כלכלהמבזקים

חלום מתגשם: בשורה גדולה לחקלאות במגידו

מפעל השבת המים לרמת מנשה – לקראת סיום עבודות הפיתוח. בקיץ 2020 יגיעו מים לחקלאים.

לסיור בשטח מפעל ההשבה ,שיזם ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי, אמש (ראשון) הגיעו נציגי יישובי ההר של המועצה מגלעד, דליה, רמת השופט, רמות מנשה, עין השופט ואליקים .

עודד גלזר, יו"ר אגודת מי עמק יזרעאל דיווח על ההתקדמות המואצת של פיתוח המפעל שישרת את חקלאי רמת מנשה ויאפשר נטיעה של אלפי דונמים חקלאיים נוספים.

מפעל השבת המים של המועצה האזורית מגידו ממוקם בין דליה לגלעד, פיתוחו החל במאי 2018. הוא יאגור מי קולחין שיזרמו אליו ממרכז הארץ לטובת חקלאי המועצה. עלות הפרויקט 90 מיליון ₪.

קראו גם:  דיווח בסוריה: צה"ל תקף עמדת תצפית של חיזבאללה בדרום המדינה

כ-2 מיליון קוב מים יזרמו בשנה הראשונה והקצב יגמר עם השנים ל-6 מיליון קוב.

צילום: דוברות מועצה אזורית מגידו

בעיית מחסור המים ביישובי ההר ידועה במשך שנים. הדבר נגרם עקב העדר יכולת לאגור את מי הגשמים במהלך החורף אולם כעת, לאחר מאמץ של שנים של ראש המועצה יחד עם מרכז חקלאי העמק ואגודת מי עמק יזרעאל , מגיע הפתרון המיוחל . מפעל השבת המים יסייע בניצול מי הקולחין, יגדיל את כמות המים הפנויה עבור החקלאים וכך יאפשר נטיעה של אלפי דונמים נוספים שיעצרו את סחף הקרקעות. בחודשים הקרובים יושלם הקו של המאגר ויקומו קווי הולכה אל שטחי יישובי רמת מנשה .

הקמת המאגר החדש יאפשר לחקלאי ההר נטיעה של 5000-6000 דונם של מטעים. כבר במהלך השנה האחרונה ניטעו כ- 500 דונם מטעים בקיבוצים גלעד, דליה, רמת השופט ורמות מנשה .

קראו גם:  בת 20 נפלה מקורקינט חשמלי בבת ים ונפצעה בינוני

ראש המועצה האזורית חולבסקי: "זוהי בשורה נפלאה ,אנו נמצאים בפתחו של עידן משמעותי לחקלאות במועצה אזורית מגידו. מפעל ההשבה יאפשר התגברות על המחסור במים, יממש את פוטנציאל הנטיעה באלפי דונמים נוספים ויגן על שטחי המועצה. אני רוצה להודות לראש המועצה לשעבר חנן ארז וסגנו עודד גלזר, היום מנכ"ל מי עמק יזרעאל, שהחלו ביוזמה ומודה גם למנכ"ל מרכז חקלאי העמק, משה בן שחר ( טושקו) ולמנכ"ל פלגי מים צפריר סופר על הנחישות והעבודה המשולבת. נמשיך לפעול במרץ לקיום החקלאות ולשמירה על האינטרסים של יישובי המועצה והחקלאים"

בקיץ 2020 ייהנו היישובים ממקורות המים ממפעל ההשבה.

החקלאים שהשתתפו בסיור השתהו מההתקדמות המפתיעה בקצב זמן מהיר: "החלום שלנו הופך למציאות, אין מילים להודות למועצה ולכל השותפים בקידום פרויקט חשוב זה"

קראו גם:  הסופר הבריטי המפורסם סלמאן רושדי נדקר בניו יורק, החשוד נעצר
צילום: דוברות מועצה אזורית מגידו

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

4 תגובות

  1. מחלות מי כדורים טרופות שיוצא מהתחת אל החרא מה אתם משוגעים בחיים אני לא קונה פירות ירקות מישראל אין מים תיבאו למה לעזור לקיבוצנקים ששונאים יהודים תורה צריך לשלוח אותם למדרפוות בגרמבהמיה אלה ב הקיבוצים שונאי ישראל מווווות לקבוצנ

    1. חתיכת אפס מאופס רימה ותולעה, עובד אלילים פרימיטיבי. אפשר לאחל דברים אחרים.
      איך נותנים כאן לפרסם דברי בלע והסתה כאלו???.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן