חדשות הארץמבזקים

הפגנה בבאר שבע: "לא נוותר על מה שמגיע לילדים שלנו"

למעלה מ-1,000 מפגינים הגיעו הבוקר לרחבת קריית הממשלה בבאר שבע במחאה על אי פתיחת שנת הלימודים בכפרים הבלתי מוכרים בנגב. ראש המועצה האזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש הגיע לתמוך במאבק התושבים ואמר: "לא ניתן למשרד החינוך להמשיך להתעלם מהתלמידים שלנו"

הבוקר (חמישי) הפגינו מעל 1,000 ילדים, הורים, מורים ותושבי הכפרים הבלתי מוכרים בנגב מול משרדי מחוז דרום של משרד החינוך בבאר שבע. זאת במחאה על כך שמשרד החינוך מתעלם מזה חמישה חודשים מפניות המועצה האזורית אל קסום להסדרת שירותי החינוך בכפרים הבלתי מוכרים. אלפי התושבים שהגיעו להפגנה הביעו תמיכה במהלכים שהובילה המועצה בחודשים האחרונים.

לאור זאת, עד היום, 5.9.19, לא נפתחה כסדרה שנת הלימודים בכפרים הבלתי מוכרים שעד כה קיבלו שירותי חינוך דרך המועצה האזורית אל קסום ששימשה קבלן משנה של משרד החינוך. בהיעדר תקציבים ראויים למתן השירותים ובהיעדר תנאים ראויים ללמידה – התריעה המועצה האזורית לפני מספר חודשים כי לא תאפשר פתיחת שנת הלימודים בתנאים האלה.

ראש מועצה אזורית אל קסום, סלאמה אל אטרש הגיע למקום להביע הזדהות עם המפגינים ואמר: ״לא נוותר על מה שמגיע לילדים שלנו. אנחנו אתכם. המועצה עשתה את כל המהלכים הנדרשים מול משרד החינוך, שממשיך לצפצף על זכויות הילדים תושבי הפזורה הבדואית בנגב. לא נשתוק יותר״.

סלאמה גבוע ובתו רים תלמידת כיתה ד'
הפגנה מול משרד החינוך בבאר שבע
גם אני שווה
הפגנה תושבי אל קסום
הפגנה מול משרד החינוך בבאר שבע
Back to top button