חדשות הארץמבזקים

טקס השבעת הכנסת ה-22

משמר הכבוד של משמר הכנסת קיבל את נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, באמצעות מצעד כבוד. עוד ליוו את הנשיא שיירת אופנועים ופרשים על סוסים. יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, קצין הכנסת יוסף גריף וראש אגף טקסים ואירועים ליאת שמעוני-קוניצקי, קיבלו את פני הנשיא. ברקע השמיעה תזמורת צה"ל תרועות חצוצרה ואת המנון המדינה. נס הנשיא הונף ואדלשטיין וריבלין סקרו את משמר הכבוד. לבסוף הניח נשיא המדינה זר לרגלי הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל, המוצב ברחבת המשכן.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, חתם בספר הנשיאים של הכנסת. זוהי הפעם השניה בה חותם נשיא המדינה בספר, בו יברכו מעתה נשיאי ישראל את חברי הכנסת לכבוד השבעתם.

הנשיא כתב: "חברי וחברות הכנסת ה-22, נבחרתם כדי להוביל, נבחרתם כדי להנהיג. נבחרתם כדי להתווכח – אך נבחרתם גם כדי להסכים. עיני הדור הצעיר נשואות לכולכם. היו נציגיו ומשרתיו, והזכירו לו ולעצמנו, שהדמוקרטיה יקרה לנו ולעולם איננה מובנת מאליה".

טקס החתימה נערך בפתח לשכת יו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין.

מיד לאחר מכן אירח יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין במרפסת לשכתו הצופה אל נופי ירושלים את ראשי המדינה לתמונת ארבעת סמלי השלטון המסורתית, יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות

צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת

הנשיא ריבלין בלשכת יו"ר הכנסת. צילום: אלי מנדלבאום, דוברות הכנסת

קצת על הכנסת ה-22:

בכנסת הנוכחית יהיו 32 ח"כיות בלבד, בניגוד לכנסת שעברה עם 38 ח"כיות וסה"כ – 88 גברים, 32 נשים.
104 יהודים, 9 מוסלמים, 4 דרוזים, 2 נוצרים ו-1 אחר.

הגילאים השולטים: 37 ח"כים בגילאי 55-65, מעל גיל 65 יכהנו 13 ח"כים בלבד ומתחת לגיל 34 יהיו 6 ח"כים.

צפו בשידור חי מטקס השבעת הכנסת ה-22

לערוצי טלוויזיה נוספים – לחצו כאן

הצטרפו עכשיו לנטו - הרשת החברתית של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!