חדשות הארץמבזקים

ליועצת הרגשית 'אין מה להגיד'

במבצע מס הכנסה בענף הנופש והתיירות בצפת והאזור נמצא כי 16% מבתי העסק שנבדקו לא רשמו הכנסות • במהלך חופשת הקיץ נבדקו 257 בתי עסק במסגרת מבצע הביקורות בענף הצימרים והתיירות

מבצע הביקורות בענף הצימרים והתיירות ממשיך, והפעם בצפת, אמירים, שזור, שפר, כפר יובל , חזון, בית הילל, שאר ישוב, ספסופה, דלתון, וראש פינה. במסגרת המבצע, שנערך במהלך השבוע האחרון של חופשת הקיץ, ערכו עובדי פקיד שומה צפת ביקורות בצימרים, חדרי לינה כפריים, מסעדות , גלריות ואטרקציות תיירותיות נוספות.

לקראת הביקורות נערכו פעולות לאיתור עסקים בעלי נפח פעילות גואה במיוחד, ואיסוף מידע על עסקים בהם קיים חשד לכאורה לאי רישום הכנסות. כמו כן, נערכו תצפיות בצימרים ובחדרי אירוח כפריים באזור בימים שקדמו לפעילות. במהלך המבצע נערכו ביקורות ניהול ספרים ב-57 בתי עסק, ונמצא כי בתשעה מהם לא נרשמו הכנסות כחוק.

קראו גם:  רוכב אופנוע בן 55 נפגע באורח בינוני בתאונת דרכים באשדוד

בין בתי העסק שבהם נמצאו ליקויים, הגיעו המבקרים לביקורת במתחם אירוח במושב ספסופה, שם מצאו המבקרים כי הכנסות שהצטברו במשך שבועיים והסתכמו ב- 60,000 ₪ לא נרשמו בספרים. עוד נמצא כי לבעלת המתחם אין תיק ברשות המסים וכי היא כלל אינה מנהלת ספרי חשבונות כנדרש. תגובת בעלת העסק למבקרים: "אני לא מסודרת". בביקורת אחרת, בחדרי אירוח במושב שזור, בדיקת שוברי אשראי במקום העלתה כי תשלומים שונים בסך 15,700 ₪ בגין אירוח של לקוחות לא נרשמו בספרי החשבונות. בתגובה תירץ בעל העסק: "אני לא יודע למה אני לא מוצא את הרישום אצלי".

בהמשך הגיעו המבקרים לביקורת אצל "יועצת רגשית" באחד מושבים באזור, ומצאו כי שלושה עשר תשלומים שבוצעו באמצעות אפליקציית "ביט" בסך 5,300 ₪ לא נרשמו בספרי החשבונות. כשנשאלה על כך הגיבה היועצת: "אין לי מה להגיד". בביקורת נוספת, בצימרים במושב חזון, נמצאו העברות בנקאיות בסך 1,460 ₪ שלא תועדו באף מקום. בעל העסק תירץ כי הוא : "לא זוכר ממי שקיבלתי את ההעברות".

קראו גם:  חסר תקדים: ה-FBI פשט על ביתו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ

מבצע זה ממשיך את פעילות הביקורות בענף הצימרים במהלך חודשי הקיץ. במסגרת פעילות זו נבדקו סך הכל 257 בתי עסק מענף הצימרים והתיירות באזור הערים צפת, טבריה עכו ועוד, במסגרתם נמצאו ליקויים ב- 45 בתי עסק.

מבצעי הביקורות נערכו כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן