חדשות הארץמבזקים

אחוז ההצבעה בבחירות עד לשעה 12:00 עומד על כ- 26.8%

על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-22 אחוז ההצבעה עד לשעה 12:00 עומד על כ- 26.8% מכלל בעלי זכות בחירה. הנתונים מבוססים על מענה של 8,652 מזכירי ועדות קלפי, המהווים כ-80.2% ושקלול של 513 מתוך 550 קלפיות המדגם.

בהשוואה לבחירות הקודמות באפריל באותה שעה עמד שיעור ההצבעה על 24.8% כאשר מספר המצביעים 1,574,349.

שידור חי מוועדת הבחירות המרכזית

בתוך כך, נשיא המדינה ביקר היום (שלישי) בכנסת והיה אורחה של ועדת הבחירות המרכזית, יו״ר הועדה השופט חנן מלצר ומנכ״לית הועדה עו"ד אורלי עדס. הנשיא ביקר במרכז השליטה של הועדה המחובר לכל מחוזות ההצבעה ושמע על אחוזי ההצבעה נכון לשעה זו לצד חריגות שדווחו במהלך הבוקר.

קראו גם:  בשל עבודות תשתית: פעילות רכבת ישראל תופסק בהדרגה החל מ- 21:00

השופט והמנכ״לית הודו לנשיא על ביקורו המחזק והזכירו כי הוא הופך למסורת לאחר שהגיע אל הכנסת לפגוש בהם גם בבחירות הקודמות השנה.

״באתי לכאן כדי להודות לכם,״ אמר הנשיא לחברי הוועדה והוסיף: ״אתם מוכיחים מקצוענות וענייניות וחשוב שנזכור כולנו שגם אם אנחנו במחלוקות, כולנו יחד.״

עוד אמר הנשיא: ״באתי כדי לומר לכם ולעם כולו שהמערכת שמופקדת על תהליך הבחירות שלנו עושה כל שהיא יכולה וכל שצריך על מנת להבטיח בחירות ללא תקלות. זו מערכת שעומדת על המשמר בהערכות שמאז ומתמיד היתה מצוינת וידעה לתת מענה לכל תקלה או תקרית בזמן אמת. תודה רבה לכם על כך, בשמי ובשם העם כולו, יש לנו על מי לסמוך.״

קראו גם:  גבר בן 70 נפצע בינוני בתאונת דרכים במושב סמוך לנתיבות

מוקדם יותר היום, מימש הנשיא את זכות ההצבעה שלו לכנסת ה-22 וקרא לכל אזרחי ישראל לצאת להצביע ואמר: "לא הנשיא ולא ראשי המפלגות יקבעו מי יהיה ראש הממשלה הבא- רק אתם המצביעים היום."

צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ
צילום: מארק ניימן / לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן