חדשות הארץמבזקים

במקום בסיס מודיעין מודרני ערימות של פסולת בניין

לפני כ-15 שנים החליטה ממשלת ישראל במהלך היסטורי, להעביר ממרכז הארץ לנגב מספר בסיסים ויחידות צבאיות. בין השאר הוחלט להעתיק את אגף המודיעין מאזור צומת גלילות שבהרצליה ולהקים באזור ליקית, בין צומת שוקת לעומר, את קריית המודיעין בהיקף של 25 מיליארד שקלים.

עם כניסתו של אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל בינואר השנה, הוא פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו בדרישה לבחון מחדש את העברת קריית המודיעין לנגב. בעקבות בקשה זו של כוכבי, מתעכב תהליך העברת האגף דרומה.

פסולת פיראטית בליקית

נכון לרגע זה השטח בו עתידה לקום קריית המודיעין הפך למזבלה פיראטית בו הושלכו כמויות רבות של פסולת בניין. מדובר בזיהום של שטח גדול שלא מקבל מענה. "במקום קריית המודיעין יהיה אתר אשפה. העיכובים בהקמת הבסיס יהפכו את השטח לאתר פסולת ענק בלב הנגב" אומר ערן שמרלק, מנכ"ל נגב אקולוגיה.

קראו גם:  לוחמי האש כיבו שריפה בביתר עילית, חשד להצתה מכוונת מזריקת בקת"ב

שלשום (שלישי, 3/9) בזמן ביקורו של גבי אשכנזי בשטח הוא הגיב בכעס למראה הפסולת "זה כמובן לא ימנע את הקמת בסיס המודיעין. יפנו את הכל אבל זה מה ששנים של עיכוב מיותר גורמות, מפגעים סביבתיים חמורים שיהיה מאוד קשה לטפל בהם. כשנקים ממשלה אפעל להעביר לאלתר את בסיס המודיעין לליקית. כמו שעשיתי עם עיר הבה"דים כשהייתי מנכ"ל משרד הביטחון."

פסולת פיראטית בליקית

בלהה גבעון , מנכ"לית נגב בר קיימא "כל הנושא של השלכת פסולת ברשות הרבים בעיקר פסולת בניה זה מגפה שמתרחשת בנגב היום. כמעט בכל שטח פתוח רואים השלכת פסולת ואין אכיפה מספקת. המשרד להגנת הסביבה פועל לפתור את הבעיה אבל אין לו תקציבים לכח אדם נוסף לאכיפה. צריך להטיל כנסות, להוציא סיירות, לתפוס את הפושעים. הרשויות שהשטח נמצא ברשותם צריכים לספק פקחים או פתרון, צריך לשבת ולחשוב איך מתמודדים עם המגפה הזאת – חבל שיש אנשים שרוצים לחסוך כמה שקלים על חשבון הסביבה"

קראו גם:  שלוש הצתות מכוונות ביממה בכפר עציון, מועצת גוש עציון: "השריפות הן טרור לכל דבר"
פסולת פיראטית בליקית

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן