חדשות הארץמבזקים

השר סמוטריץ' לנתניהו: הורה לביטול הצו המנהלי כנגד תושב יצהר

השר סמוטריץ' פנה במכתב לראש הממשלה ושר הבטחון בו הוא מבקש כי יורה על ביטול הכוונה להוצאת צו מנהלי כנגד תושב יצהר. "צעד בעל השלכות קשות על המרקם החברתי במדינת ישראל"

שר התחבורה וחבר הקבינט המדיני בטחוני ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) שיגר מכתב לראש הממשלה ושר הבטחון בנימין נתניהו בו הוא מבקש כי יורה על "ביטול הכוונה לגרש מביתה את משפחתו של מר זארוג ללא דין וללא משפט", כך פורסם לראשונה באתר הקול היהודי.

כפי שפורסם בקול היהודי, אלוף פיקוד המרכז נדב פדן הודיע לנריה זארוג, תושב גבעת קומי אורי הסמוכה לישוב יצהר, כי בכוונתו להוציא כנגדו צו מנהלי. על פי הצו המנהלי, זארוג, צעיר כבן 21, נשוי ואב לשניים, יורחק מביתו למשך שלושה חודשים ויאסר עליו ליצור קשר עם 16 מחבריו.

קראו גם:  בנט: ככה הפסקנו את טרור השריפות של חמאס: ...

"צו זה במידה ויינתן יכריח את נריה, אשתו מרים ושני ילדיהם הרכים בני השנתיים והשנה, להיות מגורשים מביתם, קהילתם, מרכז חייהם ומקומות עבודתם", כתב השר סמוטריץ' לנתניהו. "צו מנהלי, שקיים מימי המנדט הבריטי ואשר מוצא ללא משפט או הצגת ראיות בהליך פלילי רגיל בו לחשוד ישנה אפשרות להתגונן משפטית מפניו, מהווה פגיעה אנושה בזכויות האדם הכי בסיסיות".

עוד הוסיף השר סמוטריץ' וכתב, כי "דעתי בנושא זה ידועה, והיא שעל אף משדובר בצו דרקוני, ככל שהוחלט להשתמש בצו מסוג זה הדבר צריך להינתן במשורה, וגם זאת רק במקרים מובהקים של "פצצה מתקתקת" – מחבלים המוגדרים כאויב והמבקשים לבצע פיגועים ומסכנים באופן מידי את ביטחון ישראל, וודאי שלא כנגד אזרחי המדינה המיישבים את ארץ ישראל במסירות".

קראו גם:  נדחו הצעות אי האמון של האופוזיציה

"במידה ויש למערכת הביטחון מידע על מעורבות של מר זארוג בפלילים, הרי שתתכבד לחקור ולקיים הליך פלילי רגיל כפי שמתנהל כלפי כל אזרח החשוד בפלילים".

"האתגרים הקיימים בפני כוחות הביטחון העומדים על משמר ארצינו במסירות נפש הם רבים, ואירועי הימים האחרונים מלמדים על כך יותר מכל. הכנסת כוחות הביטחון, הנלחמים יום יום בטרור הערבי בארץ ומחוצה לה, למאבק אנטי דמוקרטי מול ההתיישבות הינה צעד בעל השלכות קשות על המרקם החברתי במדינת ישראל".

לסיום כותב סמוטריץ', כי "אני מבקש ממך כראש הממשלה ושר הביטחון וכמי שאמון על השב"כ והצבא להורות על ביטול הכוונה לגרש מביתה את משפחתו של מר זארוג ללא דין וללא משפט".

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן