חדשות הארץמבזקים

תוצאות הבחירות לכנסת ה-22: כחול לבן – 33 מנדטים, הליכוד – 31

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 פרסמה היום (שישי) את תוצאות הבחירות לאחר הליכי בדיקה ובקרה רבים ומדוקדקים שביצעה. בוועדת הבחירות המרכזית הדגישו כי יחד עם זאת, אלו אינן התוצאות הרשמיות. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי הקרוב ה-25.09.2019 ויוגשו לנשיא המדינה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-14 קלפיות, אותן ממשיכה הוועדה לבדוק בבדיקה מעמיקה, נוכח העובדה שבקלפיות אלו אירעו במהלך יום הבחירות אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות. בדיקתן הסופית טרם הסתיימה. מקרים אלו נתגלו חלקם ע”י סיירת מפקחי טוהר הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, חלקם ע”י מזכירי ועדות הקלפי וחלקם ע”י נציגי הסיעות.

כמו כן, תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה בקלפי מס’ 9.0 בפורידיס בה היה ניסיון לזיוף ע”י הוספת פתקי הצבעה; לקראת סוף יום הבחירות התקבל בוועדת הבחירות המרכזית דיווח ממפקח טוהר הבחירות לעניין האירוע. לאחר התייעצות עם יו”ר ועדת אזורית חדרה, הוחלט כי הקלפי לא תספר במקום אלא תובא בשלמותה לוועדת הבחירות המרכזית ותבדק שם. הקלפי נבחנה ע”י ועדת הבחירות המרכזית, בחינה מעמיקה ויסודית ונמצאו בה ראיות ממשיות לחשד לעבירה והיא תועבר לחקירת המשטרה.

להצטרפות לקבוצת פוליטיקה בפייסבוק – לחצו כאן

במהלך הימים הקרובים ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, צפויה הוועדה לבדוק במסגרת מבצע “נוהל טוהר הבחירות” כ-2000 קלפיות שנבחרו, חלקן באופן אקראי לפי פרמטרים שונים וחלקן כתוצאה מאירועים ביום הבחירות. יצויין, כי במסגרת זו כבר נבדקו 740 קלפיות. כמו כן, יבדקו פניות והשגות שיגיעו מהציבור. ייתכן וגם לבדיקות אלו יהיו השלכות על התוצאות הסופיות.

הוועדה הבהירה כי היא שומרת לעצמה את הזכות לבחון את התוצאות בכלי בקרה נוספים שונים, ולכן התוצאות המתפרסמות כאן עדיין כפופות לשינויים והתאמות.

כאמור, על פי ספירה של כמעט 100% מכלל קולות הבוחרים לכנסת ה-22, מפלגת כחול לבן היא הגדולה ביותר שזכתה ב-33 מנדטים, אחריה מפלגת הליכוד עם 31 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 13, ש”ס עם 9 מנדטים, יהדות התורה ומפלגת ישראל ביתנו עם 8 מנדטים כל אחת, ימינה עם 7, העבודה-גשר זכתה ב-6 מנדטים והמפלגה הקטנה ביותר היא המחנה הדמוקרטי עם חמישה מנדטים בלבד.

גוש המרכז-שמאל מתחזק במעט ועולה ל-57 מנדטים, גוש הימין-חרדים עם 55 מנדטים.

סה”כ בעלי זכות בחירה: 6,394,030, סה”כ מצביעים: 4,458,167, שיעור ההצבעה של הקולות שנספרו: 69.72%, סה”כ הקולות הפסולים: 27,601, סה”כ הקולות הכשרים: 4,430,566, 3.25% ממספר הקולות הכשרים = 143,993.

תוצאות הבחירות לכנסת ה-22: כחול לבן – 33 מנדטים, הליכוד – 31
צילום: ועדת הבחירות המרכזית, יצחק הררי

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!