חדשות הארץמבזקים

מאחדים כוחות – תרגיל משותף: לוחמי אש ישראליים וכבאים פלסטינים

היום (שלישי), התקיים תרגיל כבאות והצלה בתיאום המנהל האזרחי בבית הספר לכבאות והצלה בראשון לציון, בראשות מפקד בית הספר לכיבוי והצלה ובהשתתפות לוחמי אש ישראליים וכבאים פלסטינים.

הכבאים הפלסטיניים תורגלו במגוון תרחישים המדמים מצבי אמת, תוך שימוש בסימולטור ובהדרכת לוחמי אש ישראליים בשפה הערבית.

בין התרחישים שתורגלו, למדו הכבאים הפלסטיניים שיטות חדשות להתמודדות עם שריפות בתוך מבנים ורכבים, נוסף על דרכים מהירות לחילוץ נפגעים מאזורים חסומים.

כמו כן, במסגרת חיזוק הקשרים המקצועיים, נערך ביום ראשון האחרון ביקור של מפקד ההגנה האזרחית הפלסטיני יחד עם נציב הכבאות וההצלה לישראל בלשכתו. הביקור כלל הצגת חידושים בתחום הכבאות ותכנון שיתופי פעולה עתידיים נוספים. בנוסף, הודגשה חשיבות העבודה המשותפת בין שני הצדדים.

קצין המנהל האזרחי, סא"ל סמיר, מסר: "שיתוף הפעולה ההדוק המתקיים בין לוחמי האש הישראליים והכבאים הפלסטיניים הוא בעל חשיבות רבה בשטח. הודות לשילוב הכוחות, יש לנו את היכולת לפעול למען שיפור הכשירות והבקיאות של לוחמי האש הישראליים והכבאים הפלסטיניים כאחד באופן מיטבי. שיתוף הפעולה הזה הניב פירות בעבר וממשיך להביא לתוצאות חיוביות בכל פעם מחדש. על כן, אנו נמשיך לפעול לחיזוקו ולשיפורו, מתוך מטרה ברורה – להציל יחדיו חיי אדם".

צילום: באדיבות דוברות מתפ"ש
צילום: באדיבות דוברות מתפ"ש
צילום: באדיבות דוברות מתפ"ש
צילום: באדיבות דוברות מתפ"ש
Back to top button