חדשות הארץמבזקים

רויטל משחזרת: 7 דקות של תופת, גיהנום ותפילות. 7 דקות שהיו נצח

רויטל כהן מחנכת מבאר שבע חוותה ביום רביעי האחרון עם בני משפחתה אירוע טראומטי, מבהיל ומלחיץ שלמרבה המזל הסתיים בשלום. "עדיין נסערת מאתמול ,יום רביעי חול המועד סוכות. היום מצליחה קצת להתאושש מהטראומה ולכתוב,לשתף ולהזהיר…" כתבה רויטל בפייסבוק.

רויטל משחזרת את האירוע שהחל בנסיעה שגרתית לכותל לירושלים, כשבעלה לצידה, נוהג ברכב וחמשת ילדיהם הקטנים במושב האחורי של הרכב. "אני בעלי וחמישה ילדים קטנים ברכב בדרכנו לירושלים-עיר הקודש, העיר שלנו, הארץ שלנו, הביטחון שלנו!!! כי מה יותר מזה? הרי לא צריך לחשוש כמו כל תושב ארצישראלי גאה. יוצאים לביקור בכותל בחג סוכות."

פגיעות ברכב כתוצאה מאבנים שנזרקו לעבר המשפחה

רויטל מספרת, "מפעילים וויז שמכוון אותנו מבאר שבע דרך בית שמש, ביתר עילית. כביש המנהרות…עד כאן הגיוני…כמו כל נהג זהיר ובטוח. כמו כל משפחה ישראלית רגילה שרוצה להעביר עוד יום חופשה עם המשפחה. מגיעים לכניסה לירושלים מכיוון ארמון הנציב ומשם למזרח ירושלים כשהכתובת מבחינתנו היא הכותל…הוויז מראה 4 דקות נסיעה (מה שמרגיע את בעלי ואותי) ולא מראה על שום שינוי מסלול….ואז נכנסים ליישוב "סילוואן" (כשמבחינתינו הוויז מוליך אותנו לכותל…)סימטאות צרות, אין אפשרות לזוז ימין או שמאל…הכל מסביבנו מלחיץ אבל אמורות לחלוף 4 דקות והנה נגיע לכותל…. אז זהו שלא…." משחזרת רויטל את רגעי האימה.

קראו גם:  עברה בקריאה ראשונה: הצעת החוק המגדירה מהי מחלה נדירה

שכונת סילוואן – גוגל מפות

"כאן מתחילה הזוועה, הוויז, כשאנחנו באמצע הכפר…משתנה ומראה על 27 דקות נסיעה כשאין אפשרות רוורס בכלל!!! נכנסים ללב ליבו של הכפר חמישה ילדים קטנטנים..אני בעלי ….משאית ענקית של זבל חוסמת אותנו קדימה…רכבים חוסמים אותנו מאחור ואז מתחילה אינתיפאדת אבנים עלינו. על הרכב שלנו על השמשות האחוריות. על הגג של הרכב. על הפח הקדמי…מיד הבנו שאנחנו באמצע התופת….הילדים מתחילים לצרוח.. להשתולל..לבכות..אין צורך להוסיף בתיאור של המרחש בתוך הקופסת פח שנקראת רכב…" מספרת רויטל.

פגיעות ברכב כתוצאה מאבנים שנזרקו לעבר המשפחה
פגיעות ברכב כתוצאה מאבנים שנזרקו לעבר המשפחה

כשהבינו כי לא יוכלו להיחלץ מהמקום ללא סיוע החליט אלי, בעלה של רויטל לדווח על המקרה למשטרה, "בעלי מתעשת מיד. עוצר את הוויז מחייג 100 וגם אני מחייגת במקביל…כדי לגבות אותו….מוקדני המשטרה האלופים מנסים להבין איפה בדיוק אנחנו ממוקמים. ומה לפנינו או אחרינו כדי להגיע אלינו." משחזרת רויטל, "מיותר לציין שראינו רק שחור בעיניים…והכל היה כתוב בערבית…חנויות..רחובות הכל…מלבד צבעי כיפות המסגדים שהצלחנו להגיד שעומדים מול עינינו לא ראינו כלום…"

קראו גם:  לפיד: האנטישמים לא ינצחו אותנו. גם לא בגלידה. נלחם בדה ל...

"מוקדני המשטרה איתנו על הקו מדגישים לא לנתק את הניידים כדי לאתר אותנו ואנחנו חסומים בתוך התופת בידיעה שאין לנו סיכוי לצאת מזה בשלום.. כל הילדים מתכופפים חגורים ברכב עם ידיים על הראש בהנחייה שלנו כדי להגן על גופם…והקטנציק שצורח שנוציא אותו מהכסא שלו ומהחגורות… איכשהו בדרך נס ורק בדרך נס בעלי מצליח לעלות על מדרכה קדימה אחורה מספר פעמים ולפרסס בהנחיית השוטרים על הקו…" מספרת רויטל.

