מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: 3 נערים יידו בקתב"ים לעבר כלי רכב בכביש 6 סמוך לטייבה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי מרכז כתבי אישום נגד שלושה קטינים מטייבה, שני בני 16 ואחד בן 14, בגין יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה וניסיון להצתה.

על פי כתב האישום במהלך חודש יולי 2017 התרחשו מהומות בטייבה בין תושבים בעיר לבין כוחות המשטרה והביטחון, וזאת בין היתר על רקע התרחשותו של פיגוע טרור בהר הבית ביום 14.7.2017, במהלכו שלושה מחבלים ערבים-ישראלים רצחו ביריות שני שוטרים ישראלים. במסגרת המהומות יודו על ידי המתפרעים בעיר טייבה אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות המשטרה והביטחון.

במהלך יולי 2017 לפני ה- 21.7.2017, הנאשמים גמלו בליבם לזרוק בצוותא בקבוקי תבערה לעבר כלי רכב הנוסעים במקטע בכביש מספר 6 הקרוב לשכונה בטייבה. זאת, על רקע המהומות בעיר ומתוך מניע מחאתי כלפי מדיניותה של מדינת ישראל אל מול ארגוני הטרור ברצועת עזה.

קראו גם:  ליברמן: בתום פעילות משותפת של ימ"מ, שב"כ וצה"ל חוסל הבוקר ...

ב- 21.7.17 בשעות הערב, רכשו הנאשמים בנזין מתחנת הדלק בשכונת מגוריהם, אספו שלושה בקבוקי זכוכית ריקים וחתיכת בד אותם מצאו ברחוב והכינו באמצעותם שלושה בקבוקי תבערה. בהמשך אותו היום, לפני השעה 23:30, הגיעו הנאשמים למקטע בכביש כאשר כל אחד מהם אחז בידו בקבוק תבערה. סמוך לשעה 23:30 לאחר שביצעו תצפית לעבר המקטע בכביש, הבעירו הנאשמים את שלושת בקבוקי התבערה וכל אחד מהם זרק בקבוק תבערה לעבר הכביש. מיד לאחר מכן ברחו כל אחד לביתו.

כתוצאה מזריקת בקבוקי התבערה התפוצץ אחד הבקבוקים בסמוך לכביש והביא לשריפת עשבים אשר צמחו בסמוך לו. שני בקבוקי תבערה נוספים נפלו על הכביש בשעה שנסע על הכביש רכב ובו ארבעה בני משפחה, אך לא התלקחו.

קראו גם:  הקיץ מתחמם גם בנמל התעופה רמון: החברות מבקשות להוסיף יעדי טיסה לחו"ל מאילת

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן