מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו: "המזה"ת שוב עובר טלטלה, זה מחייב החלטות קשות מאוד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך הבוקר (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה את הסטודנטים והסטודנטיות בשנת לימודים מוצלחת והתייחס לאירועים המתרחשים במזרח התיכון, אך נמנע מלדבר באופן ישיר על חיסולו הלילה של מנהיג דאע"ש אבו בכר אל-בגדאדי.

"ראשית אני רוצה לברך את כל הסטודנטיות והסטודנטים בשנת לימודים מוצלחת" פתח נתניהו והוסיף, "זה כולל גם את בני אבנר שמתחיל לימודי ארכיאולוגיה בירושלים. חרף ניסיוני לכוון אותו להיות חוקר תנ"ך, הוא החליט לפחות בשלב הזה ללכת בנתיב הזה. אני מאחל לכל הסטודנטים והסטודנטיות שילכו בנתיב שלהם, ירחיבו דעת, גם למען עצמם וגם למען המדינה שלנו, ולמען האנושות."

נתניהו הוסיף וציין כי "אנחנו רואים מה מתרחש במזרח התיכון. המזרח התיכון שוב עובר טלטלה – לבנון סוערת, עיראק סוערת, סוריה סוערת, ואיראן שועטת בכל המרחבים הללו. אנחנו יודעים שהכוח ששירת אותנו עד עכשיו חייב להתעצם בהמשך, אל מול כל התופעות הללו. זה מחייב החלטות קשות מאוד. מה שנאמר על ידי ועל ידי הרמטכ"ל, זה לא ספין, זה שיקוף של המציאות, של אתגרי ההווה ואתגרי העתיד הקרוב.

אנחנו צריכים להחליט החלטות קשות שמחייבות ממשלה עם כתפיים רחבות, לכן החשיבות ביצירת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זו לא שאלה פוליטית, זו שאלה לאומית ושאלה ביטחונית ראשונה במעלה. אני מקווה שנוכל לקדם את היעד הזה בימים הקרובים. זו הייתה מטרתי מיד אחרי הבחירות, וזו נשארה המטרה שלנו. זה מה שמדינת ישראל זקוקה לו בעת הזאת." ציין נתניהו.

לסיכום אמר כי "היא זקוקה לעוד כמה דברים והיא מקבלת אותם, למשל פתיחת משרד אוקראיני בירושלים. אנחנו שומעים הרבה על אוקראינה בזמן האחרון. זו התקדמות אחת. יש גם התקדמות שנייה בתחום המדע."

נתניהו: ''המזה''ת שוב עובר טלטלה, זה מחייב החלטות קשות מאוד''
צילום: איתי בית און/לע״מ
Back to top button