פגיעות ברכב כתוצאה מאבנים שנזרקו לעבר המשפחה

"7 דקות של תופת. 7 דקות של גיהנום. 7 דקות של תפילות. 7 דקות שהיו נצח." מספר רויטל את התחושות שעברו על המשפחה באותן דקות מורטות עצבים. "עלינו בהנחיית השוטרים במעלה הרחוב. לשם הצליחו להגיע חיילי מג"ב מדהימים בליווי שוטר ממשטרת ישראל שהיו בשבילנו באותו הרגע המלאכים , המלאכים שלנו- מדינת ישראל. שהרגיעו את ילדיי. נתנו בקבוקי מים לכולם וכמובן שהגנו על הרכב שלנו בנשקם הפרטי כמו גיבורי -על (בהגדרת הילדים!)" מציינת רויטל בהתרגשות.

קראו גם:  שני צעירים מנתניה יואשמו ברצח תושב העיר בן 42

לאחר שעברה על המשפחה חוויה כל כך טראומטית ומבהילה תוהה רויטל "האם אנחנו-אזרחי ישראל בעלי תעודת זהות כחולה צריכים לחשוש במדינה שלנו? בארץ שלנו? בעיר שלנו????? איך יכולה להיות מציאות כזו? איך יכול להיות שהילדים שלי ספוגי טראומה מנסיעה פשוטה לירושלים, לכותל? האם פגיעת ערבים בי, בילדים שלי בבעלי, במדינה שלנו זה דבר שיכול להתרחש?? ברור לכל מי שקורא כאן את הפוסט שהסיפור שלנו יכל להסתיים אחרת………." ציינה רויטל והודתה לכוחות שסייעו להם להיחלץ בשלום, "תודה למשטרת ישראל מלאכים בכחול. ולחיילי משמר הגבול על הביטחון בתוך כל התופת. ותודה לוויז…שאיכזב אותנו הפעם בגדול….."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

12 תגובות

 1. פשוט לנתק אותם ממגע עם מדינת ישראל.
  לבנות גדר חוסמת מסביבם.
  מי שלא מעוניין לחיות בדו קיום עימנו, לא חייב.
  פשוט להתנתק מהם. ואם צריך לעשות טרנספר של רחוב…אזי לעשות זאת !

 2. שסילואן שלנו ובמידה וכך ממשלת ישראל צריכה להציב שוטרים קבוע בכל רחוב בסילואן למגר את הפשע ולמגר את הפורעים כמו שעשו ועדין בנויורק

 3. צצה אומר הוייז טועה המון בירושלים לא פוגע זו לא הפעם הראשונה מעבר לכך ראו שמלאנים פלצנים מה הערבים רוצים להרוג לרצוח יהודים עכשיו תגידו שמלאנים שהם מגיעים לתל אביב מישהו מפריע או פוגע בהם לא למה כי אנחנו עם של רחמנים להבדיל מהרשעים היבוסים

 4. גם אותנו בחמישי הכניס וויז לרחוב ערבי (כנראה בגלל צעדת ירושלים) אבל מהר ממאוד עשינו אחורה פנה!!!
  בעלי התעצבן עלי ממש נו 6 דקות מגיעים אבל עם כל הכבוד אני עם 2 ילדים כביש צר מאוד חלילה פנצ'ר או תאונה אני יודעת עם מי יש לי עסק מי נגד מי?!?
  אחורה פנה עכשיו!

 5. מאז שאני ילד אני שואל למה להם מותר ולנו לא? למה לא להתנהג כמוהם והתשובה שקיבלתי היא שזה בגלל שאנחנו טובים מהם, אנחנו לא כמוהם. מחשבה שהיא טעות וגורמת לנו אסונות לכל אורך ההיסטוריה.

 6. לחייב כספית את כל תושבי הכפר על עוגמת הנפש הרבה שנגרמה למשפחה , ולצמצם אספקת מים וחשמל לשעות ספורות ביום , למשך לפחות שבוע .

 7. ראשית ברוך שעשה לך נס…. שנית עכשיו השליחות שלך למען הכלל לפנןת לוייז חברי כנסת ואם צריך בית משפט שיחייב את וייז לציין שהנסיעה דרך כפר ערבי והבוחר יבחר

 8. מזמן ידוע שוייז עושה זאת. מביא אותך לכפרים ערביים במקום ירושלים. צריך לעשות משהו בנדון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן