מבזקיםפוליטי / מדיני

בני גנץ: קיבלתי היום הצעה שאי אפשר שלא לסרב לה

"קיבלתי היום הצעה שאי אפשר שלא לסרב לה. נמתין לקבלת המנדט מהנשיא ונתחיל במשא ומתן רציני להקמת ממשלת אחדות ליברלית שתוביל לשינוי ותחזיר את התקווה לאזרחי ישראל." כך אמר הערב יו"ר כחול לבן, חה״כ רא"ל (במיל') בני גנץ.

ראש הממשלה נתניהו סיפר היום (חמישי) כי שוחח עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ וציין כי הציע לו מתווה פשרה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה. "זו הממשלה היחידה שאפשר להקים עכשיו וזו הממשלה היחידה שחובה להקים עכשיו." אמר נתניהו והוסיף, "כל אזרחי ישראל מסתכלים סביב ורואים איך המזרח התיכון משתנה לנגד עינינו – משתנה לרעה. מי שצריך לדעת יודע שגם האתגרים הביטחוניים הולכים וגדלים, והם לא מחכים לנו. לכן אני קורא לבני גנץ לגלות אחריות לאומית ולהיכנס איתי מייד למשא ומתן, להקים איתי את הממשלה שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה."

גנץ שוחח היום עם ראש הממשלה היוצא לבקשתו ושמע ממנו את הצעתו. בכחול לבן הגיבו להצעתו של נתניהו ואמרו, "לצערנו, התנהלותו של ראש הממשלה היוצא בפועל גם במהלך התקופה האחרונה מצביעה שדרכו אינה לאחדות אלא לחסינות. גם היום הוא לא מוכן לבוא למשא ומתן ישיר, וגם היום הוא אינו מוכן להכיר בכך שרוב אזרחי ישראל בחרו בממשלת אחדות ליברלית, ללא הקיצוניים. זו הסיבה שכחול לבן היא הסיעה הגדולה בכנסת."

עוד ציינו בכחול לבן כי "לא בכדי, הצעתו של ראש הממשלה היוצא אינה כוללת התייחסות לנושא החשוב ביותר- שמירה על טוהר המידות ושלטון החוק. גם בשבועות האחרונים, ממשיך נתניהו לצאת נגד מערכות אכיפת החוק, נגד התקשורת ונגד גורמים ממלכתיים ואינו נוהג במערכות אלו בכבוד הראוי."

קראו גם:  "ירה במרכז גופו מספר יריות, וכן ירה בירכה של אמו של המנוח"

"אנו מברכים על חלקים בהצעתו של ראש הממשלה, כמו הנכונות לדון בנושאי דת ומדינה וההכרה בצורך להכין תוכנית רב שנתית למערכת הביטחון. עם זאת, הקמת ועדות ודחיית קבלת ההחלטות לשלבים מאוחרים, מעלה חששות כי מדובר במתווה שמטרתו היא להקים ממשלה בראשות נתניהו, ולא לפתור את סוגיות היסוד." הדגישו.

"בעת הזו ובהתאם למצב הביטחוני, הכלכלי והמשפטי, הדבר הנכון למדינת ישראל ולעם ישראל הוא ממשלת אחדות רחבה וליברלית, עם קווי יסוד ברורים ביחס לנושאי ביטחון, טוהר המידות, דת ומדינה וכלכלה. לכן, אנו קוראים לנתניהו להחזיר את המנדט לנשיא המדינה ולאפשר ליו"ר כחול לבן להוביל הקמת ממשלה שתתקן את הבעיות הביטחוניות והכלכליות שיצרה הממשלה הנוכחית, ולבוא למשא ומתן ישיר בלב פתוח ובנפש חפצה במקום למשוך זמן". אמרו בכחול לבן.

קראו גם:  חשד לניסיון חיסול: גבר נפצע בינוני בפיצוץ רכב במעאר
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ

ממפלגת הליכוד נמסר: "גנץ נכנע שוב לתכתיבים של לפיד וליברמן – והפך לסרבן סדרתי המונע הקמת ממשלת אחדות לאומית. גנץ סירב למתווה הנשיא, סירב להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו, סירב למפגש בין צוותי המו״מ וכעת מסרב למתווה הפשרה של ראש הממשלה. לפיד-ליברמן וגנץ מובילים לממשלת מיעוט שנשענת על המפלגות הערביות וכשלא יצליחו גם בזה הם ידרדרו את המדינה לבחירות חדשות."

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

5 תגובות

 1. אני רוסיה תזהרו מליברמן בשביל לרצות את מנדבליט ואת השמאל ימכור את המדינה נוכל מאפיונר סוכן סובייטי שדאג לילדים שלו האמת בדרך עוד תשמעו עליו

 2. ביבי לא הפנמת שלהיות מנהיג של העם היהודי זו שליחות

  אנחנו לא כשאר העמים להיות מנהיג של העם היהודי צריך יותר מתעתועים

 3. אחרי 3 קדנציות ומשיכת זמן … כל מתחבר/תומך ב-ביבי הופף להיות שוטף מלא ל"פשעיו" – לכן כל שותפות הכוללת אותו אישית יש לפסול כדי להשמר/להשאר נקי – אין ספק שחבורתו שנשארה אתו הם "שותפים" לפשע כי אחרת היו מסולקים על ידו מסביבתו כמו הרבה ליכודניכים יותר ישרים שמצאו עצמם מורחקים…

 4. גנץ, תמשיך לסרב ותהיה קשוח כמו ארדואן אז בסוף תצא טמבל.
  לפיד חתרן בילתי נילאה
  ליברמן מתנקש פוליטי
  ושניהם מכניעים את גנץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן