איראןמבזקים

חמינאי, נסראללה וסולימאני נפגשו לאחרונה בחשאי?

באתר האינטרנט הרשמי של המנהיג העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי (khamenei.ir) פורסמה הלילה (חמישי) תמונה שבה חמינאי נראה לצידם של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ומפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, קאסם סולימאני.

התמונה הופצה בכלי תקשורת רבים בעולם בכלל ובפרט במזרח התיכון וגררה אחריה תגובות ושאלות רבות כמו היכן צולמה התמונה ומתי. באתר של חיזבאללה אל-מנאר כתבו כי מדובר בפגישה שנערכה בין השלושה לאחרונה. אך גם באל-מנאר לא נקבו בתאריך מדויק.

ראשית, אציין שמדובר בתמונה שמופיעה על שער מגזין חדש בשם "אל-מסיר" שמפיץ משרדו של חמינאי ומיועד לרכישה לציבור הרחב. במגזין ישנם פרטים מתוך ראיון אישי שנערך עם חסן נסראללה ושנמשך חמש שעות. באותו ראיון מספר נסראללה על טיב היחסים בינו לבין המנהיג האיראני, על השפעתו ותפקידיו השונים כולל אירועים ומצבים רגישים שחווה במשך השנים.

קראו גם:  צנחן רחיפה בן 37 נפצע בינוני במהלך נחיתה בשטח פתוח בשרון

עוד מפרסם המגזין את התהליך שעבר קאסם סולימאני מאז שלקח על עצמו את הפיקוד על "כוח קודס". בפרסום זה אף חשף את "התעלומות והסוגיות של המלחמה בת ה-33 ימים" (מלחמת לבנון השנייה – המלחמה בין ישראל לחיזבאללה ביולי 2006) וכן השפעתו על האזור כולו. כמו כן, חשף "זיכרונות ממפקד שדה במלחמה", מבלי לחשוף את זהותו.

מלבד נסראללה וסולימאני התראיין למגזין גם חסין אמיר עבדאללהיאן, יועצו המיוחד של יו”ר הפרלמנט האיראני (המג’לס) לעניינים בינלאומיים, דיפלומט המזוהה עם כוח קודס.

בין היתר מספר חמינאי במגזין על ביקורו בטהראן של נשיא מצרים מוחמד מורסי (שמת לפני כשלושה חודשים), על המתיחות בין איראן לארצות הברית ועל חזית ההתנגדות והיחסים של איראן עם רוסיה.

הגיליון הראשון כולל גם פרסום ראשון מתוך זיכרונותיו של עלי אכבר ולייאטי, יועצו של המנהיג האיראני לעניינים בינלאומיים. הוא מספר על תפקידו של חמינאי ב"תמיכה בחזית ההתנגדות".

קראו גם:  תכירו: ''השגרירות'' של ישראל בטיקטוק - ארבע בנות שירות מהעדה הדרוזית
התמונה שפורסמה באתר הרשמי של חמינאי

תמונת השלושה על שער המגזין הראשון שיופץ לציבור הרחב

מבדיקה שלנו עולה כי ייתכן מאוד שהמפגש הנדיר של השלושה התרחש באמצעות תוכנת ה"פוטושופ". נבחין בכמה סימנים מחשידים בתמונה שעשויים להטיל ספק גדול על מהימנותה. ראשית נגיד שכמעט בסבירות של 99.9% תמונתו של קאסם סולימאני הושתלה בתמונה המקורית שבה מצולמים חסן נסראללה והאייתוללה עלי חמינאי.

בתמונה נראה קאסם סולימאני כשבצד ימין של ראשו באזור המצח ישנו אור חזק מידי שיכול להעיד כי התמונה בכלל צולמה בחוץ ולא במקום סגור. בנוסף, בחיפוש ברשת בין התמונות שבהן נראה קאסם סולימאני, נמצאה תמונה משנת 2016 שבה הוא נראה בדיוק עם אוטו ז'קט ועם אותה טבעת על אצבעו. הייתכן שבמשך שלוש שנים הוא נשאר עם אותו ה"לוק"? אולי.. כך או אחרת ספק גדול אם השלושה הצטלמו יחד באותו החדר.

קראו גם:  בן 35 נפצע בינוני באירוע אלימות בנתיבות
תמונה של קסאם סולימאני משנת 2016
שתי התמונות בהשוואה – מאי 2016 מול ספטמבר 2019

לניתוח שלנו ניתן גם להוסיף את העובדה שתמונה דומה מאוד לזו פרסם הלילה האתר של חמינאי, פורסמה לפני 6 שנים לערך ובה נראים מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה ולצידו האייתוללה עלי חמינאי, באותו החדר בדיוק, אלא שהפעם הם לבד ללא קאסם סולימאני.

תמונה שפורסמה בשנת 2013
דמיון מחשיד, לא?

הפעם האחרונה שהשלושה, חמינאי, נסראללה וסולימאני אכן צולמו ביחד הייתה לפני כמעט 20 שנה – בשנת 2000. התמונה הזאת פורסמה כמה שנים מאוחר יותר על ידי עיתון איראני שחשף אותה לראשונה. מדובר בשבועון האיראני "חיזבאללה" שפרסם את התמונה לרגל "יום השנה לניצחונו של חיזבאללה על האויב הציוני במלחמת יולי 2006".

אז ניתן לסכם שאו שהחבר'ה האלה לא מחליפים בגדים ולא מזיזים את הטבעת מהאצבע 3 שנים או שאת החדר שבו צולמה התמונה לא סדרו בערך 20 שנה… תחליטו אתם!

חמינאי, נסראללה וסולימאני. צולם בשנת 2000

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן