מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: רו"ח שעבד ברשות המסים סייע ללקוחה לחמוק מתשלום מס

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה כתב אישום לבימ"ש השלום בראשל"צ נגד רו"ח יעקב קרטה בגין ביצוע עבירה של עורמה ותחבולה בכוונה לעזור לאחר להתחמק ממס, לפי סעיף 220(5) על פקודת מס הכנסה, ועבירת קבלת דבר בתחבולה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הדר ויינשטיין, הנאשם, אשר עבד בעבר ברשות המיסים כעוזר למנהל רשות המיסים, החל לעסוק בשנת 2014 כעצמאי במתן שירותי ייעוץ בתחום המיסוי. במסגרת עבודתו כעצמאי, הנאשם טיפל עבור לקוחה שלו, אשת העסקים בטי גרינשטיין, בקבלת אישור מרשות המיסים להעברת תשלום בגובה 880,000 דולר (כ-3,379,200 ₪) מישראל לארה"ב, בגין עסקה בה תיווכה גרינשטיין עבור היהלומן אלון ארבוב. אישור זה נדרש נוכח חובת ניכוי במקור מתשלום הכנסה חייבת לתושב חוץ.

קראו גם:  נתניהו: שבת שלום לכולכם!...

במסגרת טיפולו בקבלת האישור האמור, הובהר לנאשם על-ידי עובדי רשות המיסים כי מאחר שישנה אפשרות שגרינשטיין תימצא חייבת במס בישראל בגין חלקה בעסקה, לא יינתן אישור להעברת סכום התשלום במלואו, מבלי שתועמד בטוחה בישראל המקובלת על פקיד השומה.

ב- 11.4.2016 הנאשם הגיע למשרדי פקיד השומה וקיבל לידו אישור להעברת התשלום לגרינשטיין, אשר הותנה בהפקדת סך של 835,000 ₪ ברשות המיסים, לצורך הבטחת האפשרות לגבות מס מגרינשטיין בגין הכנסתה מעסקת התיווך. באותו מועד, הנאשם קיבל לידיו בשגגה אישור נוסף להעברת מלוא התשלום, שלא כלל את ההתניה האמורה. הנאשם ידע כי אישור זה אינו תקף.

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

אף שהנאשם ידע כי האישור הבלתי מותנה אינו האישור התקף, והוא קיבל אותו בשגגה, הוא עשה באישור הבלתי תקף שימוש והעביר אותו לרואה החשבון של ארבוב, והסתיר את קיומו של התנאי שהציבה רשות המיסים להעברת התשלום לגרינשטיין. ארבוב הסתמך על האישור שמסר לו קרטה ובעקבות זאת העביר לגרינשטיין את מלוא התשלום לארה"ב, ללא הותרת סכום בישראל שיבטיח את האפשרות לגבות מס מגרינשטיין בגין העסקה.

קראו גם:  בן 19 נהרג מירי במהלך ריב משפחתי בשכונת סג'עיה ברצועת עזה

כמתואר בכתב האישום, הנאשם ניצל במעשיו במכוון את טעותו של הרכז בפקיד השומה אשר מסר לידיו בשגגה את העתק האישור ללא תנאי התוקף, ועשה בו שימוש מול רואה החשבון של ארבוב, וכן ניצל במכוון את היעדר ידיעתו של רואה החשבון של ארבוב על כך שהאישור שנמסר לידיו אינו תקף. בכך הביא הנאשם בתחבולה ובניצול מכוון של טעות לקבלת הכספים אצל גרינשטיין. כמו כן, במעשים אלה נקט בעורמה ובתחבולה מתוך כוונה לעזור לגרינשטיין להתחמק מתשלום מס.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן