי לפוליטיקה הצהרתי, כי אקים ממשלה ממלכתית. אמרתי שביחד עם שותפיי, נהפוך את ישראל למדינת תקווה חזקה ומאוחדת. זו גם התחייבותי היום. נקים ממשלה שתגבה את חיילי צה"ל ומפקדי צה"ל, שתקדם את מערכת החינוך והתרבות בכל הארץ, שתתמודד באחריות עם הגירעון. ממשלה שתדע לכבד את מוסדות אכיפת החוק. ממשלת פיוס, שתאחה את הקרעים ולא תרקוד על השסעים."

גנץ קרא בתום הישיבה לבנימין נתניהו, "כבר כמעט חודש שאתה מסרב לדון בסוגיות המהות שמטרידות את אזרחי ישראל. שלח את הצוותים שלך ובוא נקיים סוף סוף משא ומתן ישיר, אמיתי וכנה בין הליכוד לכחול לבן. זהו צו השעה. בוא נדבר תכל'ס, על מה שמעניין את אזרחי ישראל- ולא רק על מה שמעניין אותך. זו השעה, זו הציפייה של אזרחי ישראל משנינו, מכולנו. והם לא יסלחו לנו אם לא נעשה זאת."

גנץ לנתניהו: בוא נדבר תכל'ס, על מה שמעניין את אזרחי ישראל
יו"ר כחול לבן בני גנץ (ללא)
Back to top button