מבזקיםמשפטי/פלילי

פרשת המעונות: נגזר מאסר על תנאי וקנס כספי על עזרא סיידוף

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (רביעי) על מר עזרא סיידוף שירות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 10,000 ₪, בגין שלוש עבירות של קבלת דבר תוך ניצול מכוון של טעות הזולת (עבירת “תחבולה” לפי סעיף 416 סיפא לחוק העונשין).

מר עזרא סיידוף, שימש כסמנכ”ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה ואחראי על ניהול מעון ראש הממשלה, ובכלל זה על עובדי המעון, תחזוקת המעון וסיפוק מכלול צרכיהם של ראש הממשלה ובני משפחתו במסגרת מגוריהם במעון, וכן היה המנהל הישיר של “אב הבית” במעון.

על פי המתואר בכתב האישום המתוקן, המעון התנהל בפיקוחה של הגב’ נתניהו אשר קבעה לעובדי המעון משימות ומטלות, ועקבה אחר ביצוען. הגב’ נתניהו הנחתה את מר סיידוף ואת אבות הבית במעון באשר למצרכים ולשירותים שהיא מבקשת שיסופקו לה על ידי המשרד. לעתים, כאשר המצרכים והשירותים לא סופקו, או לא סופקו לשביעות רצונה, הפצירה גב’ נתניהו במר סיידוף שישיג ויסדיר את אספקת השירות או המוצר המבוקש, זאת גם במקרים בהם ידעה כי הדבר אינו כלול בהוצאות המאושרות על ידי המשרד ואף במקרים בהם מר סיידוף הסביר לגב’ נתניהו כי אין הצדקה למימון אותו שירות או מוצר על ידי המשרד. במקרים המפורטים בכתב האישום, מילא הנאשם אחר בקשותיה האמורות של הגב’ נתניהו וגרם לכך שהארוחות, ארוחות השף ושירותי מלצרות יסופקו על חשבון המשרד, שלא כדין.

קראו גם:  תיעוד: 1,800 מטבעות ותכשיטים נדירים נתפסו בביתו של תושב מודיעין
צילום: דוברות בתי המשפט / תמר רענן

מר סיידוף הודה והורשע במסגרת הסדר כי באמצעות ניצול מכוון של טעותם של אנשי החשבות במשרד רוה”מ, קיבל מהמדינה עבור הגב’ נתניהו, בני משפחתה ואורחיהם ארוחות מוכנות בשווי של 175,000 ₪ בד בבד עם שרותיה של מבשלת, מתוך סכום זה מימון לארוחות של שפים שהגיעו לבשל במעון בעלות של כ- 25,000 ₪ (עלות כל מנה לסועד בארוחת שף 400-500 ₪), ושירותי מלצרות בתשלום יתר של כ-20,000 ₪.

בהודעה על הסדר הטיעון הבהירה הפרקליטות שכתב האישום המתוקן אינו מתייחס לאורחים מדיניים או רשמיים, שכן ארוחותיהם של אלו ממומנים ע”י המשרד ללא התניה, ומוסדרים בנהלים שונים מהנוהל אליו מתייחס כתב האישום המתוקן.

קראו גם:  בנט, גנץ ולפיד בפנייה לחברי האופוזיציה: "שימו את הפוליטיקה בצד''

הסדר הטיעון הביא בחשבון את העובדה שבהתנהגותו של מר סיידוף יש משום התמסרות לגב’ נתניהו ונכונות לבצע בעבורה עבירות פליליות כדי להיענות לה. מר סיידוף פעל בניגוד מוחלט לחובותיו של עובד ציבור, תוך מעילה בתפקידו הבכיר, באמון ובסמכויות שהופקדו בידיו במשרד רוה”מ. יחד עם זאת הביא הסדר הטיעון בחשבון את העובדה שהנאשם לא קיבל לכיסו דבר, ולמעשה פירות העבירה – כספי ציבור לצרכים פרטיים – בסך 195,000 ₪ התקבלו על ידו מהמדינה בעבור הגב’ נתניהו, משפחתה ואורחיה.

הגב’ שרה נתניהו הורשעה על פי הודאתה בביצוע עבירה פלילית שעניינה קבלת כספי המדינה בסך של 175 אלף ₪ לצרכיה הפרטיים ובהתאם להסדר טיעון בית המשפט גזר עליה קנס בסך 10,000 ₪ ופיצוי למדינת ישראל בסך 45,000 ₪.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן