חדשות הארץכלכלה

בנק ישראל: המדד לחודש אוגוסט 2019 עלה ב-0.2%

מבנק ישראל נמסר כי המדד המשולב למצב המשק לחודש אוגוסט עלה ב-0.23%. קצב גידולו של המדד חזר לשקף צמיחה בקצב ארוך הטווח, לאחר התנודות במחצית הראשונה של השנה שנבעו מהקדמת רכישות כלי-רכב לרבעון הראשון על חשבון הרבעון השני.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

המדד המשולב הושפע לטובה מעלייה ביצוא הסחורות וביבוא התשומות לייצור באוגוסט, ומעלייה במדד הייצור התעשייתי ביולי. מנגד, מיתנו את קצב עלייתו של המדד המשולב ירידה ביבוא מוצרי הצריכה באוגוסט, ירידה במדד הפדיון של השירותים ביולי, וירידה בהתחלות הבנייה בחודשי הרביע השני.

המדד המשולב לחודשים הקודמים עודכן מעט כלפי מעלה בזכות עדכונים בנתוני יצוא השירותים לאפריל ולמאי ובזכות השיפור בנתוני הקצה, שמשפיעים לטובה על קצב הגידול ארוך הטווח של המדד.

בנק ישראל: המדד לחודש אוגוסט 2019 עלה ב-0.2%
בנק ישראל. צילום: אסתר ענבר

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!