מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני בשום מצב"

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לדיון המיוחד של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בעניין חשיפת הפעילות המתחדשת במתקן להעשרת האורניום בפורדו שבאיראן ואמר כי איראן ממשיכה לשקר אודות פעילותה האמיתית ותוכניותיה.

"לפני כשנה חשפתי באו"ם את התכנית הסודית של איראן לפתח נשק גרעיני בטורקוזאבאד, זה בפאתי טהראן. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לבדוק את טורקוזאבאד. הסוכנות אכן שלחה מפקחים למקום", הזכיר ראש הממשלה נתניהו והוסיף, "הבוקר כינסה הסוכנות ישיבה מיוחדת בה היא קבעה שאיראן שיקרה באשר לתכנית הגרעין שלה."

"אני מודיע לכם – היא ממשיכה לשקר. איראן ממשיכה להסתיר את תכנית הגרעין שלה. איראן גם ממשיכה וחידשה אפילו את העשרת האורניום האסורה שכל תכליתה הוא אך ורק ייצור נשק גרעיני." אומר נתניהו, "אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר. אני קורא לאומות להצטרף לארה"ב ולישראל ולהגביר עוד יותר את הלחץ על איראן."

לדבריו, "איראן היא סכנה לא רק לישראל ולמזרח התיכון. היא סכנה לעולם כולו."

ראש הממשלה בירך על הדיון שקיימה בנושא הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית והדגיש כי בכל מקרה ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני, "אני מברך על כך, שלפחות היום, הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית הבינה זאת היטב. בכל מקרה אני חוזר ומבהיר: ישראל לא תאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני בשום מצב".

Back to top button