חדשות חוץמבזקים

נשיא טורקיה האשים את ישראל בהשתלטות על "השטח הפלסטיני"

נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן הקדיש לפני זמן קצר (שלישי) דקות ארוכות מנאומו כדי להשתלח בישראל ולעורר פרובוקציות. הנשיא הטורקי אף נעזר במהלך נאומו במפות ותמונות כדי לתקוף את ישראל מעל בימת האו"ם בעצרת הכללית ה-74 שמתקיימת בניו יורק.

ארדואן הציג באו"ם מפות בהם נראית פלסטין מאז 1947 ועד היום ולטענתו הישראלים במהלך השנים השתלטו על השטח הפלסטיני באופן הדרגתי. "ישראל ממשיכה להשתלט על אדמות ושום דבר לא קורה. האו"ם אוכף את ההחלטות של מועצת הביטחון? מה הם גבולותיה של ישראל? ואיך ייתכן שהגולן וההתנחלויות הם חלק מישראל אם הם נמצאים מחוץ לגבולותיה?" אמר ארדואן והוסיף, "ישראל אחראית להפרות רבות וממשיכה להשתלט על ירושלים ועל המקומות הקדושים. בשביל מה יש את האו"ם?" תקף ארדואן והוסיף כי "האו"ם חייב לפעול למען הפלסטינים".

קראו גם:  ליברמן: בתום פעילות משותפת של ימ"מ, שב"כ וצה"ל חוסל הבוקר ...

בנוסף השווה ארדואן את מעשי ישראל בעזה לבין שואת היהודים בידי הנאצים.

ראש הממשלה הגיב לדבריו של ארדואן וקרא לו להפסיק לשקר: "מי שלא מפסיק לשקר על ישראל, מי שטובח בכורדים בארצו שלו, מי שמכחיש את הטבח הנורא בעם הארמני – שלא יטיף לישראל. ארדואן, תפסיק לשקר".

גם שר החוץ ישראל כ"ץ שנאם בעצרת הכללית של האו"ם גינה את דבריו של ארדואן ואמר: "אני מגנה בחריפות את התבטאותו האנטישמית של ארדואן שמשווה בין שואת היהודים בידי הנאצים למעשי ישראל בעזה. מי שמפר באופן שיטתי זכויות אדם, רודף באכזריות את הכורדים ותומך בארגון הטרור חמאס הוא האחרון שיכול להטיף מוסר לישראל. ארדואן תתבייש!"

קראו גם:  ח"כ לשעבר יהודה גליק עלול להיות מורחק לחצי שנה מהר הבית בגין העלבת שוטר

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן