חדשות הארץמבזקים

תוצאות הבחירות לכנסת ה-22: כחול לבן – 33 מנדטים, הליכוד – 31

ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 פרסמה היום (שישי) את תוצאות הבחירות לאחר הליכי בדיקה ובקרה רבים ומדוקדקים שביצעה. בוועדת הבחירות המרכזית הדגישו כי יחד עם זאת, אלו אינן התוצאות הרשמיות. התוצאות הרשמיות יפורסמו ביום רביעי הקרוב ה-25.09.2019 ויוגשו לנשיא המדינה.

תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה ב-14 קלפיות, אותן ממשיכה הוועדה לבדוק בבדיקה מעמיקה, נוכח העובדה שבקלפיות אלו אירעו במהלך יום הבחירות אירועים חריגים בתחום טוהר הבחירות. בדיקתן הסופית טרם הסתיימה. מקרים אלו נתגלו חלקם ע"י סיירת מפקחי טוהר הבחירות של ועדת הבחירות המרכזית, חלקם ע"י מזכירי ועדות הקלפי וחלקם ע"י נציגי הסיעות.

כמו כן, תוצאות אלו אינן כוללות את תוצאות ההצבעה בקלפי מס' 9.0 בפורידיס בה היה ניסיון לזיוף ע"י הוספת פתקי הצבעה; לקראת סוף יום הבחירות התקבל בוועדת הבחירות המרכזית דיווח ממפקח טוהר הבחירות לעניין האירוע. לאחר התייעצות עם יו"ר ועדת אזורית חדרה, הוחלט כי הקלפי לא תספר במקום אלא תובא בשלמותה לוועדת הבחירות המרכזית ותבדק שם. הקלפי נבחנה ע"י ועדת הבחירות המרכזית, בחינה מעמיקה ויסודית ונמצאו בה ראיות ממשיות לחשד לעבירה והיא תועבר לחקירת המשטרה.

קראו גם:  "הציניות מתה מבושה": חה"כ מעוז מגיב לדברי בנט ללפיד בטקס החילופים

להצטרפות לקבוצת פוליטיקה בפייסבוק – לחצו כאן

במהלך הימים הקרובים ועד לפרסום התוצאות הרשמיות, צפויה הוועדה לבדוק במסגרת מבצע "נוהל טוהר הבחירות" כ-2000 קלפיות שנבחרו, חלקן באופן אקראי לפי פרמטרים שונים וחלקן כתוצאה מאירועים ביום הבחירות. יצויין, כי במסגרת זו כבר נבדקו 740 קלפיות. כמו כן, יבדקו פניות והשגות שיגיעו מהציבור. ייתכן וגם לבדיקות אלו יהיו השלכות על התוצאות הסופיות.

הוועדה הבהירה כי היא שומרת לעצמה את הזכות לבחון את התוצאות בכלי בקרה נוספים שונים, ולכן התוצאות המתפרסמות כאן עדיין כפופות לשינויים והתאמות.

כאמור, על פי ספירה של כמעט 100% מכלל קולות הבוחרים לכנסת ה-22, מפלגת כחול לבן היא הגדולה ביותר שזכתה ב-33 מנדטים, אחריה מפלגת הליכוד עם 31 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 13, ש"ס עם 9 מנדטים, יהדות התורה ומפלגת ישראל ביתנו עם 8 מנדטים כל אחת, ימינה עם 7, העבודה-גשר זכתה ב-6 מנדטים והמפלגה הקטנה ביותר היא המחנה הדמוקרטי עם חמישה מנדטים בלבד.

קראו גם:  ירושלים: ערבים ריססו יהודי בצבע רעיל במהלך נסיעה ברכבת הקלה

גוש המרכז-שמאל מתחזק במעט ועולה ל-57 מנדטים, גוש הימין-חרדים עם 55 מנדטים.

סה"כ בעלי זכות בחירה: 6,394,030, סה"כ מצביעים: 4,458,167, שיעור ההצבעה של הקולות שנספרו: 69.72%, סה"כ הקולות הפסולים: 27,601, סה"כ הקולות הכשרים: 4,430,566, 3.25% ממספר הקולות הכשרים = 143,993.

צילום: ועדת הבחירות המרכזית, יצחק הררי

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן