טכנולוגיהמבזקים

משרד הביטחון נערך לרפורמה בפיקוח על מוצרי הצפנה

אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני בוחן שינויים ב'צו הצופן', במטרה למקד את הפיקוח במוצרים ביטחוניים ולצמצם את הנטל הרגולטורי על מוצרים אזרחיים.

אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון (אפ"י) מקיים היום (שלישי) את הכנס השנתי ליצואנים ביטחוניים, במעמד מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי אדם ובהשתתפות בכירי מערכת הביטחון ומאות תעשיינים ביטחוניים. ראש אפ"י, רחלי חן, הכריזה בפתיחת הכנס על חידושים ושינויים בפעילות הפיקוח:

בחינת שינויים בצו הפיקוח על מצרכים ושירותים- עיסוק באמצעי הצפנה ('צו הצופן'). כיום, החוק מחייב כל חברה ישראלית שעוסקת בתחום ההצפנה, לקבל רישיון מיוחד ממשרד הביטחון. אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני בוחן בימים אלה שינויים חקיקתיים, שיובאו לאישור ועדת החוץ והביטחון, עם כינונה של הכנסת הבאה. מטרת השינויים, למקד את הפיקוח על מוצרים מוצפנים בעלי ערך בטחוני ובמקביל לצמצם את הנטל הרגולטורי על מאות חברות העוסקות במוצרי הצפנה ועליהן חל הצו היום, בנוסחו הרחב.

קראו גם:  רכב נרגם באבנים סמוך לקריית ארבע, שתי ישראליות נפצעו קל

היערכות להקמת חטיבה טכנולוגית לפיקוח על היצוא הביטחוני. החטיבה תגייס מהנדסים ומומחי תוכן מדיסיפלינות שונות, במטרה לתת מענה להתפתחות הטכנולוגית המהירה במערכות הצבאיות ואמצעי הלחימה ולאפשר קיצור בלוחות הזמנים לקבלת רישיונות שיווק ויצוא.

ראש אפ"י במשרד הביטחון, רחלי חן, אמרה בנאומה בכנס: "אנו פועלים כל העת להקל ככל הניתן על היצואנים הביטחוניים. הרפורמה שהובלנו כבר הסירה חסמים, הקלה מאוד על יצואנים רבים ואפשרה למשרד הביטחון למקד ולהדק את הפיקוח, היכן שנדרש. עם זאת, ההתפתחות הטכנולוגית, בעיקר בתחומי הסייבר, והמצב הביטחוני במעגלים קרובים ורחוקים, מחייבים אותנו למשנה זהירות באישור של יצוא ביטחוני. נמשיך לפעול להקל ככל הניתן על תעשיית הביטחון והסייבר, אך לא נאשר ייצוא של מוצר למדינות שעלולות להשתמש בו נגדנו".

קראו גם:  דובר צה"ל: לוחמי צה"ל עצרו במהלך הלילה שני חשודים שניסו לחצות את מרחב ה...
צילום: שחר לוי, משרד הביטחון

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן