חדשות הארץמבזקים

שמחה גולדין: "החמאס השיג את תמונת הניצחון לאחר חמש שנים"

עשרות פעילי תנועת "אם תרצו" הגיעו היום (שישי) למסדר הדר באנדרטת חץ שחור אשר נמצאת בעוטף עזה.

חברי תנועת "אם תרצו" אשר עורכים את הסמינר השנתי שלהם בעוטף עזה, התרגשו לראות עד כמה הכמיהה להשבתת הבנים עודנה קיימים ואיינה פוסקת גם לאחר 75 שבועות של טקס שבועי במקום.

צילום: יהודה שארבני

פרופ' שמחה גולדין אביו של הדר ז"ל אמר בטקס כי "בכל מקום שיש בו איום, אנחנו מתחמקים. אנחנו ביקשנו שלא תהיה נסיגה כל עוד הדר לא נמצא, התעקשנו שיהיה נעדר חלל, לעשות את הלוויה שעשינו ולא לתת לחמאס את תמונת הניצחון. להערכתי, החמאס השיג את תמונת הניצחון לאחר חמש שנים לאחר שהם ירו שני טילים על אשקלון וראש הממשלה ירד מהבמה."

"אנחנו לא מוותרים על החיילים שלנו", הוסיף פרופ' גולדין, "אנחנו נקבע לחמאס את המחירים, ככה יצאנו לדרך בברכתו של רה"מ יצאנו לתכנית, עד שהיה האירוע של העסקה של מדינת ישראל עשתה עם טורקיה ואז נתנו להם להכניס לעזה אמצעים הומניטריים ללא להחזיר את החיילים. שם השתנה הסיפור. ישנה הפרדה בעייתית שמשרתת את החמאס, שי הפרדה בין הרצון לעזור הומניטריית לבין להחזיר את החיילים. אם החמאס מאיים בלירות ראקטות, אז הוא יקבל מה שהוא רוצה. זאת שפה של טרור, של סחיטה, של מאפייה. גביית המחיר על ידי ארגון טרור זה זה."

קראו גם:  גדי סוקניק השווה בין חברי הכנסת של 'הליכוד' לאלה של 'יש עתיד' ועורר סערה
צילום: יהודה שארבני

ד"ר לאה גולדין אימו של סגן הדר גולדין ז"ל אמרה בטקס: "פגשתי בשבוע האחרון בז׳נבה את פסגת העולם של זכויות האדם. מקום שבו כולם שווים, ללא הבדל דת, גזע או מין. פגשתי שגרירה אוסטרלית שאמרה לי שלא ייתכן שהחמאס מחזיק את החבל משני הקצוות. מצד אחד מפר את החוק הבינלאומי ומצד שני ניזון מההומניטארי. היא אמרה לי ‘גם אני אמא, את לא לבד. את פה איתי ומייצגת אלפי אמהות ומשפחות ברחבי העולם׳. כל השגרירים שפגשתי הבינו שמניעת קבורה זו פעילות אנטישמית. הצלחנו להזיז את האו״ם, הצלחנו להשפיע על מנהיגות המדינות ומי לא באה? מדינת ישראל לא באה. אנחנו נחזיר את הדר כי אין לנו דרך אחרת".

קראו גם:  עשרות הותקפו באשדוד, המשטרה קוראת לנשים שנפגעו להגיש תלונה

צור גולדין אחיו של הדר ז"ל אמר כי "המשימה שלנו בשנה החדשה זה לפרק את רצון ארגוני הטרור להפריד בינינו ולשבור את הרוח הישראלית. מול הטרור נגד המשפחות אנחנו נהיה עוד יותר מאוחדים, עוד יותר חזקים ועקשניים ולא נרפה מהמנהיגים שלנו. מנהיגים באים והולכים, אינטרסים משתנים, אנחנו האזרחים נשארים כאן".

ח"כ עידית סילמן מובילת "מסדר הדר" ויו"ר השדולה להשבת הבנים בכנסת אמרה באירוע השבועי כי "אנו עומדים ערב ראש השנה. ידוע כי בר"ה בטלה עבדות מאבותינו ממצרים – תם השעבוד של בני ישראל. כשאדם הוא עבד הוא לא נידון. כשאדם הוא בן חורין הוא אדם לעצמו וניתן לדון אותו – לזכות או חובה . אסור עלינו להיות משעובדים לכל מיני צורות – לאויב, לחמאס – אנחנו קוראים להפסיק את השיעבוד. אנחנו אדונים ובני חורין ונידון על כך…על מה עשינו ומה לא מצוות של בן אדם לחברו – שאין יום הכיפורים מכפר עליהם- מה אנחנו עושים ביום יום שלנו למען השבת הבנים? אנחנו כאן, יחד עם פעילי "אם תרצו" כדי להגיד עכשיו תורנו – מעל 5 שנים….75 שבועות… ועדיין קומץ… עכשיו תורנו !! להחזיר את אורון והדר. עכשיו."

קראו גם:  חמישה צעירים נפצעו בתאונת דרכים בכביש 1, עומסי תנועה במקום
צילום: יהודה שארבני

מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר במהלך טקס מסדר הדר כי "זעקתו של שמחה גולדין, אביו של הדר הי"ד כלפי הציבור ומקבלי ההחלטות על אובדן ההרתעה והקושי המובנה לאמץ גישת הכרעה חזקה מול ארגון טרור בזוי, היא הזעקה של כולנו. לא יתכן שישראל מדברת על סיוע הומניטארי כאשר חללים שלנו עדין קבורים אצל האויב המנסה לסחור בהם. זהו עיוות מוסרי שאין להיכנע לו בשום פנים ואופן. אנו קוראים לראש הממשלה להתחייב לשנות גישה מול החמאס, לחתור לחיסול הטרור ולהשבת הבנים. עכשיו!"

צילום: יהודה שארבני

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

3 תגובות

 1. פרופ גולדין היקר.אדם משכיל כמוך חייב להבין:חמאס לא מדינת אויב!חמאס הוא אירגון טרור שפל שבשפלים.למה לא ברור לך???????

 2. משפ גולדין היקרה של כולנו,אנחנו איתכם לתמיד.אהל בבקשה לא להאשים את הממשלה תמיד.כל ממשלה שהיתה היינו באותו מצב.החמאס לא מדינת אויב.החמאס הוא ארגון טרור,מה לא ברור כאן???????????

 3. כל הכבוד למשפחת גולדין
  יש לצרף את משפחת שאול
  ושאר המשפחות
  עד שממשלת הליכוד בראשות נתניהו תבין את התבוסתנות מול החמא"ס הגיה'ד
  כל הכבוד לחברה שתומכים
  איפה כל שאר ח"כ ???
  מקבלים ₪45,000-₪50,000 לחודש
  משלמים להם שישמרו על החיילים
  סבל של 5 שנים
  מה היה קורה אם אבנר או יאיר היו שבויים ?
  כישלון ענק לממשלת הדיבורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן