חדשות הארץמבזקים

ברכת הנשיא לראש השנה: ”שנדע לשמר את הטוב, ולוותר על הרע”

ערב ראש השנה, כ”ט באלול תשע”ט, שלח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל וליהודי העולם.

“אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל, שנה עברה, שנה חלפה, ואנו בפתחה של שנה חדשה. בבתי הכנסת אנו מתפללים, “תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה”. ובגנים הילדים שרים, מבקשים: “שיפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום”. נדמה לי שזו הברכה המדויקת ביותר שניתן לברך בה את השנה הקרבה ובאה אחרי שנה לא פשוטה, עמוסה בקמפיינים ובוויכוחים חריפים, נוקבים, יצריים, אנו מבקשים יחד שהשנה המתחדשת עלינו תהיה יפה, יפה ושונה. יהיו שאף יגידו תהא שנת פיוס.

במהלך השנה זכיתי לפגוש לא פעם ולא פעמיים את ישראל היפה. ישראל היפה ביופי שלא “עושה כותרות” אבל הוא תמצית חיינו כאן. בגנים ובבתי הספר אני פוגש ילדות וילדים מכל השבטים של החברה הישראלית – יהודים וערבים, דתיים, חרדים וחילונים, שרוקמים אט אט חלומות של שותפות. בבסיסי צה”ל אני פוגש ברוח הנתינה ובאומץ הלב של חיילנו – לוחמים, לוחמות, תומכי לחימה, מפקדים ומפקדות. צבא איכותי, ערכי, חדור שליחות ומטרה, צבא שרוצה לנצח ויודע לנצח, מהצבאות הטובים והחכמים בעולם. באוניברסיטאות ובמכוני המדע והמחקר, אני פוגש נוער צעיר, למדן, תאב דעת, משכיל, גדוש ברעיונות ובמיזמים. בעיקר אני נפגש אתכם, אזרחים ואזרחיות, “אנשים טובים באמצע הדרך”. בכל מקום: בצפון ובדרום, במרכז ובפריפריה; בטוב וברע, ברגעי משבר ושמחה אני פוגש פנים מאירות, לב חם וידיים מושטות מחויבות לשותפות, לבניין, לעשייה. בחריצות ובמסירות, בשאפתנות ומתוך אהבה למקום הזה, אנחנו צומחים יחד.

קראו גם:  דובר צה"ל: מפקד פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית (CENTCOM), הגנרל (******...

לשמחתי, מדינת ישראל הגיעה השנה גם להישגים מדהימים. הגענו לירח, גם אם הנחיתה לא הייתה לגמרי מוצלחת. ארחנו את האירוויזיון. הדפסנו לב מלאכותי. ויש לנו אלוף עולם בג’ודו. ההישגים הללו הם ההישגים שלכם. שלכם, אזרחי ואזרחיות ישראל.

בפתח השנה החדשה, אני מקווה שנדע לשמר את הטוב, ולוותר על הרע, לשמור על הלב הפתוח ועל הידיים המושטות. “כל שנבקש לו יהי”! שנה טובה ומתוקה לכם ולכל בית ישראל.”

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן